Trečiadienio pavakarę Vilniuje atidaromas Lazdynų baseinas


Vilniaus Lazdynų baseinas. Sauliaus Žiūros nuotr.

Trečiadienį vilniečiams duris atveria naujasis Lazdynų baseinas. Lankytojai bus įleidžiami nuo 17 val. vakaro.
 
Jame įrengtas 50 metrų ilgio baseinas su 10 plaukimo takelių bei 25 metrų nardymo baseinas su 8 plaukimo takeliais ir tramplynais šuoliams į vandenį. Šalia didžiojo baseino įrengtos 1 tūkst. vietų tribūnos, prie nardymo baseino žiūrovams skirta 200 vietų.
 
Baseinuose taip pat sumontuotos pakeliamo dugno sistemos, dirbtinio intelekto pagrindu veiks skendimo prevencijos technologija.
 
Komplekse dar veiks treniruoklių zona, sauso baseino zona, kavinės, persirengimo ir administracijos zonos.
 
„Visi žinome, kad tai nebuvo lengva. Tačiau atkaklumas daro savo – Lazdynų baseinas nuo rytoj jau priima lankytojus, ruoškitės maudymosi kostiumus!“ – antradienį „Facebook“ rašė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
 
„Yra ir žmonių, įmonių, kurie atsakingi už tai, kad baseinas atsidaro trejus metus vėliau nei galėjo, tačiau negadinsiu šventės juos vardinamas, juolab kad nebūtinai visi iš piktos valios pridarė rūpesčių bei darbų kitiems, o ankstesni rangovai jau ir taip įtraukti į juoduosius viešųjų pirkimų sąrašus“, – teigė meras.
 
ELTA primena, kad Lazdynų baseino statybos strigo 2019 m. bankrutavus buvusiam statytojui UAB „Irdaiva“ (kuris prieš bankrotą pakeitė pavadinimą į UAB „Active Construction Management“).
 
Įmonė su 4 pagal jungtinės veiklos sutartį veikiančiais partneriais buvo atlikusi apie 40 proc. darbų, jiems buvo sumokėta apie 14 mln. eurų. 2020 m. statybas perėmė naują konkursą laimėjęs „Panevėžio statybos trestas“.
 
Skaičiuojama, kad nuo pirminės 25,9 mln. eurų sąmatos projekto kaina išaugo iki 35 mln. eurų. 
 
Vilniaus miesto savivaldybė buvusiam rangovui yra iškėlusi ieškinį dėl 8,6 mln. eurų patirtos žalos kompensavimo.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.02.14; 05:06
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *