Sveikatingumo klubai: jei greitu metu nebūsim atidaryti, vėliau atsidaryti nebebus prasminga


Langų valymas. Impuls sporto klubas. Slaptai.lt nuotr.

Lietuvos sveikatingumo klubų asociacijos (LSKA) prezidentas Vidmantas Šiugždinis sako, kad sveikatingumo sektorius pasigenda sklandesnio dialogo su Ekonomikos ir inovacijų ministerija dėl sektoriaus gyvybingumo palaikymo bei adekvačių paramos priemonių.
 
Anot V. Šiugždinio, antradienį organizuojamas piketas prie Vyriausybės skirtas atkreipti dėmesį, kad reikalingos tikslingesnės paramos priemonės sveikatingumo sektoriui, taip pat reiškiamas prašymas kuo greičiau leisti atsidaryti sporto ir sveikatingumo centrams.
 
„Pagrindiniai prašymai yra du: kad sveikatingumo sektoriui, kaip vienam labiausiai nukentėjusių pandemijos laikotarpiu, būtų skiriamos tikslinės subsidijos, ir kad kuo greičiau galėtume atsidaryti. Juolab kad argumentų dėl tolesnio uždarymo Vyriausybė neturi jokių. Esame pateikę ir Europoje atliktus tyrimus apie užsikrėtimus sveikatingumo klubuose, kad juose stebėtas labai minimalius skaičius užsikrėtimų. Visgi į tai atsakoma labai aptakiais argumentais“, – Eltai sakė jis.
 
V. Šiugždinis teigė, kad užsitęsus veiklos ribojimams daliai sporto ir sveikatingumo centrų nebebus prasmės atsidaryti pasibaigus pandemijai.
 
„Matome neryžtą priimant sprendimus, kad nesigilinama į konkrečius duomenis. Norime atkreipti dėmesį, kad sveikatingumo sektoriaus darbuotojai yra „ant ribos“, vis dažniau svarstoma, jei atidarymas neįvyks dabar, ar jis iš viso bus prasmingas su visomis susikaupusiomis skolomis per užsidarymo laikotarpį, su apribojimais ir valstybės subsidijų nebuvimu“, – tikino jis.
 
„Manome, kad iš kelių šimtų sporto klubų, kurie neveikia, apie pusė yra ant kritinės ribos, nes net ir atsidarius kyla klausimas, ar jie sugebės surinkit kažkiek pajamų, kad padengtų savo sąnaudas“, – pridūrė V. Šiugždinis.
 
Jis taip pat pabrėžė, kad Vyriausybės skirta parama nėra tikslinga, be to, kai kuriais atvejais ir nelogiška.
 
„Ypač mažiesiems sveikatingumo verslams subsidijos, skaičiuojamos nuo yra pernai sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM), yra absoliučiai netikslingos. Jų didžiausi kaštai yra nuoma ir komunaliniai. (…)
 
Ekonomikos ir inovacijų ministerija siūlo ir kitą schemą, antrą variantą – nuomos ir komunalinių mokesčių kompensacija, bet kažkodėl tik už tirs mėnesius, nuo vasario iki balandžio. Tačiau kodėl nuo vasario? Gal pamiršo, kad mus uždarė lapkričio 7 d.?“, – klausė jis.
 
Be kita ko, pasigendama glaudesnio bendradarbiavimo ir dialogo su paramą skiriančia Ekonomikos ir inovacijų ministerija.
 
„Mes norime realaus dialogo, nes Ekonomikos ir inovacijų ministerija taip ir nesusitinka net pakalbėti. Su visais barais jau pasikalbėjo, o su sporto sektoriumi – ne. (…) Realiai norime atkreipti į save dėmesį, nežinau, kodėl vengiama komunikuoti“, – akcentavo jis.
 
ELTA primena, kad visuotinis karantinas Lietuvoje įvestas nuo lapkričio 7 d. Naujoji Vyriausybė, atsižvelgdama į ekspertų rekomendacijas, gruodžio 13 d. priėmė sprendimą karantiną sugriežtinti.
 
Sugriežtintas karantinas šalyje paskelbtas iki kovo 31 d.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.16; 14:41
print