Susisiekimo ministerijai – aukštas „Transparency International“ įvertinimas


Susisiekimo ministerijai teko pirmoji vieta visų šalies ministerijų reitinge, apibendrinančiame VšĮ „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) atlikto tyrimo rezultatus.

Šiame tyrime buvo išnagrinėta Lietuvos valstybės institucijų interneto svetainėse pateikiama informacija apie galimybę pranešti pastebėtas korupcinio pobūdžio veikas ir gautų pranešimų nagrinėjimo tvarką.

„Vykdydama korupcijos prevenciją, Susisiekimo ministerija yra sukūrusi specialų el. pašto adresą pranesk@sumin.lt, skirtą pranešimams apie pastebėtus korupcijos atvejus. Pranešti apie neteisėtus galimai korupcinio pobūdžio Susisiekimo ministerijos darbuotojų veiksmus raginama visuomenė, taip pat ministerijos ir jos reguliavimo sričiai priskirtų įstaigų, įmonių, bendrovių darbuotojai. Gavus pranešimą apie atvejį, turintį korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos požymių, pranešimui saugoti taikomi tie patys kriterijai, kaip ir dirbant su įslaptinta informacija, tad anonimiškumas ir pateiktos informacijos konfidencialumas garantuojamas“, – sako ministerijos kancleris, Susisiekimo ministerijos korupcijos prevencijos komisijos pirmininkas Tomas Karpavičius..

TILS duomenimis, tik labai reta viešojo sektoriaus institucija Lietuvoje aiškiai viešai skatina apie pastebėtą neetišką ar galimai korumpuotą elgesį pranešti ir savo darbuotojus. Tyrimas parodė, kad savo dokumentuose tai nurodo 5 iš 14 šalies ministerijų. „Vidinis pranešimų kanalas su aiškiais saugumo standartais bei aiški vadovų pozicija, skatinanti pranešti apie pastebėtus pažeidimus, gali tapti tvaria priemone užtikrinti geresnį vidinių rizikų valdymą“, – teigiama TILS tyrimo aprašyme.

Aptariant tyrimo rezultatus taip pat pabrėžiama, kad svarbu, kaip tokie pranešimai ir jų autoriai saugomi, ar galima tikėtis sužinoti pranešimo rezultatus.

Susisiekimo ministerija informuoja, kad pranešimą pateikę asmenys, nurodę savo kontaktinius duomenis, ir tai, kad nori būti informuoti apie pateiktos informacijos nagrinėjimo rezultatus ir priimtus sprendimus, bus apie tai papildomai informuojami. 

Gautus pranešimus apie pastebėtus korupcijos atvejus tvarko susisiekimo ministro įsakymu sudaryta Susisiekimo ministerijos korupcijos prevencijos komisija.

Informacijos šaltinis – Susisiekimo ministerijos Komunikacijos skyrius.

2015.10.14; 13:01

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *