Vytautas Landsbergis – didžiausią tarptautinį autoritetą turintis lietuvis


„Vytautas Landsbergis buvo, yra ir dar ilgai bus didžiausią tarptautinį autoritetą turintis lietuvis“ – garbingo 80-ojo jubiliejaus proga sveikindamas Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo Pirmininką, Europos Parlamento narį Vytautą Landsbergį pareiškė Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius.

Pasak premjero, Šaltąjį karą laisvasis pasaulis laimėjo ir dėl V. Landsbergio lyderystės. „V. Landsbergis buvo, yra ir dar ilgai bus didžiausią tarptautinį autoritetą turintis lietuvis, dabar Europos Parlamente veiksmingai ginantis vertybes, kurios brangios Lietuvai, Europai, visam civilizuotam pasauliui. Man 20 metų tenka būti šalia V. Landsbergio politikoje. Ir per visą tą laiką nenustoju mokytis iš jo ir nenustoju stebėtis“, – sakoma Vyriausybės vadovo sveikinime.

Pasak Ministro Pirmininko, atmintyje ir istorijoje visiems laikams lieka pakilūs Sąjūdžio metai, kai drąsus V. Landsbergio žodis pabudino ir pakėlė visą tautą į žygį už Lietuvos laisvę ir demokratiją.

„Tačiau neužmirškime – V. Landsbergio vaidmuo istorijoje yra žymiai didesnis – jis neapsiribojo vien mūsų laisvės byla. Gražaus jubiliejaus proga verta priminti, kad Lietuva kartu su Sąjūdžiu, kuriam vadovavo V. Landsbergis, pirmoji sovietmečiu ėmėsi tikrinti, kur yra Michailo Gorbačiovo „perestroikos“ ribos“, – teigia Ministras Pirmininkas.

Pasak premjero, „V. Landsbergio lyderystė galų gale lėmė tai, kad Lietuva, žengdama priešakyje visos sovietų imperijos jos išardymo reikaluose, iš esmės garantavo ne tik taikų savo laisvės pasiekimą, bet ir visos Sovietų Sąjungos subyrėjimą“.

la_01

„Tai lėmė daugelį kitų tarptautinių politinių procesų, kurių kulminacija buvo Berlyno sienos griūtis 1989-ųjų rudenį. Siena griuvo didele dalimi todėl, kad nuo 1988 vasaros Sąjūdis ir Profesorius, labai nuosekliai stumdami „perestroikos“ ribas vis toliau, pasiekė, kad SSSR ir jos valdomo „socialistinio lagerio“ žlugimo procesai būtų negrįžtami“ , – rašoma Ministro Pirmininko sveikinime.

Prezidentė: V. Landsbergis visuomet gebėjo būti keliais žingsniais priekyje

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė irgi pasveikino Vytautą Landsbergį jubiliejaus proga.

„Gerbiamas Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininke Vytautai Landsbergi, leiskite į Jus kreiptis būtent taip ne tik dėl to, kad ėjote garbingas pareigas Aukščiausiojoje Taryboje. Daug svarbiau, kad buvote Pirmas ir ėjote priekyje, kai Tautai reikėjo drąsos ir susitelkimo: Sąjūdyje, nepriklausomybės priešaušriuose ir žengiant pirmuosius itin svarbius savarankiškos valstybės žingsnius”, – sakoma šalies vadovės sveikinime.

Pasak Prezidentės, Tautos kvieslys V. Landsbergis visuomet gebėjo būti keliais žingsniais priekyje, tiesė tiltus su demokratiniu pasauliu ir gynė laisvės idealus.

la_02

Gražaus jubiliejaus proga valstybės vadovė padėkojo Profesoriui už svorį, suteikiamą politikai, už intelektualinį turinį visuomeniniam gyvenimui, už kūrybą, turtinančią Lietuvą.

Prezidentė palinkėjo Pirmininkui V. Landsbergiui ir toliau išlikti asmenybe, šalia kurios būti nėra lengva, tačiau garbė ir dovana visiems, kuriems nuoširdžiai rūpi Lietuva.

la_03

la_04

la_05

la_06

la_08

la_09

la_12

la_14

la_15

la_18

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

www.vtv.lt

2012.10.18

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *