Šuo loja, o karavanas eina …


Pradėsiu prof. Vytauto Landsbergio sakiniais iš jo teksto „Išvirkštėnai toliau vartaliojasi“ portale lzinios.lt.

„Kokia prasmė buvo mėtyti Janutų šeimos pinigus ir slapčiomis platinti anglišką paskvilį prieš Lietuvos prezidentę Europos Parlamente? Jokios prasmės, išskyrus vieną: palikti pėdsaką europiečių sąmonėje, neva kažkas Lietuvoje labai nekenčia Dalios Grybauskaitės, laiko ją Putino agente. Nacionalistai! Todėl, jeigu nušaus, nebus taip aišku, jog tai būtent V. Putino tarnybų darbelis. Konkrečiai – kerštas.“

Aš irgi esu ne kartą pagalvojęs: mūsų Prezidentę gali sunaikinti fiziškai. Kitaip jos sunaikinti jiems nepavyksta. Visa galva aukštesnė už visus mūsų turtinguosius, įtakinguosius. Būtent plačiosios visuomenės akyse visa galva aukštesnė. Už visus mūsų laikų gyvus prezidentus (apie mirusius – gerai arba nieko) – visa galva aukštesnė. Niekaip nelimpa prie jos komunistinė praeitis – kiek besistengtų Zigmas Vaišvila ir Rūta Janutienė, o prieš tai – ir Lauras Bielinis, žymiai subtilesnis „rašytojas“.

Ką daryti? Kaip ją įveikti? Diskusijos – pakenkė ar nepakenkė Lietuvai Prezidentė, Rusiją pavadinusi teroristinių požymių turinčia valstybe – nepakanka. Visaip manko tą jos frazę radijo ir televizijų laidų klausytojai ir žiūrovai, politologai, šiaip intelektualai, slapta svajojantys apie rūmus Daukanto aikštėje, bet iš to irgi beveik jokios naudos. Tiesa yra tiesa. Tiesa negali įžeisti rusų tautos, gerbiamasis Dariau, kaip jūs besistengtumėt nuogoje tiesoje savo „tiesą“ mums įpiršti.

Ne rusų tauta jums, nuogos tiesos skleidėjai, rūpi, o Prezidentės neblėstantis populiarumas.

Šitokių nuostolių per ją Lietuvos vežėjai, mėsos ir pieno pardavėjai patyrė, o jos populiarumas, velniai rautų, nenukentėjo.

Šitaip sugadinti santykius su Lenkija! Ir dėl ko! Dėl nelemtų lenkiškų (dažniausiai – lietuviškų sulenkintų) pavardžių, dėl lenkiškų gatvių lentelių! Prezidentės pirmtakas Valdas Adamkus iki šiol negali tokio elgesio nei suprasti, nei atleisti. Dešimt metų žmogus stengėsi, žadėjo, pataikavo, o ji su Komarovskiu kalba kaip lygi su lygiu!

Ką ten Komarovskis! Ji anoje kadencijoje ir Obamai parodė savo vertę (šiuo atveju gal be reikalo). Ji ir Briuselyje nepraleidžia progos prancūzams užberti druskos ant kraujuojančios lėktuvnešių žaizdos. Ir apie Europos Sąjungos galingųjų bejėgiškumą nevengia užsiminti. Neabejotinai ne tik drąsiausia, bet ir gražiausia dama iš visų dvidešimt aštuonių išrinktųjų.

Todėl ir neramu. Visur ji važinėja nešarvuotais automobiliais, su visais visur susitikinėja bevek be jokios apsaugos, be snaiperių ant stogų. Pagunda didelė. Neapykanta – dar didesnė.

Įsivaizduokime (neduok, Dieve!) Prezidentė kagėbistiniais metodais sunaikinama.

„Net A. Litvinenkos nužudymą Londone ligi šiol mėgina uždrumsti. Šiaip ar taip, kontora nedaro nesąmoningų arba improvizuotų dalykų. Lietuviškoje (?) neapykantos spaudoje, o (ne)atsitiktinai rusiška pavarde, jau pasirodė patariamoji nuoroda į polonijaus priemonės efektyvumą Rusijos (VVP) nemylėtojams“, – citata iš to paties prof. Landsbergio straipsnio.

Tragedijos atveju kas laikinai eitų Lietuvos Respublikos Prezidentės pareigas? Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė. Kas faktiškai vadovautų valstybei? Viktoras Uspaskichas, gerbiamieji! Su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis. Putinas nesvietiškai apsidžiaugtų, ne mažiau negu Krymą okupavęs. Iškart plūsteltų pieno upės iš Lietuvos į Maskvą…

O ką pagaliau išsirinktume Lietuvos Respublikos Prezidentu? Zigmą Balčytį, Artūrą Paulauską, Artūrą Zuoką, Naglį Puteikį, Darių Kuolį?..

Atsiprašau už tokį baisų scenarijų, kurio, tikiuosi, nepavyks įgyvendinti.

„Lietuviškoji (?) neapykantos spauda“ iš nevilties, kad šuo loja, o karavanas eina toliau, nusprendė smogti įtakingiausiems Prezidentės rėmėjams – Tėvynės Sąjungai-Lietuvos konservatoriams ir pirmiausia jų simboliui prof. Vytautui Landsbergiui. Jau knygynuose kol kas dar tik lietuviškai parašytas dar vienas  paskvilis iš tos pačios serijos. Angliškas variantas Briuselyje vargu ar bus platinamas, nes, kaip paaiškėjo pirmuoju bandymu, siekiant pakenkti Prezidentei, „igra nestoit svečj“ (žaidimas nevertas žvakių).

Šį kartą, man regis, paskviliu siekiama pakenkti konservatoriams savivaldybių rinkimuose, o 2016-aisiais – ir Seimo rinkimuose. Prof. Vytautui Landsbergiui jau nepakenksi – jį vertins ne Janutienės, o istorija, baltieji jos metraštininkai. Ir būtinai pažymės ne vien didžiulius jo nuopelnus atgimusiai Lietuvos valstybei, bet ir tiesiog neįtikėtiną šio politiko, visuomenės veikėjo dvasios  stiprybę.

Juodieji metraštininkai štai jau trečias dešimtmetis bando jį sunaikinti, sumenkinti, ištrinti iš istorijos arba bent įrašyti į juoduosius jos puslapius, o jis eina tuo pačiu keliu, vis dar paskui save vesdamas  pusę Lietuvos.

Kitai pusei labai svarbu, kad tuo keliu einančiųjų būtų kuo mažiau. Net tokiu metu, kai Lietuvos tyko mirtini pavojai, kai labiausiai jai reikia vienybės, tikslo siekiama pačiomis brutaliausiomis priemonėmis.

Slaptai.lt nuotraukoje: komentaro autorius žurnalistas Vytautas Visockas.

2015.01.05; 02:18   

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *