Vėl startavo Konservatyvios Minties Akademija


Šiais metais po trumpos pertraukos vėl startavo Konservatyvios Minties Akademija. Šis projektas pradėtas vykdyti dar 2008 metais – juo siekiama supažindinti jaunimą su konservatyvia pasaulėžiūra ir demokratinėmis vertybėmis, skatinti pilietinį jaunimo aktyvumą, gilinti pažinimą apie konservatizmo ir krikščioniškosios demokratijos politines idėjas.

Šių metų pirmoje pavasario sesijoje dalyviai apie konservatizmą ir dabarties pasaulio iššūkius diskutavo kartu su opozicijos lyderiu, Seimo nariu Andriumi Kubiliumi. Apie konservatyvios ideologijos kryžkelę tarp liberalizmo ir tradicionalizmo pasakojo politikos analitikas, portalo Lrt.lt vyriausiasis redaktorius Vladimiras Laučius.

Filosofas Vytautas Ališauskas nagrinėjo konservatizmo ir krikščionybės santykių klausimus, o VU TSPMI dėstytojas ir doktorantas Gintas Karalius kalbėjo apie garbę politikoje.

Jaunieji filosofai Dovydas Skarolskis ir Laurynas Peluritis pateikė savo požiūrį apie konservatizmą jauno žmogaus akimis. Europos Humanitarinio Universiteto prorektorius Bernardas Gailius iš kitos perspektyvos pristatė Jamesą Bondą, pavadindamas šį filmo herojų konservatizmo etalonu.

Antrą mokymų dieną pradėjo Rytų Europos Studijų Centro vadovas Laurynas Kasčiūnas, kuris mokymų dalyviams pristatė pagrindinius geopolitikos iššūkius Lietuvai, nagrinėjo galimus sprendimus ir raidos kelius. Mokymų vadovas ir jų moderatorius Mantas Adomėnas akademiją užbaigė paskaita apie politikos slėpinius – apie tai, kas (iš tiesų) yra politika.

Akademijos metu jaunuoliai buvo skatinami pažvelgti į dabartinius pilietinius ir politinius procesus per vertybinę prizmę. Mokymų dalyviai – tai 16-22 metų jaunimas, turintis aiškų vertybinį įsipareigojimą tėvynei, jos laisvei ir visų žmonių gerovei.

„Turime nuolatos puoselėti ir stiprinti jaunimo vertybes, įlieti į visuomenę naujų ir daug žadančių, pilietiškai ir politiškai aktyvių žmonių. Svarbu, kad jaunimas augtų, tobulėtų, būtų globojamas ir ugdomas, kad kai ateis laikas prisiimtų atsakomybę už šalies ir tautos ateitį, jie būtų tam pasiruošę. Būtent taip ir regime savo misiją – ugdyti jaunąją aktyvių, sąmoningų piliečių ir tikrų patriotų kartą“, – sakė Akademijos vadovas Mantas Adomėnas.

Demokratinio politikos instituto direktorius Tomas Kazulėnas pasidžiaugė dalyvavusio jaunimo aktyvumu.

„Mane nudžiugino Akademijoje dalyvavusio jaunimo aktyvumas, jų klausimai, rodantys aktyvų susidomėjimą gimtosios šalies ateitimi, jų noras gilintis į sudėtingas politinio mąstymo idėjas, padedančias giliau įsisąmoninti savo tapatybę ir permąstyti vertybes. Smagu, kad toks gražus būrys jaunimo pasirinko dvi gražias gegužės dienas praleisti diskutuodami apie idėjas, kai galėjo spardyti kamuolį ar kepti šašlykus“.

Iš viso akademijoje dalyvavo 20 jaunų žmonių iš Vilniaus, Kauno, Tauragės, Šilutės, Marijampolės, Alytaus, Raseinių. Mokymus organizavo Demokratinės Politikos Institutas, bendradarbiaudamas kartu su Konrado Adenauerio Fondu.

Nuotraukoje: parlamentaras Mantas Adomėnas – Konservatyvios minties akademijos renginyje.

2015.05.07; 16:47

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *