Užsienio reikalų ministras paragino Lietuvos verslininkus išnaudoti verslo misijas


Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius spalio 14 dieną Vilniuje vykusioje konferencijoje „Verslas 2016“ pristatė tarptautinius įvykius, turinčius įtakos Lietuvos verslui, ir paragino verslo atstovus geriau išnaudoti verslo misijas užsienyje.

„Šiemet Lietuva ir vėl buvo tarptautinių įvykių sūkuryje. Mūsų narystė Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje, aktyvi veikla kartu su Vakarų partneriais ieškant atsako į Rusijos agresiją, migracijos ir Graikijos skolų krizes ir į kitus iššūkius leido Lietuvai prisidėti prie pastangų siekiant stabilesnės ir tarptautine teise grįstos aplinkos kūrimo. Deja, Rusija, remdamasi karine galia, metė iššūkį tarptautinei teisei, panaudojo agresiją prieš kaimyninę valstybę, ir tai sąlygojo sankcijų, kurios artimiausiu metu išliks, įvedimą“, – sakė L. Linkevičius.  

Ministras teigė, kad aktyvi Lietuvos užsienio politika duoda pozityvių rezultatų, ir pažymėjo sėkmingai su Lenkija ir Švedija įgyvendinamus energetikos projektus, Lietuvos pakvietimą deryboms dėl narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO). „Tik dėl nuolatinių pastangų ir atkaklumo buvome pakviesti deryboms dėl narystės EBPO. Derybų proceso pradžia buvo sklandi, turime aiškų planą ir tikimės, kad narystė šioje organizacijoje prisidės stiprinant šalies ekonomiką, didinant konkurencingumą, pritraukiant investicijas“, – sakė ministras.

L. Linkevičius pabrėžė, kad Lietuva entuziastingai palaiko Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės sutarties sudarymą. „Ši sutartis sumažins barjerus ir sukurs dar daugiau galimybių mūsų verslui. Tarptautinių ekspertų skaičiavimais, Lietuvos gyventojų pajamos gali ūgtelėti 5 procentais“, – pažymėjo ministras.

„Lietuvai dalyvaujant tarptautinių sprendimų priėmimo procesuose, svarbu įsiklausyti ir žinoti, kokie yra mūsų šalies verslo interesai. Todėl tęsime glaudų bendradarbiavimą su verslo atstovais, išnaudodami Ekonominės diplomatijos tarybą ir kitus formatus“, – sakė ministras, paraginęs šalies verslininkus dar geriau išnaudoti verslo misijas užsienyje.

„Užsienio partneriai aukštai vertina Lietuvos pažangą ir verslo aplinką Lietuvoje aukštųjų technologijų, informatikos ir kitose srityse. Turime dar aktyviau pasakoti apie šiuos mūsų pasiekimus. Todėl raginu verslo atstovus dar geriau išnaudoti tas galimybes, kurias atveria vizitai ir verslo misijos į užsienio šalis“, – teigė ministras.

Konferencijoje „Verslas 2016“ taip pat dalyvavo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. Renginyje pateikiamos valstybės vadovų, verslo konsultantų ir įmonių savininkų bei vadovų įžvalgos apie kitų metų verslo aplinką, galimybes, augimo šaltinius, didžiausias kliūtis ir strategines kryptys.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Informacijos šaltinis – Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

2015.10.15; 05:04

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *