Vokietija įtaria Rusijos diplomatą buvus šnipu


Rusijos šnipas

Berlynas, sausio 28 d. (ELTA). Vokietijos vyriausybė paskelbė nepageidaujamu asmeniu Rusijos diplomatą, įtariamą šnipinėjimu. Tai penktadienį pranešė žurnalas „Der Spiegel“, remdamasis savo šaltiniais.
 
Pasak leidinio, omenyje turimas Rusijos konsulato Miunchene darbuotojas. Vyras buvo akredituotas kaip diplomatas, bet Vokietijos valdžia įtaria, kad iš tikrųjų jis yra Užsienio žvalgybos tarnybos darbuotojas. Jis pateko į VFR pareigūnų akiratį tiriant šnipinėjimu kaltinamo RF piliečio Ilnuro N., kuris buvo sulaikytas Vokietijoje 2021 metų birželio 18 d., bylą.
 
Kaip rašo „Der Spiegel“, iškart po Ilnuro N. sulaikymo Rusijos konsulato darbuotojas paliko Vokietijos teritoriją. Iki šiol nė viena iš šalių apie tai nebuvo pranešusi.
 
Ketvirtadienį Vokietijos federalinė prokuratūra pranešė dar praėjusių metų gruodžio 9 d. pateikusi Rusijos piliečiui Ilnurui N. kaltinimą šnipinėjimu. Tyrėjų duomenimis, iki sulaikymo jis dirbo viename iš Bavarijos universitetų. Vėliausiai 2019 metų rugsėjį Užsienio žvalgybos tarnyba užmezgė su Ilnuru N. ryšius, ir šis sutiko šnipinėti Rusijai.
 
Vokietijos pareigūnų nuomone, Rusijos specialiąsias tarnybas domino Europos kosmoso agentūros nešančiosios raketos „Ariane“ kūrimas ir paties Ilnuro N. tyrinėjimai. Už pateiktą informaciją jis gavo 2,5 tūkst. eurų.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.01.29; 09:11
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *