Vidutinė alga Lietuvoje vis labiau atsilieka nuo latvių ir estų


Ministras Pirmininkas džiaugiasi, kad Lietuvoje kyla algos, tačiau skaičiai gražiai atrodo tik lyginant su smunkančia Rusija ar Baltarusija. Estijoje, o ir Latvijoje, algos kyla dar sparčiau ir abi mūsų kaimynės kasmet vis labiau tolsta nuo Lietuvos.

Kontroliuojama informacija

Artėjant rinkimams prisimenamos sovietinės tradicijos ir visokiais būdais siekiama, kad viešojoje erdvėje pasirodytų tik Vyriausybei palanki informacija. Kai kurie metodai, kaip nepriklausomų sveikatos ekspertų persekiojimas ar viešųjų ryšių bendrovės „Ministerium“ skandalai jau panašūs į nusikalstamą veiklą.

Ministerijos, valstybės įmonės ir valdantys politikai „pamiršta“ pranešti apie prastas žinias, bet garsiai transliuoja pasiekimus, taip sukurdami iškreiptą vaizdą. Štai pernai Premjeras keliolika kartų viešuose renginiuose pranešė apie mažėjančią emigraciją, tačiau šiemet apie tai tyla, o kodėl? Emigracija smarkiai išaugo, o grįžtančių lietuvių sumažėjo. Liepą ir rugpjūtį iš Lietuvos išvyko net po 5 tūkstančius žmonių, tai naujos aukštumos ir nuo krizės neregėti skaičiai.

Ūkis stoja, atlyginimai atsilieka

Valdantiesiems diskutuojant apie minimalią algą, paraštėse lieka informacija apie prastus Lietuvos ūkio rezultatus. Bendrasis vidaus produktas Lietuvoje auga lėčiau nei Latvijoje ar Estijoje. Tai yra tikrasis šios Vyriausybės darbo ar tiksliai nedarbo rezultatas, nes kelis metus nevykdomos reformos jau duoda savo vaisių, o visa, kas buvo užkurta dar Andriaus Kubiliaus valdymo laikais, jau išsikvėpė.

Ministras Pirmininkas giriasi apie augančius atlyginimus, tačiau nepasako, kad tiek Estijoje, tiek Latvijoje atlyginimai auga sparčiau. 2012 m. Lietuvoje bruto vidutinis atlyginimas siekė 615 eurų, tai buvo 70 eurų mažiau nei Latvijoje ir 272 eurais mažiau nei Estijoje. Po kelių metų socialdemokratų valdymo rezultatai vis blogėja. Šiemet Lietuvoje vidutinis atlyginimas 714 eurų, tikrai šiek tiek pakilo, bet nuo latvių jau atsiliekame 106 eurais, o nuo estų net 368!

Vyriausybė neambicinga

Ši Vyriausybė stagnuoja, tą pastebi net Prezidentė. Socdemai savo neveiklumu sukuria rinkėjams tariamą stabilumo iliuziją, kai nieko nedarant nepadaroma ir klaidų, tačiau ilgesnėje perspektyvoje matosi vis didėjantis šalies atsilikimas. Ar Lietuvą tenkina, kad esame dvidešimt kažkelinta ES valstybė pagal gyventojų gerovę?

Lyginant su Estija mūsų atsilikimas labai akivaizdus ir kasmet vis blogiau. Kitąmet Estija užsibrėžusi mažinti biudžeto deficitą, Lietuva didins, Estija mažins valstybės tarnautojų skaičių, Lietuva didins, Estija mažins skolą ir kaups rezervą, Lietuva didins skolą ir nekaups jokio rezervo, o estai dar sugeba skirti gynybai 2 proc. nuo BVP ir mokėti vidutiniškai 400 eurų dydžio pensijas.

Lietuvoje artėja rinkimai ir valdantieji skiria daug pastangų parodyti kaip gerai jie dirba, bet tai tėra bandymas užmaskuoti savo neveiklumą ir stagnaciją. Didėjantis atsilikimas atlyginimų srityje yra tik viena iš daugybės sričių, kur praradome galimybę pasitempti. Ši Vyriausybė susiformavo ir gyvavo kaip nieko neveikimo Vyriausybė ir per tuos kelis metus savo tikslus pasiekė su kaupu, tapome stagnuojanti šalis.

Slaptai.lt nuotraukoje: Seimo narys Kęstutis Masiulis, komentaro autorius.

2015.10.21; 13:22

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *