Vytautui Landsbergiui įteiktas Laisvės ženklas


Šiandien, Nepriklausomybės aikštėje prie paminklo „Žinia”, įvyko iškilminga ceremonija, kurios metu atminimo ženklu „Lietuvos laisvės žinia” apdovanotas pirmasis atkurtos Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis.

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos iniciatyva apdovanojimas profesoriui skirtas už nuopelnus laisvei.

Sveikindamas susirinkusiuosius, V. Landsbergis pažymėjo, jog šiandien minime ypatingą kovos ir laisvės dieną: „Krauju ir ašaromis aplaistytos, bet vis dėlto pergalės diena prieš baisų priešą, kuris negalėjo pakęsti mūsų laisvės, kurio altoriai statomi prievartai ir kuris čia buvo atvažiavęs su didžiule karine jėga į mūsų sostinę, prie mūsų įstaigų. (…) Jų propaganda visada yra pilna melo ir pasipūtimo. Bet štai buvo tas momentas, kuriame nugalėjo tikėjimas, dvasia ir ištvermė”.

„Tegu visi supranta, kas tada įvyko ir kaip buvo nulemtas Lietuvos likimas ir tolesnis gyvenimas. Jis galėjo pakrypti labai blogai, į nelaisvę, į vergavimą, į pažeminimą, į prisitaikymą prie pažeminimo, kas yra masinė vergija, bet laisvė buvo apginta” – kalbėjo profesorius.

„Aš čia atėjau tikrai ne dėl to apdovanojimo, nors scenarijus taip padarytas prieš mano valią, nes manęs niekas neklauso. Bet aš noriu kalbėt apie tuos pagrindinius, esminius dalykus. Ir kad mes suprastume, ir kad jauni žmonės suprastų, dažniau reikia pasakyti kas yra laisvė. Tai yra labai konkretūs dalykai. (…) Atviromis akimis ir atvira širdimi einame į pasaulį ir kursime jį, kad jis būtų geresnis. Ir tai mes skelbiame, tai Lietuva skelbia: aš čia, aš gyva”, – sakė V. Landsbergis.

Pagal Laisvės premijos įstatymą, jau kelerius metus specialiai sudaryta komisija renka, o Seimas – tvirtina labiausiai Lietuvos laisvei nusipelniusius asmenis. Praėjusiais metais premijų komisija Laisvės premijai gauti išrinko Atkuriamojo Seimo – Aukščiausios Tarybos pirmininką Vytautą Landsbergį.

Tačiau LR Seimas, pažeidęs Laisvės premijos įstatymą, Komisijos sprendimui nepritarė. Dėl tokio Seimo valdančiosios daugumo akibrokšto tragiškų Sausio 13-osios įvykių 25-erių metų minėjimas vyks be teisėtai išrinkto pretendento apdovanojimo.

Todėl visuomeninės patriotinės Lietuvoje veikiančios nevyriausybinės organizacijos pakvietė visus laisvos Lietuvos piliečius įsteigti atminimo ženklą – Lietuvos Laisvės žinią, sukurtą pagal Kovo 11-ąjai skirtą paminklą „Žinia“. Į šį daugiau nei dvidešimt organizacijų kvietimą gausiai atsiliepę neabejingi piliečiai aukojo lėšas tokio apdovanojimo parengimui.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: profesrorius Vytautas Landsbergis.

Informacijos šaltinis – tsajunga.lt

2016.01.13; 16:44

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *