Slavianske laikomus įkaitus vaduos Vokietijos specialiosios pajėgos?


Kovinė parengtis paskelbta Vokietijos Bundesvero specialiųjų pajėgų būryje KSK ir Vokietijos policijos specialiųjų pajėgų grupėje GSG9.

Paskutiniosiomis žiniomis, Slavianske Kremliui simpatizuojantys separatistai įkaitais paėmę laiko keturis Vokietijos piliečius: tris Bundesvero darbuotojus ir vertėją.

Derybos su įkaitais paėmusiais Kremliaus pakalikais jokių teigiamų rezultatų nedavė. Todėl Vokietijos specialiosiose karinėse pajėgose paskelbtas aliarmas. Bent jau taip balandžio 29-ąją pranešė vokiškas leidinys „Bild“.

Kovinės parengties paskelbimas reiškia, jog Vokietijos valdžia svarsto galimybę įkaitus išlaisvinti jėga. Vokietijos specialiosios paskirties būrys užtruktų vos keletą valandų, atskrisdamas į Ukrainos valdžios kontroliuojamą teritoriją. Įkaitų išlaisvinimo operacija būtų pradėta būtent iš Kijevo kontroliuojamos teritorijos.

Svarbu pabrėžti, jog įkaitų išlaisvinimo operaciją atliktų tik Vokietijos atstovai. Ukrainos specialiosios pajėgos įkaitų išlaisvinimo akcijoje nedalyvautų.

Ukrainiečiai nedalyvautų ne todėl, kad prastai paruošti ir nesugebėtų įkaitų išgelbėti saugiai. Ukrainos vyriausybė baiminasi, jog ukrainiečių kariams būtų psichologiškai sunku šaudyti į įkaitų pagrobėjus.
Tačiau oficialioji Vokietijos valdžia vis tik neskuba atlikti įkaitų išlaisvinimo operacijos. Oficialusis Berlynas pabrėžia, jog šios priemonės bus imtasi tik tuomet, jei iškils realus pavojus įkaitų gyvybei. O kol kas įkaitus išvaduoti bandoma taikiai – derybų keliu.
Bundesvero KSK – elitinis Vokietijos dalinys. Pagrindinė jo misija – įkaitų išlaisvinimo operacijos priešo užimtoje teritorijoje ir teroristų likvidavimas. Šio dalinio kariams jau yra tekę gaudyti talibų lyderius Afganistano teritorijoje.

GSG9 dalinys atlieka analogiškas užduotis. Jis išgarsėjo 1977-ųjų spalio mėnesį, kai Somalyje išlaisvino visus palestiniečių užgrobto Lufthansa lėktuvo keleivius. Tąsyk užgrtobtame lėktuve būta 86 keleivių.

Šis dalinys pasižymėjo išlaisvindamas ir Šiaurės Afrikoje pagrobtus turistus bei piratų pagrobtus laivus netoli Somalio krantų.

Ar pavyks operacija Slavianske, kol kas keblu spėlioti.  Šių metų balandžio 25-ąją Kremliui simpatizuojantys teroristai sulaikė autobusą, kuriame važiavo septynetas ESBO atstovų, penketas Ukrainos kariškių ir vairuotojas. Autobuse taip pat buvo karinių stebėtojų iš Danijos, Čekijos, Lenkijos ir Švedijos.

Informacijos šaltinis – Bild ir korespondent.net.

2014.04.30; 06:03

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.