Švenčiant išsilaipinimo Mėnulyje sukaktį, į TKS pakils trys astronautai


Pasauliui prisimenant lygiai prieš 50 metų įvykusį „Apollo 11″ nusileidimą Mėnulyje, liepos 20 d. trys JAV, Italijos ir Rusijos astronautai ketina pakilti į kosmosą.
 
Aleksandras Skvorcovas iš Rusijos kosmoso agentūros „Roscosmos“, JAV kosmoso agentūrai NASA atstovaujantis Andrew Morganas ir Luca’as Parmitano’as iš Europos kosmoso agentūros 16 val. 28 min. Grinvičo laiku į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) pakils iš Baikonūro kosmodromo Kazachstane.
 
Liepos 20 d. planuojama misija sutampa su ta pačia diena, kai 1969 m. NASA astronautai Neil’as Armstrong’as ir Buzz’as Aldrin’as išsilaipino Mėnulyje, taip pastūmėję JAV tuo metu su Sovietų Sąjunga vykusiose kosminėse lenktynėse.
 
Iš Kazachstano stepėse pakilsiančios trijulės tik 53-erių A. Skvorcovas buvo jau gimęs, kai žmonės pirmą kartą žengė Mėnulyje. Šis jau dviejose TKS misijose dalyvavęs veteranas vadovaus šešias valandas truksiančiam skrydžiui iš Bainokūro. 43-ejų metų amžiaus amerikiečiui A. Morganui tai bus pirmas skrydis į Tarptautinę kosminę stotį. O L. Parmitano’as TKS jau yra anksčiau išdirbęs 166 dienas ir tapęs pirmuoju italu, išėjusiu į atvirą kosmosą.
 
TKS aplink Žemę maždaug 28 tūkst. km per valandą greičiu skrieja nuo 1998 m.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.21; 11:00
 
 
 
 
print