Vilniuje gyventojus vėsins vandens dulksna


Vilniaus miesto savivaldybė drauge su „Vilniaus vandenimis“ sostinės širdyje įrengė mobilią rūko sistemą. Vilniaus m. sav. nuotr.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybai pranešant apie stichinę kaitrą, kuri numatoma savaitgalį ir ateinančią darbo savaitę, Vilniaus miesto savivaldybė drauge su „Vilniaus vandenimis“ sostinės širdyje įrengė mobilią rūko sistemą. Atsigaivinti senamiestyje laiką leidžiantys gyventojai ir miesto svečiai galės Rotušės aikštėje.
 
Penktadienį įjungta rūko sistema veiks dienos metu nuo 9 iki 21 valandos. Naktį, kaitrai nuslūgus, sistemos bus išjungiamos. Dulksna gyventojai galės džiaugtis per didžiuosius karščius, o orams atvėsus įranga bus išmontuota, sakoma savivaldybės pranešime.
 
„Įprastai rūko sistemas naudojame sporto renginiuose, tačiau atėjus karščiams nusprendėme išnaudoti „Vilniaus vandenų“ turimą įrangą miesto gyventojų vėsinimui ir vienos judriausių miesto vietų drėkinimui. Tikimės, kad rūko sistema ir platus gertuvių tinklas leis gyventojams neperkaisti, atsigaivinti neišvykstant iš miesto, o dulksna atliks panašią funkciją kaip fontanas Lukiškių aikštėje“, – sako Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.
 
Mobili rūko sistema jungiama prie centralizuotų vandentiekio tinklų, todėl, kaip ir mieste esančios gertuvės, yra draugiška aplinkai ir žmonėms, nes naudoja švarų geriamąjį vandenį, neturėjusį sąlyčio su plastikais ir į jų sudėtį įeinančiomis minkštinančiomis medžiagomis.
 
Sostinės savivaldybės pateiktais duomenimis, mieste šiuo metu taip pat veikia 22 stacionarios bei mobilios gertuvės. Jas gyventojai gali rasti prie lauko sporto aikštelių, senamiestyje ir kitose judriose miesto vietose. Net 3 gertuvės įrengtos Vingio parke, dar 3 – Gedimino prospekte, po 2 prie Baltojo ir Žaliojo tiltų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.10; 08:08
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *