Lietuvos kariuomenės vadas Rukloje vertins vienetų pasirengimą priimti šauktinius


Nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių gretas netrukus papildys nauja karių grupė. Spalio 15 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas lankysis Rukloje (Jonavos r.) dislokuotuose Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione ir Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke.

Vadas vertins, kaip šie vienetai yra pasirengę priimti naują grupę nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių.

Kariuomenės vadas išklausys šių vienetų vadovybės pranešimus apie pasirengimą, vėliau pats asmeniškai lankys vienetų infrastruktūros objektus, kur stebės šauktiniams sudarytas apgyvendinimo, maitinimo, sporto, laisvalaikio ir medicininio aprūpinimo sąlygas.

Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“ priklausančiame Kunigaikščio Vaidoto batalione jau spalio 26 d. nuolatinę devynių mėnesių trukmės privalomąją pradinę karo tarnybą pradės 499 jaunuoliai, tarp kurių – 12 merginų. Didžiąją šauktinių dalį sudarys jaunuoliai iš Vilniaus ir Kauno regionų. Kiek mažesnė dalis – iš Klaipėdos regiono. Visi 499 jaunuoliai atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą Vaidoto batalione nusprendė savo noru. 367 iš jų tarnybai buvo užsirašę savanoriškai, kiti 132 buvo patekę į šių metų šaukimo sąrašus, tačiau po to patys pareiškė norą atlikti tarnybą pirmumo tvarka.

J. Radvilos mokomajame pulke nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą 105 kariai pradės kiek vėliau – lapkričio 24 dieną. Čia jie praeis bazinį kario įgūdžių kursą ir vėliau bus išskirstyti tęsti tarnybos brigados „Geležinis Vilkas“ štabo, žvalgybos ir ryšių kuopose Rukloje ir Sausumos pajėgų štabo ryšių kuopoje Vilniuje.

Šiuo metu nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atlieka daugiau kaip 1,1 tūkst. karių. Jie tarnauja batalionuose Klaipėdoje, Tauragėje, Marijampolėje ir Vilniuje. Visi jie tarnybą atlikti užsirašė savo noru ir patys šiuos batalionus pasirinko savo tarnybos vietomis.

Iki metų pabaigos tarnybą įvairiuose Lietuvos kariuomenės vienetuose pradės iš viso 3 tūkst. nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių. Baigę devynių mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą kariai galės tęsti tarnybą Lietuvos kariuomenėje.

Lietuvos kariuomenė ir toliau kviečia 18 iki 38 metų vaikinus ir merginas ir toliau registruotis savanoriškai atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą šiais metais dar nesukomplektuotose tarnybos vietose arba tarnybai atlikti 2016 metais.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Informacijos šaltinis – Lietuvos krašto apsaugos ministerija.

2015.10.15; 04:44

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *