Ukrainos užsienio reikalų viceministras A. Melnykas reikalauja Vakarų naikintuvų, tankų, karo laivų


Ginklai, ginklai, ginklai. Slaptai.lt nuotr.

Berlynas, gruodžio 26 d. (dpa-ELTA). Ukrainos užsienio reikalų viceministras Andrijus Melnykas reikalauja ne tik Vakarų tankų, bet ir naikintuvų bei karo laivų. Jis tai sakė duodamas interviu dpa po JAV pažado suteikti Ukrainai oro gynybos sistemas „Patriot“.
 
Ukraina labai dėkinga už „naujus drąsius žingsnius“, kuriuos žengė Jungtinės Valstijos, sakė A. Melnykas. „Tačiau akivaizdu: yra dar daug tabu, kuriuos reikia sulaužyti. Mums skubiai reikia Vakarų tankų, naikintuvų, karo laivų, daugkartinių raketų paleidimo įrenginių, amunicijos”.
 
Tai vienintelis jo kalėdinis noras, sakė buvęs ambasadorius Vokietijoje. Kitaip karas tęsis ir atneš Ukrainai daugiau kančių, mirčių ir sugriovimų, sakė A. Melnykas.
 
A. Melnyko teigimu, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas rengia savo kariuomenę ir piliečius labai ilgam karui, jam telkia visus turimus išteklius. „Ukrainiečiai pasirengę kovoti už savo tėvynės, įskaitant Krymą, išlaisvinimą, kol tik kvėpuos. Tai garantuota, kad ir ką darytų mūsų partnerės”, – pridūrė jis.
 
A. Melnykas atmetė derybas su Rusija ir „gryniausiu blefu“ pavadino Kremliaus kalbas apie neva norą derėtis. Jis kategoriškai atmetė galimybę Ukrainai atsisakyti kokių nors savo teritorijų. „Kyjivui tai nepriimtina. To niekada nebus”, – sakė A. Melnykas.
 
Viljama Sudikienė (ELTA)
 
2022.12.27; 05:46
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *