Siekdama įvertinti privataus kaltinimo instituto veiksmingumą, apžvelgti su jo taikymu susijusius probleminius aspektus bei šmeižimo ir įžeidimo veikų kriminalizavimo galimybes, Lietuvos advokatūra kartu su Nacionaline teismų administracija ir Lietuvos Respublikos Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetu 2013 m. balandžio 26 d. 9.30 – 13.00 val. Lietuvos Respublikos Seime Signataro K. Antanavičiaus salėje (Gedimino pr. 53, Vilnius, III rūmai, 220) rengia apskritojo stalo diskusiją „Privataus kaltinimo instituto probleminiai aspektai bei įžeidimo/ šmeižimo dekriminalizavimo galimybės“.

Diskusijai vadovaus Rytis Juozapavičius.

Privataus kaltinimo institutas yra vienas iš seniausių teisės institutų, tačiau ar visada jis veikia veiksmingai ir pasiekia keliamus tikslus? Ar saviraiškos laisvės ribojimas, numatant asmenims baudžiamąją atsakomybę dėl įžeidimo ir šmeižimo proporcingai suvaržo saviraiškos laisvę (ypač žurnalistų)? Ar Lietuva atitinka tarptautinius standartus? Ar yra galimybės dekriminalizuoti įžeidimą/ šmeižimą? Šiuos ir kitus klausimus diskusijoje nagrinės susirinkę teisėjai, prokurorai, advokatai, žurnalistai bei kiti teisės ekspertai.

Continue reading „Diskusija dėl privataus kaltinimo instituto bei įžeidimo/ šmeižimo veikų dekriminalizavimo”

racas__arturas

Lietuvos ir pasaulio žiniasklaidos dėmesio centre buvo trys merginos iš Rusijos. Menininkės, kovotojos už demokratiją, kurias V.Putino režimo geležinė ranka pasiuntė dvejiems metams už grotų.

Iš esmės už nieką – nekaltą šokį Kristaus išganytojo sobore Maskvoje ir kiek nepadorią dainelę, kuri neva įžeidė Bažnyčią, tikinčiųjų jausmus. Ir dar Rusijos prezidentą V.Putiną.

Mirgėdama necenzūrinėmis antraštėmis (bandau įsivaizduoti pankuojančių ir už žodžio ar kitą laisvę pasisakančių vaikinų grupę Lietuvoje, ir man kyla daug minčių apie tai, kaip politika keičia visiems gerai žinomų žodžių prasmes, bet tai jau atskira tema) pasaulio ir Lietuvos žiniasklaida beveik vienbalsiai siuntė politikų, visuomenės veikėjų ir popžvaigždžių žinią, jog už laisvę kovojančios Rusijos merginos nubaustos neadekvačiai, kad tokia bausmė tik patvirtina, jog Rusija yra represinė valstybė, o V.Putinas – neabejotinas diktatorius.

Continue reading „Artūras Račas: V.Putino ir D.Grybauskaitės režimų analogijos”

teismas_foto

Liepos 9-ąją Vilniaus miesto 1-ajame apylinkės teisme turėjo būti paskelbtas nuosprendis žurnalisto Gintaro Visocko ir Lietuvos prezidento posto siekusio Česlovo Jezersko byloje.

Žurnalistas ir interneto tinklalapio Slaptai.lt redaktorius G.Visockas kaltinamas tuo, jog šiame tinklalapyje viešai paskelbė tikrovės neatitinkančią, pareiškėjo Č.Jezersko garbę ir orumą žeminančią informaciją.

Continue reading „Nuosprendis žurnalisto Gintaro Visocko byloje bus paskelbtas liepos 16-ąją”

Antrankiai_mazi

Kovo 1-ąją 10 valandą Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo teisėjas Valerij Paškevič pradės nagrinėti atsargos generolo Česlovo Jezersko privataus kaltinimo skundą. Atsakovas šioje byloje – žurnalistas Gintaras Visockas, kuris, pasak Č.Jezersko, ”paskleidė apie jį tikrovės neatitinkančią ir jį žeminančią informaciją, galinčią pakirsti pasitikėjimą juo”. Omenyje turimas G.Visocko straipsnis “Kuo įdomus Lietuvos Respublikos Prezidento posto siekiantis Česlovas Jezerskas”, paskelbtas 2006 metų balandžio mėnesį visuomenės aktualijų portale Slaptai.lt bei vėliau – ir kai kuriuose kituose leidiniuose (omenyje turima ir knyga “Žvalgybų intrigos Lietuvoje 1994 – 2006”). “Tikrovės neatitinkanti ir jį žeminanti informacija”, pasak Č.Jezersko, glūdi frazėse “Č.Jezerskas – buvęs imtynininkas profesionalas”, “Č.Jezerskas skynė pergalę po pergalės, ne sykį lipo ant čempiono bylos”, “O sovietmečiu pačius gabiausius SSRS teritorijoje kontroliavo visagalė slaptoji tarnyba – KGB”. Č.Jezerskas jaučiasi pažemintas ir dėl kai kurių kitų G.Visocko teiginių, skelbiamų minėtame rašinyje.

Continue reading „Atsargos generolas Č.Jezerskas prašo žurnalistą G.Visocką patraukti baudžiamojon atsakomybėn”