Vladimiras Putinas rinksis nuobodžią ar romantišką mirtį?


Kremlius pradeda suvokti, kad jam nepavyks priversti Ukrainą prisiimti separatistus išlaikymui. Vienu metu Maskva tikėjosi, kad čia jai padės Normandijos formato valstybės – Prancūzija ir Vokietija, juolab, kad Minsko susitarimuose, kurie didele dalimi Kremliui buvo sėkmingi, yra formuluotės vos ne apie tų šalių finansinį dalyvavimą tų sričių išlaikyme, rašo Andrejus Piontkovskis leidinyje „Novoje vremia“.

Bet dabar Ukraina kasdien vis tvirčiau atsisako finansuoti okupuotas teritorijas, kol ten nebus surengti rinkimai pagal Ukrainos įstatymus. Tokioje situacijoje Kremlius neturi gerų ėjimų.

„Naujoji Rusija“ („Novorossija“, – red.) žlugo – tai viena. Planas apgauti Ukrainą teritorinio vientisumo iliuzija, įbrukti okupuotus Donbaso rajonus į Ukrainos kūną ir per juos kontroliuoti Kijevą, –  nepavyko. Tai antra.

Putinui lieka du blogi variantai – arba atsitraukti ir atsisakyti savo planų, faktiškai imtis išlaikyti tą depresyvų regioną ir pripažinti savo atsakomybę už jį. O juk ten vyksta ne tik socialinė, bet ir elementari saugumo problemos katastrofa.

Ryškiausias Maskvos politikos žlugimo įrodymas ir simbolis yra griovys ir tvora, kuriuos Rusija pati renčia savo pasienyje su pasiskelbusiomis DNR ir LNR (Donecko ir Lugansko liaudies respublikomis, – red.). Kremlius jau pats bijo banditų, kuriuos nuvežė į Ukrainą. Jis nuogąstauja, kad tie kriminaliniai elementai gali persikraustyti ir į Rusiją.

Tai blogasis variantas. Tiesa, paskutinis likęs variantas dar blogesnis – tai eskalacija, judėjimas link Mariupolio, ir koridorius į Krymą. Bet dėl tokio varianto Vakarai jau perspėjo:  menkiausias judėjimas ta linkme (neseniai buvo įvykdytas mini bandymas ties Mariupoliu) susilauks naujų ekonominių sankcijų, visiškai griaunančių Rusijos ekonomiką, ir ginklų tiekimo Ukrainai.

Štai Putinas ir renkasi blogą ar labai blogą. Nuobodžią sau politinę mirtį, jeigu atsitrauks, ar romantišką, kai jis kovojančio „rusiškojo pasaulio“ vado vaidmenyje puola, kaip jis mano, Jungtines Valstijas (juk mūsų propagandistai tvirtina, kad RF kovoja ne su Ukraina, o su Amerika Ukrainos teritorijoje).

Manau per šią vasarą Putinui ir jo kompanijai nori nenori teks pasirinkti vieną iš šitų variantų.

Nuotraukoje: Rusijos politikos apžvalgininkas Andrejus Piontkovskis.

Informacijos šaltinis: www.Obozrevatel.com

2015.06.26; 04:36

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *