Ten, kur pradėta tiesti spygliuota tvora


Baltarusijos pasienyje. Lietuvos VRM nuotr.

Krašto apsaugos ir vidaus reikalų ministrai vėlyvą penktadienio popietę buvo nuvykę įvertinti ir susipažinti su pradėtais darbais Lietuvos pasienyje su Baltarusija, kur penktadienį ryte Lietuvos kariuomenė pradėjo tiesti spygliuotą vielos užtvarą.
 
„Krašto apsaugos ministerija reaguoja į visus poreikius susidarius ekstremaliai situacijai. Šiandien gyvai įvertinome situaciją pasienyje, esame patenkinti tuo, ką matome. Spygliuotos vielos tvorą įveikti yra sudėtinga ir pavojinga, ji turi reikšmingą stabdomąjį poveikį“, – KAM pranešime cituojamas krašto apsaugos ministras A. Anušauskas.
 
„Migrantai turi suprasti ir pajusti, kad kelias per Lietuvą nei paprastas, nei greitas, o mes imsimės visų būtinų priemonių, kad ne tik maksimaliai apsunkintume neteisėtai sieną kertančių migrantų patekimą į Lietuvą, bet ir užtikrinsime, kad jų kelionė čia būtų sustabdyta ir jie kuo greičiau grįžtų į savo kilmės šalis“, – pridūrė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
 
Spygliuota viela pradėta statyti Lietuvoje nemažėjant nelegaliai sieną kirtusių migrantų skaičiams. Užtvara montuojama Krašto apsaugos ministerijai aktyviai bendradarbiaujant su Vidaus reikalų ministerija ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba.
 
VSAT duomenimis, šiemet Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje iš viso sulaikyti 1546 neteisėti migrantai. Šis skaičius yra beveik dvidešimt kartų didesnis, nei buvo per visus 2020-uosius.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.10; 08:02
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *