Vilniuje viešintis M. Morawieckis: kas svarbiau – turistų judėjimo laisvė ar spaudimas Kremliui?


Mateuszas Morawieckis. EPA – ELTA nuotr.

Penktadienį Vilniuje viešintis Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis džiaugiasi priimtu sprendimu,  nuo pirmadienio uždaryti sienas Rusijos piliečiams. Tai, pažymi politikas, geras darnaus Lenkijos bei Baltijos valstybių bendradarbiavimo pavyzdys.
 
„Tai mūsų darnaus bendradarbiavimo su Lietuva ir kitomis Baltijos šalimis pavyzdys. Juk negali būti taip, kad tuo momentu, kada yra karas, rusų turistai laisvai judėtų po visą Europą. Rusų visuomenė remia Putino politiką, o tiems, kurie neriame mes esame nusiteikę duoti humanitarines vizas“, – penktadienį po susitikimo su Lietuvos premjere Ingrida Šimonyte sakė M. Morawieckis.
 
„Negalime apsimesti, kad nėra problemos. Situacija yra išskirtinė ir todėl ačiū Lietuvos Vyriausybei dėl šio klausimo sprendimo“, – sakė Lenkijos premjeras, pažymėdamas, kad ir toliau su Rusija besiribojančios ES šalys turi rodyti pavyzdį ryžtingiems sprendimams.
 
Be to politiko teigimu, turistų teisė laisvai keliauti po pasaulį šiuo atveju negali būti argumentas nesiimti ryžtingesnių sprendimų, baudžiant Rusiją dėl sukelto karo Ukrainoje.
 
„Kas yra labiau vertinga, ar turistų judėjimo laisvė, ar veiksmingai spausti Kremlių“, – retoriškai klausė Lenkijos Vyriausybės vadovas.
Lietuva, Latvija, Estija bei Lenkija sutarė, kad nuo rugsėjo 19 dienos nebeįsileis Rusijos piliečių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.09.17; 06:46
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.