Už labai didelio kiekio narkotikų platinimo organizavimą – griežtas nuosprendis


Panevėžio apygardos teisme apkaltinamąjį nuosprendį išgirdo panevėžiečiai, 48 metų K.G. ir 39 metų T. N. Pastarasis pripažintas kaltu dėl labai didelio kiekio narkotinės medžiagos platinimo organizavimo, o K. G. – šios nusikalstamos veikos vykdymo bendrininkų grupėje.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, o jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

2015 metų rugpjūčio 6 dieną netoli Panevėžio policijos pareigūnai sustabdė automobilį, vairuojamą K.G. Automobilyje įrengtoje slėptuvėje jie surado narkotinės medžiagos. Vėliau ekspertai nustatė, kad tai – 150 gramų heroino, iš kurio galima pagaminti apie 400 dozių.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad tą dieną minėtus narkotikus už 12 tūkst. 750 eurų K. G. iš nenustatyto asmens įsigijo Vilniuje. Pareigūnai išsiaiškino, kad visą šią operaciją suplanavo, narkotikų pardavėją surado bei nurodymus savo bendrininkui telefonu davė T. N. , atliekantis bausmę Marijampolės pataisos namuose. Aštuonis kartus teistas T. N. tuo metu jau atlikinėjo bausmę už labai didelio kiekio narkotinių medžiagų platinimo.

K. G. savo kaltę pripažino iš dalies – jie neigė, kad narkotikus gabeno T. N. nurodymu bei tvirtino, kad 400 dozių heroino įsigijo savo reikmėms, kadangi yra narkomanas. Pinigus, kuriuos sumokėjo už narkotikus, jis teigė užsidirbęs iš prekybos dėvėtais baldais, rūbais ir sendaikčiais, atsivežtais iš užsienio.

T. N. kaltu kategoriškai neprisipažino. Jis tvirtino, kad telefonu nurodymus dėl narkotikų pirkimo perdavė kito nuteistojo prašymu, pats net nesuprasdamas, apie ką eina kalba.

Teisiamųjų parodymus teismas vertino kritiškai,, juos paneigė surinkti ikiteisminio tyrimo duomenys, liudytojų parodymai, užfiksuoti telefoniniai pokalbiai.

Vasario 20 dieną Panevėžio apygardos teismas T. N. pripažino kaltu dėl labai didelio kiekio narkotinių medžiagų platinimo organizavimo ir skyrė jam 13 metų laisvės atėmimo. Subendrinus su anksčiau skirta ir dar neatlikta bausme, T. N. nelaisvėje turės praleisti 18 metų.

K. G. pripažintas kaltu dėl labai didelio narkotinių medžiagų platinimo bendrininkų grupėje ir nuteistas 11 metų laisvės atėmimo.

Valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikiusio Panevėžio apygardos prokuratūros ONKTS prokuroro S. Daunoravičiaus teigimu, šį nusikaltimą išaiškinę Panevėžio kriminalistai padarė labai svarbų darbą. „Narkotikų platinimą organizavę ir bendrininkų grupėje vykdę asmenys nuteisti griežtomis laisvės atėmimo bausmėmis, o į gatves ar įkalinimo įstaigas nepakliuvo keturi šimtai heroino dozių“, – sakė prokuroras.

Informaciją pateikė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė (Panevėžys).

2017.03.16; 01:15

print