STT: Respublikinėje Panevėžio ligoninėje – dar vienas ikiteisminis tyrimas


Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai atlieka dar vieną ikiteisminį tyrimą dėl galimo kyšininkavimo Respublikinėje Panevėžio ligoninėje vykdant viešuosius pirkimus.

Įtariama, kad Panevėžio ligoninės vienos klinikos vedėjas paėmė kyšį iš viešųjų pirkimų konkurse dalyvavusios medicinos įrangos ir priemonių tiekimo įmonės atstovo.

Atlikdami procesinius veiksmus, Panevėžio ligoninėje ir minėtoje įmonėje STT Panevėžio valdybos pareigūnai paėmė tyrimui reikšmingus dokumentus. Klinikos vedėjui pareikštas įtarimas dėl kyšininkavimo ir skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

STT Panevėžio valdybos pareigūnai taip pat tęsia kitą ikiteisminį tyrimą dėl viešųjų pirkimų organizavimo Respublikinėje Panevėžio ligoninėje. Jos direktoriui I. D. pareikšti įtarimai dėl didelės vertės kyšio priėmimo ir piktnaudžiavimo vykdant viešuosius pirkimus, kurie susiję su ligoninės statybos ir remonto darbais, medicinos įrangos pirkimu. I. D. teismo nutartimi buvo nušalintas nuo pareigų devyniems mėnesiams.

Dar vienas STT Panevėžio valdybos pareigūnų ikiteisminis tyrimas dėl neskaidrių viešųjų pirkimų Panevėžio ligoninėje jau baigtas ir teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje 68 metų A. Š., buvęs Panevėžio ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas, kaltinamas galimu kyšininkavimu. Įtariama, kad už viešųjų pirkimų organizavimą atsakingas panevėžietis už atlygį galimai sudarė išskirtines sąlygas vienai baldų gamybos įmonei laimėti ligoninės organizuojamus viešuosius pirkimus. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, minėta bendrovė per trejus metus šiai gydymo įstaigai pagamino baldų daugiau kaip už pusę milijono litų (apie 165 tūkst. eurų).

Šioje baudžiamojoje byloje yra užfiksuota 17 atvejų, kai viena baldų gamybos bendrovė 2010–2013 metais laimėdavo Panevėžio ligoninės viešųjų pirkimų konkursus ar pirkimus apklausos būdu ir gamindavo baldus įvairiems ligoninės skyriams ar padaliniams.

Minėtai baldų gaminimo įmonei A. Š. galimai sudarė išskirtines sąlygas: iš anksto informuodavo apie būsimus viešuosius pirkimus, į konkurso sąlygas įtraukdavo šios įmonės atstovų parengtas baldų specifikacijas, o atliekant pirkimus apklausos būdu pakvietimus išsiųsdavo šių baldininkų nurodytoms įmonėms, su kuriomis buvo susitarta, kad jos pasiūlys brangesnius baldus.

Šios baldų gamybos įmonės vadovas ir vadybininkas ikiteisminio tyrimo metu patvirtino, kad Panevėžio apskrities ligoninės organizuojamus viešuosius pirkimus jiems pavykdavo laimėti su A. Š. pagalba. Įtariama, kad už tai vyriausiojo gydytojo pavaduotojui buvo atsilyginta – bendrovė pagamino baldų jo ir sūnaus butams Vilniuje ir Panevėžyje už maždaug 8 tūkst. litų (apie 2 318 eurų).

Šiuos ikiteisminius tyrimus organizuoja ir kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Informacijos šaltinis – STT.LT portalas.

2016.01.28; 20:13

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *