V. Zalužnas: kova dėl Bachmuto kontrolės stabilizuojasi


Ukrainos atrėmė dar vieną rusų puolimą Bachmute. EPA-ELTA nuotr.

Kyjivas, kovo 25 d. (ELTA). Kova dėl Bachmuto miesto Ukrainos rytuose kontrolės stabilizuojasi. Tai penktadienį pareiškė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas Valerijus Zalužnas.
 
BBC remiasi V. Zalužno įrašu feisbuke, kurį pareigūnas paskelbė telefonu pasikalbėjęs su Jungtinės Karalystės (JK) kariuomenės vadu Tony’iu Radakinu. V. Zalužnas tvirtino, kad padėtis šiuo metu „sudėtingiausia Bachmuto kryptimi… dėl milžiniškų gynybos pajėgų pastangų mums pavyksta stabilizuoti situaciją“.
 
Tai yra naujausias teigiamas Ukrainos pareigūnų signalas apie jau kurį laiką verdančius mūšius dėl Bachmuto.
 
Ketvirtadienį Ukrainos sausumos pajėgų vadas Oleksandras Syrskis tvirtino, kad šiame mieste ir jo apylinkėse besikaunantys Rusijos daliniai yra „išsekę“. Nors O. Syrskis pažymėjo, kad Maskva neatsisako tikslo užgrobti Bachmutą „bet kokia kaina“, rusai esą netenka savo pajėgumų. „Jau netrukus pasinaudosime šia galimybe, kaip tai padarėme netoli Kyjivo, Charkivo, Balaklijos ir Kupjansko“, – kalbėjo pareigūnas, omenyje turėdamas sėkmingą Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kontrpuolimą praėjusiais metais.
 
Anksčiau šį mėnesį Vakarų šalių pareigūnai pareiškė skaičiuojantys, kad nuo pernai vasaros iki šiol Bachmute jau sužeista ar nukauta 20–30 tūkst. Rusijos karių. Maskva ir toliau siekia užvaldyti šį miestą, nors analitikai mano, kad jis neturi didelės strateginės reikšmės.
 
Lina Linkevičiūtė (ELTA)
 
2023.03.25; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *