Buvęs GRU karininkas Viktoras Suvorovas: „Ukrainiečiai, tyliai gaminkitės atominį ginklą“


Ukrainietiškame interneto portale www.gordonua.com šiandien paskelbtas įdomus interviu su maždaug prieš 40 metų į Didžiąją Britaniją pabėgusiu Sovietų Sąjungos GRU karininku Viktoru Suvorovu (tikroji pavardė – Vladimiras Rezunas).

Kas nežino, kas yra Vladimiras Rezunas – trumpam priminsime. Jis – buvęs GRU karininkas, prieš keturis dešimtmečius sėkmingai pabėgęs į Vakarus. Rusijoje jam iki šiol paskelbtas mirties nuosprendis. Už tėvynės išdavimą. Bet Viktoras Suvorovas savęs nelaiko išdaviku. Jis mano esąs Rusijos patriotas.

Jo tėvas – ukrainietis. Motina – rusė.

Gyvendamas Didžiojoje Britanijoje veltui laiko nešvaistė. Parašė dešimtis vertingų, populiarių istorinio – dokumentinio pobūdžio romanų apie Antrąjį pasaulinį karą, sovietų valdžią, Josifą Staliną. Štai tik keletas tų knygų pavadinimų: „Diena M“, „Ledlaužis“, „Paskutinė respublika“, „Valymas“. Jose, remdamasis faktais, demaskoja nusikalstamą Sovietų Sąjungos prigimtį, Stalino nusikaltimus, Stalino nemokėjimą kariauti su Adolfu Hitleriu.

Šiandien Viktoras Suvorovas tvirtina, jog „Vladimiro Putino režimas žlugęs, o pats V.Putinas – vaikščiojantis lavonas“.

Godronua.com žurnalistės Natalijos Dvali paklaustas, ar tikrai žlugęs, V.Suvorovas patvirtino – žlugęs. Intriga štai kokia. 2015-ųjų vasarą duodamas interviu Gordonua.com žurnalistams buvęs žvalgybos specialistas teigė, jog dabartinė Rusijos valdžia, kurios priešakyje – V.Putinas, subyrės dar 2015-aisiais. Netrukus, vos po trijų mėnesių, – 2016-ieji. Bet V.Putino viešpatavimo pabaigos tarsi dar nematome. Tad žurnalistė N.Dvali pasitikslino: ar V.Suvorovas nemano suklydęs?

Didžiojoje Britanijoje gyvenantis V.Suvorovas teigė neatsisakąs ankstesniųjų savo žodžių. V.Putino valdžia gyvena paskutiniąsias dienas. V.Putinas – tarsi sutrūnijęs medis. Iš išorės – tvirtas. Tačiau tereikia pirštu paliesti, ir subyrės į dulkes. Bėda, kad kol kas niekas V.Putino nespustelėjo nei pirštu, nei, tuo labiau, – kumščiu. 

Tačiau V.Suvorovas įsitikinęs, jog V.Putinas, kai tokios žemos naftos kainos, išsilaikyti negalįs. Negalįs išsilaikyti ilgai. Jo režimas skaičiuoja paskutiniąsias dienas.

O kokius patarimus V.Suvorovas duoda ukrainiečiams? Labai kardinalūs patarimai. Pavyzdžiui, siūloma Kijevui tylomis gamintis atominį ginklą. Mat atominius užtaisus galinčios nešti raketos – kur kas patikimesnė garantija, kad niekas nedrįs pažeisti teritorinio vientisumo, nei tos, kurias 1994-aisiais Budapešte dalino JAV, Didžioji Britanija ir Rusija. V.Suvorovas mano, jog Ukraina padarė lemiamą klaidą, atsisakiusi 1240 branduolinių raketų į neva „geležines Vašingtono, Londono ir Maskvos garantijas dėl šalies teritorijų neliečiamumo“.

Duodamas interviu V.Suvorovas ne sykį pabrėžė: „Ukainiečiai privalo išmokti karčią pamoką, jog negalima aklai pasitikėti Vakarų lyderiais, kurie lengvai sulaužė savo įsipareigojimus“.

Bet gamintis atominį ginklą Ukainai reikia tyliai, nesigiriant. Reikia sekti Izraelio pavyzdžiu. Izraelis pasigamino atominį ginklą, bet iki šiol neprisipažįsta, jog yra branduoliu ginklu disponuojanti valstybė. Ir niekas nedrįs jums viešai, oficialiai priekaištauti. Jūs turite moralinę teisę ieškoti galimybių įsigyti branduolinių bombų ir raketų.

Be to, sėstis prie derybų stalo su valstybėmis, kurios gėdingai nusispjovė į Vengrijos sostinėje iškilmingai duotus tarptautinius įsipareigojimus, – nereikia skubėti. Šią JAV, Didžiosios Britanijos ir Rusijos federacijos gėdą oficialusis Kijevas turi moralinę teisę kartoti nuolat – kiekviena pasitaikiusia proga.

Pasak V.Suvorovo, nereikia bijoti, jog esi vienas, jog tavęs niekas nesupranta. Reikia bijoti tik to, kad nebūtum „visiškas bejėgis, nieko nereiškiantis nulis“.

Su prorusiškai nusiteikusiais Donbaso ir Luhansko separatistais taip pat privalo būti griežta kalba. Šiuo metu, kol negalima atsiimti užgrobtų teritorijų, būtina statyti aukštą betoninę sieną per visą perimetrą. Ukrainiečių nekenčiančių separatistų neperauklėsi. Su tais V.Putino padlaižiais negali būti jokių derybų.

Štai tokie buvusio karinės žvalgybos eksperto patarimai ukrainiečiams.

Nuotraukoje: buvęs GRU karininkas Viktoras Suvorovas.

2015.10.14; 14:27

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *