Teisėsauga kerštauja


Labai keista, kad daugelis net aukštų valstybės pareigūnų tarsi nesuvokia, kad ne karo metu, prasilenkiančių su tiesa, teisingumu ar humaniškumu, įsakymų ar institucijų sprendimų tikras pilietis neturi vykdyti, apie nevykdymo motyvus pranešdamas aukštesniam vadovui ar institucijai.

Todėl Garliavos atveju teisūs tie piliečiai, kurie nevykdė akivaizdžiai neteisingo teismo sprendimo (kol nėra išnagrinėta pedofilijos byla), pilietinėmis akcijomis išreikšdami motyvus aukštesnėms instancijoms. Neteisi, nepilietiška antstolė ir jai paklususi policija, kurie vykdė priešlaikinį, todėl abejotino teisingumo teismo sprendimą, panaudodami antihumaniškus veiksmus; panaudotas prieš mergaitę ir pilietinės akcijos dalyvius smurtas akivaizdus, fiksuotas vaizdo ir garso įrašuose, paviešintas Lietuvai ir pasauliui.

Užuot piliečių deramu būdu atsiprašius, bylų kėlimas įvairiais būdais pasipriešinantiems neteisybei piliečiams ir mergaitės globėjai yra visiškai nevykęs, kerštui prilygstantis atoveiksmis į pilietišką elgesį.

Metas susivokti ne tik įteisinamo neteisingumo ir teisinio nihilizmo vykdytojams, bet ir aukščiausioms valstybės institucijoms, nes pasipriešinimo pilietiškumui, laisvam žodžiui eskalavimas, įbauginimo veiksmai skatina pilietinę visuomenę nepaklusnumo akcijoms, apie tai pranešusi aukščiausiai valstybės valdžiai. Čia dera priminti, kad demokratinės valstybės aukščiausia valdžia yra ne jos vadovai, o pilietinė visuomenė – jos pagrindas ir turinys.

Nuotraukoje: komentaro autorius Algimantas Zolubas.

2012.06.02 

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.