Vladimiro Putino užgaidos ir keistenybės


Vladimiro Putino valdymo 15-mečiui vokiečių bulvarinis laikraštis (tabloidas) Bild sudarė Rusijos prezidento užgaidų sąrašą.

Kaip pirmąją buvusio komunisto ir KGB bendradarbio Putino užgaidą tabloidas įvardijo jo „kraštutinai strateginius santykius su Rusijos stačiatikių bažnyčia (RPC). Rusijos stačiatikių bažnyčia ir Putinas, įžvelgęs Dievo ženklą tame, kad jis sugebėjo išgyventi per gaisrą savo vasarnamyje Pamaskvyje (autoriaus klaida; Putino vasarnamis buvo Leningrado srityje, – red. past.) dešimtajame dešimtmetyje, užtikrina vienas kitam įtaką: Bažnyčia – Putinui įtaką Rusijoje ir kaimyninėse stačiatikių valstybėse, o Putinas garantuoja, kad RPC išsaugos savo turtą ir nekilnojamąją nuosavybę.

Be to, Putinas glaudžiai susijęs su ultrastačiatikiais milijardieriais bei mąstytojais, kurie, beje, finansuoja „Krymo karą“.

Antroji Putino užgaida – jo aistra brangiems laikrodžiams, tą patvirtina ir prezidento aplinkos žmonės. „Ilgą laiką Putinas atvirai demonstruodavo savo laikrodžius, bet 2012 metais opozicija, remdamasi fotografija, paskaičiavo, kad bendra išskirtinių Putino laikrodžių vertė siekia apie 550 tūkstančius eurų, – sakoma straipsnyje. –  Po to Putinas pradėjo dėvėti drabužius su neįprastai ilgomis rankovėmis“.

Ir vis dėlto, Bild žino iš savų šaltinių išskirtinių laikrodžių vertintojų bei pardavėjų aplinkoje, kad Putinas turi pačios brangiausios ir prašmatniausios šveicarų firmos Audemars Piguet rankų darbo laikrodį, kainuojantį 268 tūkstančius eurų, ir tai automatiškai pakelia Putino laikrodžių kolekcijos, į kurią įeina 13 išskirtinių egzempliorių, vertę iki 650 tūkstančių eurų.

Trečia Rusijos prezidento užgaida – jo turtas. „Matyt, Putinas pasižymi tais pačiais gabumais, kaip ir vokiečių pasakų herojus Rumpelštilcchenas, sugebantis šiaudą paversti auksu, – ironizuoja leidinys. – Kitaip nepaaiškinsi to fakto, kad Putinas, kurio oficiali alga 145 tūkstančiai eurų per metus, Vakarų specialiųjų tarnybų duomenimis, turi turto, kurio vertė viršija 40 milijardų dolerių“.

Be to, Putinas turi nekilnojamojo turto.

Beje, jo daug, jis labai brangus ir išskirtinis, sakoma straipsnyje. Tiesa, oficialiai savininkas yra ne jis, o kiti asmenys arba valstybė. Nepatvirtintais duomenimis, prezidento žinioje yra 23 rūmai, rezidencijos, vilos ir „kiti statinių kompleksai“. Per statytinius Putinas valdo dar dešimt nekilnojamųjų objektų, įskaitant rūmus prie Juodosios jūros ir liukso klasės statinių kompleksą Maskvoje.

Be to, be 20 valstybinių jachtų, Putinas turi nuosavą didelę jachtą, kuri registruota Putinui artimo valdytojo iš žaliavų ir telekomunikacijų sektoriaus vardu. Bet maistą jis mėgsta paprastos rusiškos virtuvės, sakoma straipsnyje, – barščius, sklindžius ir koldūnus.

Higienos požiūriu Putinas nepakenčia pūkelių ar dulkių ant drabužių, pabrėžia Bild. Net per svarbius priėmimus Putinas gali rankioti pūkelius ar siūlelius nuo savo pašnekovo drabužių. Savo ruožtu, iš savo aplinkinių Rusijos lyderis reikalauja šimtaprocentinio tvarkingumo, kad viskas blizgėtų, kad būtų laikomasi higienos, vyrai būtų nusiskutę ir tvarkingai susišukavę. „Ir, žinoma, sveikatos, – pabrėžia leidinys. – Kad rusėms, pavyzdžiui, niekur netrintų vaikščiojant, Putinas uždraudė įvežti į Rusiją sintetinius apatinius baltinius. Viskas turi būti iš natūralių medžiagų“.

O štai su užsienio lyderiais, įskaitant ir VFR kanclerę Angelą Merkel, Putinas demonstratyviai nepunktualus. Pavyzdžiui, kartą jo svečiams audiencijos teko laukti rekordines keturias valandas.

Beje, į medžioklę, žvejybą ir sporto pratybas Putinas visada atvyksta laiku, priduria Bild.

Informacijos šaltinis: Bild

2015.02.16; 04:11

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *