Suvienytosios Europos idėja politikų akyse netenka patrauklumo


Nė vienas politikas daugiau nenori ginti vieningosios Europos idėjos. Tenka tik tikėtis, kad tą padarys nauja politikų karta, Die Zeit laikraštyje savo straipsnyje situaciją komentuoja Kristijanas Bangelis.

“Jau seniai taip yra ne tik dėl Graikijos. Europos valstybių vadovai Europos projekto ateitį aptaria iš esmės. ES šalys kuria mechanizmą, ribojantį valstybių biudžeto deficitą, kad būtų galima išvengti įsiskolinimo krizių ateityje, gal net priims sprendimą dėl transfertinės sąjungos – priešingu atveju Europai teks pripažinti tolimesnį Sąjungos valdymą neįmanomu”, – rašoma laikraštyje.

“Niekas, net opozicija, jau negina vieningosios Europos idėjos, nekalbant apie jos ateitį (…) Tik senoji Europos politikų gvardija – Vaigelis, Kinkelis, Šmidtas ir Fišeris – yra susirūpinusi Europos ateitimi ir ragina ją vertinti kaip nacionalinį interesą”, – teigia autorius. “Po Merkel, Vestervelio, Sarkozi ir Berluskoni atėję politikai Europą matys visai kitoje šviesoje. Jiems teks susitaikyti su tuo, kad netrukus europiečiai sudarys tik nedidelę pasaulio gyventojų dalį, o globalinio atšilimo ir ekonomikos problemos sprendžiamos nacionaliniu lygiu. Mažos Europos valstybės, tarp jų ir Vokietija, nepajėgs pavieniui atsispirti Kinijos ir JAV vyriausybių interesams”, – teigia autorius.

“Europos Sąjunga – vienintelė galimybė europiečiams išlaikyti stipraus žaidėjo statusą. Panašu, naujajai kartai iškils būtinybė aiškinti ES narėms, kad jos privalo labiau paisyti Europarlamento sprendimų. Remiantis apklausų duomenimis, naujoji karta geriau suvokia Europos vaidmenį pasaulyje, nei nueinančiosios, – rašoma straipsnyje.

Išversta iš Die Zeit.

2011.07.23

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *