konstantinas_2

Kreiptis į Jus mane paskatino 2011 m. balandžio 26-osios dienos Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro Dariaus Valio interviu dėl Medininkų bylos aplinkybių, dėl man pareikšto kaltinimo ir netrukus turimo paskelbti nuosprendžio. 

O taip pat – dėl toliau atliekamo ikiteisminio tyrimo šioje byloje. Ponas generalinis prokuroras savo interviu Lietuvos žurnalistams ir tuo pačiu visuomenei leido sau viešai pareikšti apie tai, kad:

1) priklausomai nuo man paskelbto nuosprendžio Lietuvos prokuratūra reikalaus teismo proceso už akių kitiems, kartu su manimi kaltinime minimiems asmenims, t.y. A. Laktionovui, A. Ryžovui, Č. Mlynikui;

Continue reading „Buvęs Rygos omonininkas Konstantinas Michailovas: “Generaliniam prokurorui iš anksto žinomas būsimojo nuosprendžio turinys””

stankevicius98

Kiekvienas žurnalistas žino, jog rašant kritinio pobūdžio straipsnį be įrodymų išsiversti neįmanoma. Jeigu tekste tvirtinama, kad Petraitis ar Jonaitis nusižengė įstatymui, čia pat, greta, privalu pateikti duomenis, kuriais remiantis teigiama, esą publikacijos herojus ar herojai yra nusikaltėliai.

Jei neturi liudininkų parodymų, jei nėra filmuotos medžiagos, jei nėra ekspertų išvadų, jei nėra jokių daiktinių įrodymų, pavyzdžiui, pirštų atspaudų, – žmogaus viešai kaltinti padarius nusikaltimą negalima. Blogiausiu atveju būsi paduotas į teismą už šmeižimą, įžeidimą ar garbės bei orumo pažeminimą. Geriausiu atveju – paviršutiniškos, konkrečiais įrodymais neparemtos rašliavos nepraleis redaktorius, ir tądien liksi be uždarbio – honoraro.

Continue reading „Kaltinamasis aktas dėl Medininkų žudynių primena prastą rašinį”

nikulin_3

Lietuvos Apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėja Violeta Ražinskaitė šių metų lapkričio 26-ąją atmetė buvusio Rygos OMON milicininko Konstantino Michailovo – Nikulino bei jo advokatų Arūno Marcinkevičiaus ir Ingridos Botyrienės skundus dėl griežčiausios kardomosios priemonės (suėmimas) panaikinimo.

Taigi Lukiškių tardymo izoliatoriuje buvęs OMON milicininkas K.Michailovas praleis dar mažiausiai trejetą mėnesių. Jei reikėtų vienu sakiniu apibūdinti teisėjos V.Ražinskaitės poziciją, čia labai tiktų šis sakinys iš oficialaus Lietuvos Apeliacinio teismo nuosprendžio: “Suėmimą pratęsęs teismas nepažeidė Konstitucijos ir Konvencijos nuostatų, nurodančių, jog niekam negali būti atimta laisvė kitaip, kaip tokiais pagrindais ir pagal tokias procedūras, kokias yra nustatęs įstatymas”.

Continue reading „Ką nutylėjo Lietuvos Apeliacinio teismo teisėja Violeta Ražinskaitė?”

kremlius_kremlius_kremlius

Lietuvoje per pastaruosius kelerius metus minima daug su mūsų valstybės istorija susijusių datų – 2008 vasarą minėjome Sąjūdžio dvidešimtmetį, praėjusių 2009 metų rugpjūtį buvo minimas Baltijos kelio dvidešimtmetis, o šių metų kovą bus minimas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmetis. Be to, visus pereitus metus buvo minimas Lietuvos vardo tūkstantmetis. Šiomis dienomis minime dar vieną žymią datą – Sausio 13-ają.

Žvelgiant į praėjusius 2009-uosius metus, galime konstatuoti, kad Lietuvoje kilo tikra pilietinio aktyvumo banga. Buvo protestuojama prieš darbdavių savivalę, prieš energetines monopolijas, prieš korumpuotus prokurorus, reikalaujama atkurti teisinę valstybę. Pagristai galima teigti, kad Lietuvoje formuojasi pilietinės visuomenės židiniai. Jų pagrindas – įvairūs pilietiniai judėjimai, profsąjungos, jaunimo organizacijos. Šie pilietiniai dariniai sudaro atsvarą prokremliškoms jėgoms – A. Paleckio vadovaujamam “Frontui“ ir kitoms panašioms organizacijoms.

Continue reading „Kaip gyvena kruvinųjų 1991-ųjų sausio 13-osios įvykių organizatoriai ir vykdytojai?”