Socialinė atsakomybė – pažangaus verslo kryptis


Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Kėdainiuose lankėsi socialiai atsakingo verslo įmonėje „Daumantai LT", kur apžiūrėjo produkcijos gamybą, bendravo su įmonės darbuotojais ir kalbėjo, kaip stiprinti verslo socialinę atsakomybę. Ši bendrovė yra skaidraus, atsakingo ir modernaus verslo regione pavyzdys, skirianti didelį dėmesį savo darbuotojams bei vietos bendruomenei.

„Sąžiningas ir skaidrus verslas yra valstybės pažangos dalis. Jis ne tik kuria naujas darbo vietas ir skatina ekonomikos augimą, bet ir prisideda prie vietos gyventojų gerovės. Verslo investicijos į socialines vertybes atsiperka – ir darbuotojų lojalumu, ir visuomenės pagarba", – sako Prezidentė.

Pasak Prezidentės, nuo verslo brandos, aukštos etikos ir atsakomybės priklauso ir Lietuvos modernėjimo kelias. Atsakingas verslas kuria pridėtinę vertę ne tik savo akcininkams, bet ir darbuotojams, vartotojui, valstybei.

Skaidrus ir atsakingas verslas neatsiejamas nuo socialinės atskirties, skurdo mažinimo, todėl tam būtina sutelkti valstybės, savivaldos,nevyriausybinių organizacijų ir verslo pastangas. Valstybės institucijos turėtų efektyviau dirbti su įmonėmis ir verslo organizacijomis, didinant verslo supratimą apie socialinę atsakomybę.Tai kryptis, kurią turės rinktis visas verslas.

Jau 25 metus veikianti lietuviško kapitalo įmonė „Daumantai LT" aktyviai prisideda prie bendruomenės stiprinimo – teikia pagalbą neįgaliesiems, remia sporto ir sveikatingumo iniciatyvas, vaikų užimtumą, kultūrą, rajono švietimo įstaigas, Kėdainių policijos centro vykdomas prevencines programas, skatina bendruomenės verslumą.

Bendrovė skiria daug dėmesio darbuotojų gerovei – moka didesnį atlyginimą negu šalies vidurkis, sudaro sąlygas gerinti kvalifikaciją, dalinai finansuoja studijas, moka išmokas už inovatyvius pasiūlymus, gerus rezultatus ar išdirbtus metus įmonėje. Įmonė taiko unikalią sistemą mažus vaikus auginantiems darbuotojams – moka 10 proc. didesnį atlyginimą, kol vaikui sueis 7 metai. Įmonėje „Daumantai LT" dirba daugiau nei 80 darbuotojų, dauguma – nuo bendrovės įsikūrimo pradžios.

Pasak Prezidentės, auganti verslo socialinė atsakomybė už bendruomenę rodo, kad Lietuva įsitvirtina kaip moderni ir pažangi valstybė. Pastaraisiais metais šalyje daugėjo socialiai atsakingo verslo gerosios praktikos pavyzdžių – įmonės prisideda didinant bendruomenių saugumą, padeda sunkiai gyvenančioms šeimoms, vaikų globos namams, įmonių atstovai mokyklose supažindina vaikus su mokslo naujovėmis, globoja profesines mokyklas. Verslas ne tik atsiliepia į pagalbos prašymus, bet ir pats kuria pažangias iniciatyvas bendruomenėms.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

2016.03.22; 06:40

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.