Specializacija – politinio pobūdžio žmogžudystės


Bogdanas Stašinskis – KGB padalinio, kurio specializacija – žmogžudystės, bendradarbis. Ukrainiečių tautybės Bogdanas Stašinskis (gimė 1931-aisiais) pradėjo dirbti sovietų valstybės saugumui būdamas dar tik devyniolikmetis vaikinas.

1957 metais jam buvo įsakyta likviduoti vieną iš Ukrainos nacionalistų lyderių Levą Rebetą, tuo metu gyvenusį Vakarų Vokietijoje.

B.Stašinskis buvo apginkluotas specialiu pistoletu, užtaisytu kapsule su sinilo rūgštimi, kuri šaunant turėjo suskilti. Įkvėpti rūgšties garai yra mirtini. Žmogus mirdavo sustojus širdžiai. Pats B.Stašinskis turėjo su savim priešnuodį, kurį jis turėjo praryti prieš pat pasikėsinimą.

1957 metų spalio 12-ąją jis surengė Levui Rebetai pasalą ir jį nužudė.

Po to B.Stašinskis gavo užduotį nužudyti dar vieną ukrainiečių nacionalistų lyderį – Stepaną Banderą. Tąsyk pistoletas buvo dvivamzdis (kad rūgšties užtektų ir aukos apsaugininkui). Bet paskutiniu momentu B.Stašinskis neišdrįso ir pranešė viršininkams, kad aplinkybės sutrukdė jam įvykdyti užduotį. Jam buvo įsakyta vėl pakartoti, ir 1959 metų spalio 15 dieną jis savo darbą atliko (apsaugininko šalia S.Banderos nebuvo).

1959 metų gruodį B.Stašinskis už nuopelnus buvo apdovanotas Raudonosios Vėliavos ordinu ir gavo naują užduotį: nužudyti Radoslavą Steckovą, 1941 metais buvusį Ukrainos Respublikos ministrą pirmininką ir po karo taip pat besislapsčiusį Vakarų Vokietijoje.

Maždaug tuo pačiu metu B.Stašinskis vedė rytų vokietę, kuri pasibaisėjo, sužinojusi apie savo vyro „profesiją“. Kankinamas sąžinės graužimo, jausdamas kaltę ir baimę, B.Stašinskis sutiko bėgti su žmona į Amerikos atstovybę Berlyne, ir tai jie padarė 1961 metų rugpjūčio 12 dieną. Stojęs prieš teismą, jis prisipažino apie savo „laimėjimus“ ir buvo nuteistas 8 metus kalėti. Tačiau 1966 metų pabaigoje jis buvo slapta paleistas iš kalėjimo ir pergabentas į Jungtines Amerikos Valstijas.

2012.10.05

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *