Vokietijos kanclerė A. Merkel – labai gerbiama politikė


Angela Merkel. EPA-ELTA nuotr.

Nauja ataskaita, grindžiama 12-oje Europos Sąjungos (ES) valstybių atlikta apklausa, rodo, kad kadenciją baigianti Vokietijos kanclerė Angela Merkel yra labai gerbiama ir kad pasaulyje būtų buvę daugiau konfliktų, jei ji nebūtų ėjusi pareigų.
 
Apklausa, kurią atliko Europos užsienio reikalų taryba (ECFR), rodo, kad gerokai daugiau nei trečdalis europiečių pageidauja daugiau Vokietijos lyderystės Europos Sąjungoje.
 
36 proc. apklaustųjų teigė, kad pasitiki Vokietija dėl ekonomikos ir finansų politikos, 35 proc. pasitiki Vokietija ginant žmogaus teises.
 
Pati A. Merkel tebėra labai gerbiama, nepaisant griežtų taupymo priemonių, kurių ji ėmėsi po 2008 m. finansų krizės, ir to, kaip ji tvarkėsi su 2015 m. pabėgėlių krize.
 
Ataskaitoje teigiama, kad ES piliečiai mano, jog tarptautinių konfliktų būtų buvę daugiau, jei A. Merkel nebūtų buvusi kanclerė, – ši nuomonė stipriausia Ispanijoje, Nyderlanduose ir Portugalijoje. Ir ji laikoma stipria potencialia kandidate į ES prezidentės pareigas ateityje, nes yra vertinama kaip vienijanti jėga.
 
ECFR ataskaitoje „Anapus merkelizmo: ko europiečiai tikisi iš Vokietijos po rinkimų“ teigiama, kad kita Vokietijos vyriausybė turės pateikti aiškių idėjų, kaip apginti teisinės valstybės principą ES. Ji taip pat turės sunkiai dirbti, kad išsaugotų pasitikėjimą, kurį Vokietija pelnė A. Merkel valdymo eroje.
 
ECFR apklausa apėmė 12 ES valstybių narių, turinčių iš viso 300 mln. gyventojų ir generuojančių 80 proc. Europos Sąjungos bendrojo vidaus produkto.
 
Viljama Sudikienė (DPA)
 
2021.09.15; 08:10
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.