Vėl prabilo senas Rubikono patefonas


Artėjant rinkimams į vietos savivaldos tarybas, iš patamsių į viešumą vėl rodosi funkcionieriai, pakedenę plunksneles, su piršliais ir be jų, nebesugalvodami nieko nauja, primityviais, ne kartą išbandytais būdais, ieško mulkių, kurie gal pamiršę jų „gerus darbus“ vėl ateis prie balsadėžių už juos balsuoti. Antai nei Artūro Zuoko, nei jo žmonos asmeniškai nepažįstu, kaip ir jie nepažįsta manęs, tačiau gavau gražų šventinių sveikinimų atviruką, dar gražesniame įpakavime su mėsos gaminių be konservantų (be dažiklių, be fosfatų, be tirštiklių, be „E“ priedų) reklamos lankstinuku ir dar su 2011 metų kalendoriumi.

Tarsi turėjau imtis rašyti Zuokams padėką, tačiau gangreit sužinojau, kad ir visi mano kaimynai gavo tokius pačius sveikinimus. Nevalingai prisiminiau, kad Zuokas buvo Vilniaus meras, kad jis pelnė Rubikono „abonento“ titulą, tačiau dabar greta savo pavardės rašo „TAIP!“ Ką tai galėtų reikšti?

Liberalų ir centro sąjungą palikęs Artūras Zuokas, kaip ir laukta, įsteigė visuomeninį judėjimą, su kuriuo jis ketina dalyvauti savivaldybių tarybų rinkimuose. Viešųjų ryšių gabumų nestokojantis politikas naujam judėjimui sumanė pavadinimą – „Tėvynės Atgimimas ir Perspektyva“. Tokie žodžiai parinkti neatsitiktinai – jų pirmąsias raides sudėliojus, išeina „TAIP“. Patrauklu? Belieka per rinkimus apsispręsti – „Zuokui taip“. Taigi, teismo pripažintas kaltu (drauge su verslo įmonių grupės „Rubicon group“ (dabar persivadinusi į ICOR) vadovu Andriumi Janukoniu), A. Zuokas akivaizdžiai ieško mulkių, vėl žada siekti mero posto, o pinigėlių rinkiminei kampanijai gal parūpina (kas gali paneigti?) bendrabylis A. Janukonis. Senas Rubikono patefonas, regis, vėl užgrojo. Tai liudija ir kitas, tik ką išgirstas, seno patefono girgždesys.

Aplinkos Ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas dėl komunalinių atliekų deginimo gamyklos statybos Vilniuje priėmė sprendimą, kad tokios gamyklos statyba pagal pateiktą poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą yra neleistina. Tačiau Vilniaus miesto savivaldybės taryba, kaip perkūnas iš giedro dangaus, 2010-12-15 posėdyje pritarė pateikimui projekto, kuriame ne tik numatytas atliekų rūšiavimas, bet ir jų deginimas. Projektą pateikė Liberalų sąjūdietis Arūnas Štaras, kuris, kaip ir Zuokas, siekia užimti Vilniaus mero postą. Žinant savivaldybės tarybos akivaizdų nesiskaitymą su Vilniaus bendruomenės nuomone bei tarp tarybos ir gamyklos statybos iniciatorių tvyrančia korupcine aplinka, ponas Štaras, manytina, ne už ačiū gaivina seną, Rubikonui, kuris ir yra atliekų naikinimo deginimu globėjas, priklausantį patefoną. O Rubikono proteguojamą atliekų naikinimą deginimu mokslininkai pagal poveikį aplinkai vertina neigiamai, laiko mirštančia, atmestina technologija. Tačiau vėl ir vėl atliekų deginimo įmonės nuzulintą plokštelę bandoma paleisti, nes Rubikono nosį kutena pusės milijardo litų vertės įmonės statyba. Aromatu verta dalintis, žinoma, su numanomu meru, kuris akivaizdžiai ir suspurdėjo prieš rinkimus, o Vilniaus savivaldybės taryba tam nesipriešino. O kaip į tai reagavo visuomenė?

Lazdynų seniūnijoje 2010-12-28 įvyko Lazdynų bendruomenės susitikimas su Vilniaus miesto tarybos aplinkos apsaugos komiteto nariais. Lazdynų bendruomenės savivaldijos atstovai, Vilniaus miesto seniūnijų bendruomenių asociacijos pirmininkas, mokslininkai, bei mikrorajone veikiančių visuomeninių organizacijų atstovai, pateikę svarius argumentus, pasisakė prieš atliekų naikinimą deginimu, pasiūlė alternatyvius, pasaulyje jau plačiai naudojamus atliekų naikinimo būdus, išreiškė ryžtą ginti viešąjį interesą.

Metas sukrusti visiems vilniečiams, neklausyti, ką suokia verslo ryklių valdomi kandidatai į miesto savivaldą, kurie tikrai nepriglaus jų pakvėpuoti drauge grynu oru savo prabangiose užmiesčio vilose, egzotiškuose pasaulio kurortuose, o vertinti kandidatus į miesto tarybą pagal jų nuveiktus darbus, priešintis kėslams jiems klestėti mokesčių mokėtojų sąskaita.

Nuotraukoje: buvęs Vilniaus meras Artūras Zuokas.

2011.01.04

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *