Už neteisėtą asmenų sekimą ir šantažą – teisiamųjų suolas


Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos Ikiteisminio tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą byloje, kurioje kaltinimai dėl neteisėto informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo, šios informacijos panaudojimo, piktnaudžiavimo tarnyba organizavimo, didelės vertės turto prievartavimo bei trukdymo prokuroro veiklai pateikti buvusiam Vilniaus miesto advokatui J. K. bei jo pažįstamai R. L.

Bylos duomenimis, J. K. nuo 2011 m. pabaigos iki 2014 m. vasaros pradžios neteisėtai rinko informaciją apie Europos Parlamento nario, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo, Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų, prokuroro ir kai kurių Lietuvos advokatų privatų gyvenimą.

Taip pat ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad kaltinamieji J. K bei R. L. nuo 2013 m. gruodžio antros pusės iki 2014 m. birželio pradžios, kol buvo sulaikyti, neteisėtai rinko informaciją apie privatų Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktoriaus, vieno iš jo pavaduotojų bei jų artimųjų gyvenimą.

Nukentėjusieji buvo slapta sekami, fotografuojami, filmuojami, daromi jų susitikimų garso įrašai.

Be to, byloje yra duomenų, jog kaltinamasis J. K., šantažuodamas prokurorą reikalavo, jog šis trijuose jo vadovaujamuose ikiteisminiuose tyrimuose priimtų įvairius neteisėtus sprendimus, kuriais buvo suinteresuotas J. K.

Viename jų J.K buvo patrauktas įtariamuoju dėl neteisėto praturtėjimo. Jis reikalavo, kad šį tyrimą prokuroras vilkintų, o po to neteisėtai nutrauktų bei panaikintų laikiną nuosavybės teisių apribojimą itin didelės vertės J. K. turtui.

Kitame – buvo tiriama su J. K. susijusių juridinių asmenų veikla. Šantažuodamas J. K reikalavo, jog  prokuroras ir šį ikiteisminį tyrimą nutrauktų bei jame priimtų neteisėtai kitus kaltinamajam palankius procesinius sprendimus.

Dar viename tyrime kaltinamasis J. K., šantažuodamas ikiteisminį tyrimą dėl korupcinių nusikaltimų kontroliavusį ir organizavusį prokurorą, reikalavo, jog jis neteisėtai nutrauktų ikiteisminį tyrimą vienai iš įtariamųjų.

Byla su kaltinamuoju aktu perduota Lietuvos apeliaciniam teismui, kuris turi nuspręsti, kurios apygardos teismas turi ją nagrinėti.

Informacijos šaltinis – STT.

2016.02.24; 18:53

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *