Ugniagesiai gelbėtojai minės Šv. Florijono – ugniagesių globėjo dieną


Ugniagesių gelbėtojų automobiliai. Slaptai.lt nuotr.

Gegužės 4-ąją šalies ugniagesiai gelbėtojai minės Šv. Florijono – ugniagesių globėjo dieną. Šiemet ji kitokia, ribojama karantino reikalavimų, tad didelių iškilmių, kaip teigia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, nebus, tačiau ugniagesiai verti padėkų ir gražių žodžių.
 
Šiemet jie užgesino beveik 4 tūkst. gaisrų ir atliko per 4,5 tūkst. gelbėjimo darbų, išgelbėjo 138 žmones. Pernai spalį jiems teko gesinti sudėtingą dvi savaites užsitęsusį gaisrą Alytuje, šį pavasarį lieti prakaitą likviduojant per 1 300 žolės gaisrų, kasdien vykti ne tik į gaisrus, bet ir gelbėti patekusius į eismo įvykius ar kitas nelaimes, padėti medikams ir policijai, stengiantis suvaldyti koronaviruso plitimą šalyje.
 
Šv. Florijono – ugniagesių globėjo dienos proga rytą Vilniaus švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje už ugniagesius gelbėtojus bus aukojamos šv. Mišios. Jas aukos kunigas, policijos kapelionas Algirdas Toliatas. Šv. Mišias visos šalies ugniagesiai gelbėtojai galės tiesiogiai stebėti Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos „Facebook“ paskyroje. Po jų ugniagesius gelbėtojus pasveikins Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius.
Gaisrininkų automobilis. Slaptai.lt nuotr.
 
Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai tądien nuotoliniu būdu stebės šv. Mišias iš Kauno šv. arkangelo Mykolo Įgulos bažnyčios. Joms pasibaigus sveikinimo žodį ugniagesiams gelbėtojams tars šios valdybos viršininkas Vidas Barauskas, bus perskaitytas įsakymas dėl geriausių ugniagesių apdovanojimų.
 
Šiauliuose, Gruzdžių švč. Trejybės bažnyčioje, gegužės 4-ąją šv. Mišias už ugniagesius gelbėtojus aukos kunigas, ugniagesių kapelionas Donatas Klimašauskas. Dieną Šiaulių miesto gatvėmis riedės gaisrinių automobilių kolona, muzika ir šventiniais sveikinimais primindama gyventojams apie šv. Florijono dieną ir kilnų ugniagesių gelbėtojų darbą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.05.04; 02:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *