STT: Teismui perduota „krepšinio“ byla


Šiaulių apygardos prokuratūra perdavė teismui rezonansinę baudžiamąją bylą, susijusią su pasirengimu Lietuvoje vykusiam Europos vyrų krepšinio čempionatui, kurioje įvairių nusikaltimų padarymu kaltinami 8 fiziniai asmenys ir vienas juridinis asmuo.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, duomenimis, Panevėžio miesto savivaldybės lėšos galėjo būti apgaule bei klastojant dokumentus užvaldytos Lietuvos krepšinio federacijos naudai ir vėliau panaudotos vieno privataus viešbučio rekonstrukcijai.

Kaip įtariama, siekdami savo tikslų kaltinamieji įtikino Panevėžio miesto tarybą pakeisti sprendimą dėl biudžeto lėšų paskirstymo, numatant naują programą, kurios įgyvendinimui reikėtų pirkti LKF paslaugas.

Priimant šį sprendimą buvo manoma, kad šios lėšos bus panaudotos įgyvendinant naują Europos vyrų krepšinio čempionato populiarinimo Panevėžyje programą, pagal kurią Panevėžyje penkerius metus turėjo vykti įvairios krepšinio rungtynės, stovyklos, seminarai, kiti renginiai. Pristatant šią programą buvo tikinama, kad Panevėžio miestas visą šį laikotarpį turės naudos, nors iš tikrųjų už šiuos pinigus norėta rekonstruoti minėtą viešbutį.

Tyrimo metu surinkti duomenys leidžia įtarti, kad LKF generalinis sekretorius susitarė su federacijos vyr. finansininke ir vykdomąja direktore, kad LKF vardu būtų surašyti tikrovės neatitinkantys darbų atlikimo – perdavimo aktai bei kiti į oficialią apskaitą įtraukti suklastoti finansiniai dokumentai bei sąskaitos.

Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad iš viso kaltinamieji tokiu būdu LKF naudai užvaldė 2.375.000 Lt (687.847.54 Eur), iš kurių  daugiau nei 80 procentų buvo panaudota viešbučio rekonstrukcijai.

Šioje didelės apimties byloje tarnybos pareigų neatlikimu kaltinami Panevėžio miesto savivaldybės darbuotojai: buvęs miesto meras, Kūno kultūros ir sporto centro direktorius bei savivaldybės administracijos Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vedėjas.

Pareigūnų surinkti duomenys taip pat leidžia įtarti, kad įmonės, kuriai priklauso minėtas viešbutis, direktorė galimai papirko LKF generalinį sekretorių, todėl jai pateikti kaltinamai pagal Baudžiamojo kodekso 227 straipsnio 4 dalį.

Vasario  23 d. byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.

Informacijos šaltinis – STT.

2016.02.24; 18:38

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *