Visagino mero rinkimus laimėjo E. Galaguzas


Rinkimai. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Suskaičiavus balsus visose Visagino savivaldybės rinkiminėse apylinkėse, dar vieną kadenciją mero poste užsitikrino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narys Erlandas Galaguzas.
 
Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, politikas sulaukė 58,5 proc. rinkėjų balsų.
 
Tuo metu jo konkurentė, partijos „Laisvė ir teisingumas“ atstovė Dalia Štraupaitė liko antra, surinkusi 40,44 proc. balsų.
 
E. Galaguzo rezultatas pakartotiniame antrajame rinkimų ture yra geresnis nei kovo mėnesį vykusiuose rinkimuose. Tada už politiką savo balsą atidavė 52,15 proc. Visagino gyventojų, o D. Štraupaitė buvo surinkusi 46,24 proc. balsų.
 
Pastaroji kandidatė pripažino pralaimėjimą ir Eltai teigė jau pasveikinusi konkurentą su pergale.
 
ELTA primena, kad gegužės 7 d. Visagino savivaldybėje vyko naujas antrasis mero rinkimų turas.
 
Nauji rinkimai organizuoti po kilusio skandalo, kai Panevėžio apygardos teismui patikslinus savo sprendimą buvusios Visagino merės D. Štraupaitės byloje dėl piktnaudžiavimo tarnyba, kovo 9 d. VRK pašalino ją iš Visagino mero rinkimų.
 
Tiesa, situacija pasikeitė jau kovo 13 d., kai Apeliacinis teismas panaikino Panevėžio apygardos teismo sprendimo dalį dėl draudimo D. Štraupaitei būti renkamai į merus. Tą pačią dieną VRK, remdamasi minėtu teismo sprendimu, sugrąžino D. Štraupaitę į rinkimus.
 
Patyrusi nesėkmę pirmuose rinkimuose politikė kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą (LVAT), kuris patenkino jos prašymą iš naujo surengti antrąjį mero rinkimų turą.
 
Kol paaiškės naujasis savivaldybės lyderis, laikinuoju Visagino meru paskirtas liberalas Jevgenijus Šuklinas, kovo 5 d. rinkimuose likęs trečioje vietoje.
 
Kovo mėnesį vykusiuose savivaldos tarybų rinkimuose Visagine 6 vietas laimėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, po 5 mandatus partija „Laisvė ir teisingumas“ ir Liberalų sąjūdžio ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų koalicija „Visaginiečių koalicija“, 3 atstovus taryboje turės Lietuvos regionų partija, o po 2 atstovus – Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ ir Lietuvos socialdemokratų partija.
 
Augustė Lyberytė (ELTA)
 
2023.05.08; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *