
Vilniaus miesto apylinkės teismas 46 metų sostinės gyventoją D. B. pripažino kaltu pažeidusiu viešąją tvarką prie Vilniaus Katedros aikštėje eksponuoto Ukrainos kariuomenės sunaikinto tanko. Nuteistajam skirtas 30 parų areštas, praneša prokuratūra.
Ukrainos karinis jūrų laivynas teigia, kad Rusija netoli aneksuoto Krymo pusiasalio krantų apšaudė ir areštavo tris Kijevo laivus, praneša BBC.
Laivyno teigimu, du kanonieriniai laivai buvo užimti, o laivas-vilkikas priverstinai sustabdytas. Per incidentą nukentėjo du įgulos nariai ukrainiečiai.
Rusija šios informacijos kol kas nekomentavo.
Kiek anksčiau Maskva buvo apkaltinusi Ukrainos laivus neteisėtai įplaukus į jos teritorinius vandenis ir tanklaiviu užblokavusi patekimą į Azovo jūrą.
Informacijos šaltinis ELTA
2018-11-26
Prieš dieną iš kalėjimo paleisto Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno, pasak jo paties, laukia naujas tyrimas dėl šmeižto. Rusijos vidaus reikalų ministerija per advokatą nurodė jam pirmadienį duoti parodymus vykstančiame tyrime dėl šmeižto, pranešė A. Navalnas savo portale. Šaukimas susijęs su buvusio Vidaus reikalų ministerijos tyrėjo Pavelo Karpovo 2016 metų ieškiniu.
A. Navalnas tada prikaišiojo P. Karpovui dėl brangaus būsto ir kelių prabangių automobilių. Tyrėjas visa tai gavo kaip „dovanas“, tikino opozicionierius. Be to, jis siejo P. Karpovą su advokato Sergejaus Magnickio mirtimi – šis atskleidė valstybinių institucijų korupcijos skandalą ir 2009-aisiais mirė viename Rusijos kalėjimų.
2016 metais teisėsauga pradėjo tyrimą prieš A. Navalną dėl šmeižto ir nurodė atlikti kratą jo bute. Tačiau nuo tada jis nieko apie šią bylą negirdėjo, pareiškė Kremliaus kritikas. Jis teigė manąs, kad naujame procese jam daugiausiai gali būti skirta piniginė bauda. „Bet tik Dievas žino, kaip funkcionuoja sudėtinga ir rafinuota V. Putino išgalvota teisėsaugos mašina“, – teigė A. Navalnas.
A. Navalnas sekmadienį po 50 kalėjime praleistų dienų išėjo į laisvę. 42-ejų Kremliaus kritikas atliko dvi vieną po kitos skirtas laisvės atėmimo bausmes dėl raginimo dalyvauti protestuose. A. Navalnas dėl savo politinės veiklos jau ne kartą sėdėjo kalėjime. Savo areštus ir bausmes jis vertina kaip politiškai motyvuotus mėginimus jį įbauginti.
Informacijos šaltinis – ELTA
2018.10.16; 08:44
Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas po 50 dienų arešto vėl yra laisvėje. Jis sekmadienio rytą buvo paleistas iš areštinės Maskvos pietinėje dalyje ir nuėjo prie jo laukiančio automobilio, pranešė AFP reporterė. 42-ejų Kremliaus kritikas atliko dvi vieną po kitos dėl protestų organizavimo jam skirtas arešto bausmes.
Vienas Maskvos teismas pradžioje rugpjūčio 28-ąją skyrė A. Navalnui 30 dienų laisvės atėmimo, nes jis kvietė žmones į nesankcionuotą demonstraciją prieš vyriausybę sausį. S. Navalnas apkaltino teismą, kad šia bausme jam norima sutrukdyti dalyvauti protestuose prieš pensijų reformą rugsėjo 9 dieną.
Nors A. Navalnas buvo už grotų, vietos rinkimų dieną Rusijoje tūkstančiai žmonių atsiliepė į raginimą protestuoti prieš pensinio amžiaus pakėlimą ir išėjo į gatves.
Rugsėjo 24-ąją A. Navalnas iš karto po to, kai buvo paleistas iš kalėjimo, vėl buvo sulaikytas. Teismas dėl protestų prieš pensijų reformą skyrė jam dar 20 dienų nelaisvės.
A.Navalnas savo areštą ir bausmes vertina kaip politiškai motyvuotus mėginimus jį įbauginti. Kremliaus kritikas dėl savo politinės veiklos jau ne kartą sėdėjo kalėjime.
Informacijos šaltinis ELTA
2018-10-14
Australijos kino režisieriui Jamesui Ricketsonui, Kambodžoje nuteistam šešerius metus kalėti dėl šnipinėjimo, penktadienį buvo suteikta karališkoji malonė, sakoma vietos žiniasklaidos paskelbtame vyriausybės pranešime.
69-erių J. Ricketsonas buvo sulaikytas 2017 metų birželį, kai virš opozicinės Kambodžos nacionalinės gelbėjimo partijos (CNRP) mitingo skraidino droną su įmontuota filmavimo kamera. Režisierius buvo apkaltintas rinkęs informaciją, galėjusią pakenkti šalies gynybai.
J. Ricketsonas – ilgamečio Kambodžos premjero Hun Seno kritikas – jam mestus kaltinimus neigė.
Režisieriaus areštas vertintas kaip vis labiau autoritariniu tampančio Kambodžos režimo vykdomo susidorojimo su kritikais dalis.
Informacijos šaltinis – ELTA
2018.09.23; 09:43
Jungtinės Karalystės (JK) policija pareiškė, kad „WikiLeaks“ įkūrėjas Džulianas Asandžas (Julian Assange) bus sulaikytas, jei išvyks iš Ekvadoro ambasados Londone. Penktadienį kaip tik Švedijos prokuratūra paskelbė nutraukianti tyrimą prieš Dž. Asandžą dėl kaltinimų išprievartavimu, informuoja „Reuters“.
„Vestminsterio magistratų teismas išdavė arešto orderį Dž. Asandžui, nes jis 2012-ųjų birželio 29 dieną atsisakė pasiduoti teismui“, – teigiama Londono policijos pranešime ir priduriama, kad Londono policija privalo vykdyti arešto orderį ir yra įpareigota sulaikyti Dž. Asandžą, šiam išvykus iš Ekvadoro ambasados Londone.
Atsisakymas pasiduoti teismui – nusikaltimas, baudžiamas iki vienerių metų laisvės atėmimo bausme arba bauda.
45 metų amžiaus Dž. Asandžas Ekvadoro ambasadoje Londone gyvena nuo 2012 metų. Taip australas siekia išvengti būti išduotas Švedijos teisėsaugai. Dž. Asandžas visad teigė, kad tai politiškai motyvuotas procesas. Jis baiminosi, kad Švedija jį gali toliau perduoti JAV, kur jam dėl paslapčių atskleidimo gali grėsti net mirties bausmė.
Informacijos šaltinis – ELTA.
2017.05.20; 06:06
Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroras Mantas Jurkėnas kreipėsi į Pasvalio rajono apylinkės teismą, kad baudžiamąja tvarka būtų nubaustas Naujųjų metų naktį neblaivus automobilį vairavęs 26 metų Pasvalio rajono gyventojas M. V.
Šis jaunas vyras, kuriam buvo nustatytas vidutinis girtumo laipsnis, tapo pirmuoju Lietuvoje policijos pareigūnų sulaikytu nuo sausio 1-osios įsigaliojus griežtoms įstatymų pataisoms dėl girtų vairuotojų. Pagal jas vairuotojams, kurių organizme rasta daugiau nei 1,5 promilės alkoholio, dabar gresia baudžiamoji atsakomybė, kelis tūkstančius eurų siekiančios baudos, areštas arba laisvės atėmimas ir teisės vairuoti praradimas iki 10 metų.
Pasvalyje, Biržų gatvėje, policijos pareigūnai M. V. vairuojamą automobilį sustabdė vos prasidėjus pirmajai Naujųjų metų dienai, 1 val. 14 min. Kadangi nuo vairuotojo sklido alkoholio kvapas, policijos pareigūnai patikrino jo blaivumą alkoholio matuokliu. Paaiškėjo, kad vairuotojas prie automobilio vairo būdamas vidutinio girtumo laipsnio – 2,32 promilės. Be to, pasvalietis neturėjo teisės vairuoti automobilio. Tai, kad yra neblaivus, vairuotojas pripažino, jis sutiko ir būti nuvežtas į ligoninę atlikti kraujo tyrimo.
Dėl vairavimo esant neblaiviam (daugiau nei 1,5 promilės) Pasvalio rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Gitana Andžienė atliko ikiteisminį tyrimą.
Baigęs ikiteisminį tyrimą supaprastinto proceso tvarka, sausio 3 dieną prokuroras M. Jurkėnas kreipėsi į Pasvalio rajono apylinkės teismą su pareiškimu dėl proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu. Prokuroras paprašė teismo skirti M. V. 30 MGL (1129 eurų) dydžio baudą. Be to, prokuroras paprašė teismo taikyti M. V. baudžiamojo poveikio priemonę – uždrausti 3 metus vairuoti kelių transporto priemones.
Teismas sprendimą turi priimti per 7 dienas.
Informaciojos šaltinis – Lietuvos prokuratūra (www.prokuraturos.lt).
2017.01.05; 05:43
Kovo 13 dieną Amerikos valdžios prašymu Austrijos sostinėje buvo suimtas Ukrainos verslininkas Dmitrijus Firtašas. FTB vykdė tyrimą Firtašo atžvilgiu nuo 2006 metų, bet Ukrainos įvykių fone jo sulaikymas atrodo kaip smūgis Vladimirui Putinui.
The New York Times, remdamasis Austrijos įgaliotomis institucijomis, perduoda, kad „FTB vykdė tyrimą Firtašo atžvilgiu nuo 2006 metų, jo suėmimo orderis buvo išduotas Virdžinijos federacinio teisėjo“. Die Presse duomenimis, orderis suimti Firtašą buvo išduotas vieno iš JAV apygardos teisėjų pernai“, ir jis kaltinamas „kyšio davimu ir dalyvavimu nusikalstamoje bendrijoje“.
Continue reading „Dmitrijaus Firtašo areštas Austrijoje – smūgis Rusijos prezidentui”
Niekam pavojaus nekeliantis pilietis neturėtų sulaukti kaltinimų nei iš prokurorų, nei iš policininkų. Niekam nei žodžiu, nei rankos mostu nepakenkęs žmogus neturėtų būti tampomas po teismus. Policijos pareigūnams nesipriešinęs vyriškis neturėtų būti kaltinamas … "pasipriešinimu jėgos struktūrų atstovams ir jų nurodymų nevykdymu". O pakliuvęs į areštinę privalėtų nedelsiant sulaukti gyvybei svarbių vaistų.
Deja, fotomenininko Juozo Valiušaičio istorija, kurią ruošiamės papasakoti Slaptai.lt skaitytojams, byloja, jog valdžiai ne itin malonų nutikimą užfiksuoti sumanęs Lietuvos pilietis demokratine valstybe save vadinančioje Lietuvoje nėra apsaugotas nuo didžiai nepagrįstų, gyvybei pavojingų nemalonumų.
Continue reading „Fotomenininko J.Valiušaičio byla teisinių interpretacijų gniaužtuose”