Vilniuje aptarti ERPB prioritetai Lietuvai


Finansų ministras Rimantas Šadžius susitiko su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) atstovais, su kuriais aptarė 2016-2020 metų ERPB strategijos Lietuvai prioritetus, Lietuvos ekonominę situaciją bei tolimesnio bendradarbiavimo perspektyvas.

Susitikime su ERPB viceprezidente ir vyriausiąja rizikos politikos pareigūne Betsy Nelson bei ERPB direktore Vidurio Europos, Pietryčių Europos ir Baltijos šalims Sylvia Gansser-Potts didžiausias dėmesys skirtas diskusijoms dėl 2016-2020 m. ERPB strategijos Lietuvai. Joje numatyta skatinti Lietuvos energetinį saugumą per atsinaujinančių energijos išteklių plėtrą bei, remiantis aukšto lygio žiniomis ir naujausiomis technologijomis, didinti Lietuvos įmonių konkurencingumą ir pridėtinę vertę.

Taip pat buvo aptartas ERPB vaidmuo ir potencialus įsitraukimas į energijos vartojimo efektyvumo projektus ir bendradarbiavimas plėtojant Lietuvos ir Baltijos šalių rizikos kapitalo ekosistemą.

Pagrindinė 1990 m. įkurto ERPB misija – skatinti šalių perėjimą prie atviros ir pliuralizmo principais pagrįstos rinkos ekonomikos. ERPB vykdo veiklą 35 valstybėse ir teikia finansavimą tiek privačiam, tiek viešajam sektoriui.

Lietuva Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko nare yra nuo 1992 m. Nuo veiklos pradžios ERPB Lietuvoje finansavo 77 projektus, iš viso ERPB į Lietuvą jau yra investavęs 647 mln. EUR.

Informacijos šaltinis _ Finansų ministerijos Viešųjų ryšių skyrius.

2015.11.14; 04:44

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.