STT: Kauniečiai kviečiami į diskusiją apie skaidrų verslą


Vasario 11 d. 13.30 val. Kauno miesto savivaldybėje organizuojama Kauno miesto ir rajono valdžios, verslo ir viešųjų įstaigų atstovų, nevyriausybinių organizacijų ir žiniasklaidos atvira diskusija apie skaidrų ir atsakingą verslą.

„Skaidraus ir atsakingo verslo dienoje“ dalyvaus ir kartu su visais diskutuos Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pavaduotojas Romas Zienka, Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, „Investors‘ Forum“ vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis ir kitų verslo asociacijų, privačių bendrovių atstovai.

„Paskutinis Eurobarometro tyrimas rado, kad per dvejus metus 7 proc. sumažėjo verslininkų, manančių, kad korupcija yra paplitusi Lietuvoje, tačiau norime, kad pokyčiai vyktų dar sparčiau, todėl skatiname visas verslo antikorupcines iniciatyvas, kuriančias skaidrią verslo aplinką tiek Lietuvoje, tiek užsienyje ir prisidedančioms prie mūsų šalies strateginio tikslo – tapti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) nare“, – sakė STT direktoriaus pavaduotojas Romas Zienka.

„Diskusiją organizuojame norėdami aptarti ne tik tarptautinę praktiką, bet ir susipažinti su verslo skaidrumo situacija Kauno regione. Diskusijos dalyvių spektras labai platus – manome, kad skaidraus ir etiško verslo kultūrą diegti įmanoma tik bendromis verslo, valdžios ir visuomenės pastangomis. Skaidri ir atsakinga veikla verslui neturi būti iššūkiu – sieksime parodyti, kad tai prisideda prie įmonių konkurencingumo, leidžia pritraukti jaunuosius talentus ir kuria vertę vietos bendruomenėms“, – teigė asociacijos „Investors‘ Forum“ vykdomoji direktorė, iniciatyvos „Baltoji banga“ tarybos pirmininkė Rūta Skyrienė.

Tai – jau trečiasis renginys, kuriuo siekiama atkreipti daugiau dėmesio į su verslo skaidrumu susijusius iššūkius ir galimybes Lietuvos regionuose.

„Renginio metu norime dalyvių paklausti, ar aukšti verslo etikos standartai, sąžiningas elgesys su darbuotojais, klientais ir partneriais šiandien Lietuvoje jau įprasta? O gal tai vis dar išimtis? Pastebime, kad kalbėti apie skaidrumą daugumai vis dar nejauku, tačiau taip pat matome, kad nuosekliai didėja visuomenės, verslo ir valdančiųjų dėmesys šiai temai. Visi suprantame, kad Lietuva nebegali būti tik pigios darbo jėgos šalimi – skaidri, etiška veikla yra vienas iš kertinių akmenų konkurencingam šalies ekonomikos augimui“, – pastebėjo Andželika Rusteikienė, iniciatyvos „Baltoji banga“ vadovė.

Diskusija vyks Kauno miesto savivaldybės didžiojoje salėje, Laisvės al. 96, Kaune. Daugiau informacijos galite rasti interneto svetainėje www.baltojibanga.lt

Informacijos šaltinis – stt.lt portalas.

2016.02.11; 06:30

print

Vienas komentaras

  • Manau tokių renginių reikėtų dažniau ir ne tik didžiuosiuose šalies miestuose, bet ir regionų centruose. Skaidriu, sąžiningu verslu kuriama mūsų visų šalies ateitis, jos prestižas. Labai gerai, kad paminėta etika ne tik su verslo partneriais, konkurentais, tačiau ir su samdomais darbuotojais. Verslininkai jau supranta, kad jų verslo sėkmę atneša darbuotojai

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *