Lietuvos ambasadorius Ukrainoje: Kyjivo pajėgos prarado iniciatyvą


Tankai mūšio lauke. Youtube.com

Dėl vėluojančio ir nepakankamo ginklų tiekimo Ukraina yra praradusi nuo rudens laikytą iniciatyvą kare – Rusija frontą stabilizavo ir pradeda puolimą, sako Lietuvos ambasadorius Kyjive Valdemaras Sarapinas.
 
Pasak jo, pastaruosius kelis mėnesius agresorius turėjo sąlygas persigrupuoti bei sukaupti išteklius naujai puolimo bangai.
 
„Pagrindinė problema ir yra, kad ginklų iš Vakarų iki šiol buvo tiekiama neužtektinai ir su dideliu vėlavimu. Nepaisant milžiniškų rusų orkų aukų, kurių jie patys nepaiso, frontą šiuo metu jie stabilizavę ir vietomis net perėjo į puolimą“, – antradienį LRT televizijai teigė V. Sarapinas.
 
Ambasadoriaus teigimu, Kremlius įsakęs savo pajėgoms iki kovo pabaigos visiškai užimti Luhansko ir Donecko sritis, panašūs tikslai keliami ir Zaporižios srityje. Be to, esą „yra signalų“, kad vėl bus atnaujintas puolimas Charkivo, Sumų, Černihivo kryptimis.
 
V. Sarapinas svarstė, kad po pernai rudenį įvykusių Ukrainos kontratakų, kurių metu atkovota dalis teritorijų, Rusijos pajėgoms buvo suteikta laiko atsigauti, sutelkti žmogiškuosius išteklius. Jis akcentavo, kad Kremlius gali skelbti ir atvirą mobilizaciją, tad Ukrainai reikia daugiau vakarietiškų ginklų.
 
„Negerai, kad per pastaruosius 2–3 mėnesius, deja, ta iniciatyva, kuri buvo perimta praėjusį rudenį, vėl prarasta ir orkams buvo sudarytos sąlygos atsigauti, persigrupuoti. Jie kažkur geru trečdaliu vėl padaugino savo ir personalą, ir karinę techniką, ir ginkluotę, nuolat vykdoma slapta mobilizacija. Greitai, matyt, bus paskelbta ir atvira mobilizacija, kalbama, kad per šiuos metus bus iki 1,5 milijono naujai mobilizuotųjų“, – kalbėjo Lietuvos ambasadorius Ukrainoje.
 
„Visa tai reiškia, kad Ukrainai toliau reikės atlaikyti dideles rašistų atakas. Aišku, patys ukrainiečiai irgi stengiasi kaupti resursus – ir žmogiškuosius, ir ginklus, – tikrai bus stengiamasi pasukti karo eigą savo naudai, tačiau reikia daugiau ginklų“, – pabrėžė V. Sarapinas.
Pasak jo, atsakymas, kada Ukrainai pavyks laimėti karą, „slypi Vakaruose“, kadangi, V. Sarapino teigimu, sulaukus pakankamai Vakarų šalių paramos, Ukrainos resursai „nepasibaigs anksčiau nei rusų“.
 
„Tą turim visi suprasti“, – pabrėžė Lietuvos diplomatijos atstovas Ukrainoje.
 
Lukas Juozapaitis (ELTA)
 
2023.02.15; 05:14
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *