Skrydžiai sustabdyti po naujo išsiveržimo Kanarų salose


Ugnikalnio išsiveržimas Kanarų salose. EPA – ELTA nuotr.

Naujas ugnikalnio išsiveržimas Ispanijos Kanarų salose privertė atšaukti skrydžius, penktadienį pranešė oro uosto valdžia. Tai – pirmas kartas, kai Kumbre Vjechos vulkanui šią savaitę atgijus nutupdomi lėktuvai.
 
Penktadienį pranešta ir apie naujas evakuacijas, nes vulkane griaudėjo galingi sprogimai ir atsivėrė nauji plyšiai. Ugnikalnis į orą išmetė didelį tirštų juodų pelenų debesį, todėl kelios oro linijos turėjo atšaukti skrydžius. Penktadienį buvo suplanuoti septyni skrydžiai, kuriuos vykdė „Binter“, „Canaryfly“ ir nacionalinis oro vežėjas „Iberia“, tačiau visi buvo atšaukti. Tai buvo pirmieji skrydžiai, atšaukti nuo ugnikalnio išsiveržimo sekmadienį. „Kol kas negalime pasakyti, kada galėsime atnaujinti skrydžius“, – tviteryje paskelbė Ispanijos vežėjas „Binter“.
 
Valdžia taip pat nurodė naujas evakuacijas, 6100 žmonių šią savaitę jau buvo priversti išvykti. Privalomas evakuacijos nurodymas buvo paskelbtas kai kuriose El Paso vietose La Palmos saloje, „atsižvelgiant į padidėjusią riziką gyventojams dėl dabar vykstančio išsiveržimo“, pranešė regiono vyriausybė.
 
Civilinės gvardijos vaizdo įraše tame rajone matomas sodas, visiškai užklotas storais pelenais. Iš ugnikalnio žiočių tekančios lavos greitis pastarosiomis dienomis nuolat lėtino tempą, ekspertai tikisi, kad srautas nepasieks pakrantės. Jei išsilydžiusi lava pasieks jūrą, ekspertai baiminasi, kad ji išmes į orą debesis nuodingų dujų. Šią savaitę valdžia įsteigė draudžiamą zoną, kad sulaikytų smalsuolius.
 
Išsiveržimas sunaikino šimtus namų ir didelius žemės plotus, regioninės valdžios institucijos apskaičiavo, kad žala gerokai viršija 400 milijonų eurų. Apie aukas kol kas nepranešta.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2021.09.25; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *