„Žaliai spalvota“, – taip savo tapybos darbus pristato Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė Rūta Girgždutaitienė.

Klaipėdos universitete baigusi istorijos studijas ir tik po jų pasukusi į teisę, R. Girgždutaitienė teigia, kad piešimas į jos gyvenimą atėjo dar vaikystėje. Šiandien užplūdus rutinai, moteris griebia teptuką į rankas ir namiškiams jau sumigus ima tapyti.

Prokurorių piešiniai (1)
Prokurorių piešiniai (1)

Nuo vakar Klaipėdos apygardos prokuratūrą puošia prokurorių Rūtos Girgždutaitienės ir Jolantos Sarpalienės darbai. Kadangi prokurorė J. Sarpalienė, kaip ir jos darbai, norėjo išlikti paslaptinga, tad trumpai pakalbinome jos kolegę, kuri prisipažino, kad būtent J. Sarpalienė po studijų metais padarytos pertraukos ją vėl atvedė prie tapybos.

– Turite ne tik teisės, bet istorijos mokslų diplomus. Papasakokite, kokiomis aplinkybėmis jūsų gyvenime atsirado tapyba?

– Piešti pradėjau dar mokykloje. Tiesa, tada tai būdavo tiesiog bandymai kuo tikroviškiau ant popieriaus lapo atkartoti tėvų, močiutės veido bruožus. Neslėpsiu, buvo minčių stoti į Vilniaus dailės akademiją, tačiau stojamiesiems neturėjau jokių rimtų savo darbų, kuriuos galėčiau parodyti komisijai, todėl šios minties gan greitai atsisakiau. Po mokyklos baigimo įstojau į Klaipėdos universitetą, istorijos specialybę. Po metų pasirinkau archeologijos pakraipą. Studijų metais piešimas buvo pamirštas. Įgijusi istorijos bakalauro specialybę ir supratusi, kad tai ne man, paskatinta draugo pabandžiau stoti į Vilniaus universitetą, į teisę. Besimokydama įsidarbinau Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate tyrėja, vėliau tyrėja dirbau Klaipėdos rajono policijos komisariate, paskui – teisėjo padėjėja Palangoje. Na, o prieš aštuonerius metus įsidarbinau Klaipėdos apylinkės prokuratūroje. Sužinojusi, kad kolegė Jolanta Sarpalienė tapo ir lanko tapybos užsiėmimus, prisijungiau ir aš. Taip tapyba ir vėl grįžo į mano gyvenimą. Tik šįkart rimčiau. Piešinius ant popieriaus pakeitė tapyba ant drobės.

– Kas jus įkvepia tapyti? Kaip gimsta paveikslų idėjos?

Prokurorių piešiniai (2)
Prokurorių piešiniai (2)

– Tapyba man kaip meditacija, pabėgimas nuo rutinos. Kada jaučiuosi pavargusi ar noriu atsipalaiduoti į galvą šauna mintis, noras kažką nutapyti. Tada jei namuose neturiu drobės, nubėgu, nusiperku ją, palaukiu kol namiškiai sumigs ir sėdu tapyti. Visuomet pradedu nuo žalios. Vienas po kito žali potėpiai padeda išrutulioti pagrindinį paveikslo objektą ir taip pamažu gimta mano kūriniai. Juk žalia spalva taip ramina…

– Kokiais trimis žodžiais apibūdintumėte savo kūrybą?

– Šiandien žaliai spalvota. Spalva – magiškas dalykas, turintis savo svorį. Aš niekuomet savo paveikslams nepriskiriu pavadinimų. Noriu, kad žmonės patys turėtų laisvę fantazuoti. Tapydama matau viena, o kiti gali įžiūrėti visai skirtingus dalykus. Tad nenoriu savo paveikslų spausti į pavadinimų rėmus.

– Ar turite dailininką autoritetą?

– Ne, neturiu vieno. Patinka keletas autorių. Viena jų – Ina Lukauskaitė, prisistatanti UNALUNE slapyvardžiu. Jos kūryba man artima, kartais pamačius vieną ar kitą darbą ir pačiai kyla noras pabandyti nutapyti kažką panašaus. Manau, kad galima sakyti, jog jos darbai tam tikra prasme mane įkvepia.

Prokurorių piešiniai (3)
Prokurorių piešiniai (3)

– Ar tai pirmoji jūsų paroda?

– Ne, mano darbai eksponuojami jau trečią kartą. Pirmą kartą – prieš porą metų savo darbus taip pat eksponavau darbe, vėliau jie iškeliavo į LR generalinę prokuratūrą. Na, o dabar ir vėl savo tapybą pristatau kolegoms. Labai džiugu sulaukti gražių žodžių, puikių atsiliepimų ar pasidalijimų apie tai, ką viename ar kitame paveiksle mato kiti. Štai vakar kolega atbėgo ir sako, tu mano žmoną nutapei. Smagu, kai įžvelgia ir randa sau artimų detalių.

– Kokių sąsajų įžvelgiate tarp teisininko darbo ir dailininko?

– Tapyboje, kaip ir teisme, kartais reikia padžiazuoti.

Klaipėdos apygardos prokuratūrą prokurorių Rūtos Girgždutaitienės ir Jolantos Sarpalienės darbai puoš mėnesį.

Informaciją pateikė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Ignė Rotautaitė (Klaipėda).

2016.12.07; 15:15

 

policija_departamentas

Lietuvos apeliacinis teismas sutiko su Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro Romo Jasevičiaus apeliacinio skundo argumentais. Kyšininkavusiems patruliams pritaikyta nuteistųjų atsakomybę sunkinanti aplinkybė, nes nusikaltimą jie padarė veikdami išvien, todėl bausmės sugriežtintos.

„Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs bylą, mano nuomone, neįvertino ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų, kurie neleidžia abejoti, kad patruliai veikė kaip bendrininkai. Todėl jiems buvo skirtos per švelnios bausmės. Policijos pareigūnų kyšininkavimas yra paplitusi nusikalstama veika, todėl, mano nuomone, tik griežtos bausmės gali sumažinti tokių pareigūnų skaičių ir padėti įgyvendinti prevencinę bausmės paskirtį“, – teigė šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavęs prokuroras R. Jasevičius.

Atliekant ikiteisminį tyrimą buvo nustatyta, kad Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato vyresnysis patrulis E. D., dirbdamas drauge su kolega A. G., 2013 m. gegužės 5 d. vakarą sustabdė automobilį vairavusį vyriškį ir kartu su A. G. pareikalavo duoti beveik 116 eurų kyšį, kad sustabdytasis išvengtų administracinės atsakomybės už tai, jog automobilį vairavo neturėdamas tam teisės.

Surinkti duomenys taip pat neleidžia abejoti ir tuo, kad patruliai tarnybiniu automobiliu vyriškį nuvežė į vieną prekybos centrą, kur šis išsigrynino reikiamą sumą ir atidavė ją patruliams.

Klaipėdos apygardos teismas 2015 m. sausio 19 d. E. D. ir A. G. pripažino kaltais ir skyrė jiems 3 tūkst. 800 eurų dydžio baudas. Tačiau su tokiu teismo nuosprendžiu nesutiko ne tik Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras R. Jasevičius, bet ir patys nuteistieji. Jie Lietuvos apeliacinio teismo prašė priimti naują – išteisinamąjį nuosprendį, nes savo kaltės nepripažino.

Tačiau apeliacinį skundą  išnagrinėjusi Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija pagrįstais pripažino tik prokuroro argumentus. Spalio 17 dienos nuosprendžiu teismas pripažino, kad patruliai E. D. ir A. G. veikė kaip bendrininkai, ir skyrė jiems beveik 5 tūkst. 650 eurų dydžio baudas, kurias nuteistieji turės sumokėti per vienus metus.

Informaciją pateikė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Ignė Rotautaitė (Klaipėda).

2016.10.22; 07:04

Antradienio vakarą apie 22 val. 45 min. nežinomas asmuo išdaužė Klaipėdos apygardos prokuratūros paradinių durų stiklą ir praėjimo vartelių apsauginį skydelį.

Klaipėdos apygardos prokuratūros vaizdo stebėjimo kamerų užfiksuotame vaizde matyti, kaip nežinomo vyriškio siluetas pribėgo prie Klaipėdos apygardos prokuratūros pastato ir metė kietą daiktą į paradines prokuratūros duris, ir pasišalino iš įvykio vietos. Į patalpą patekta nebuvo.

Continue reading „Klaipėdos apygardos prokuratūroje išdaužtas durų stiklas”

Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė bylą, kurioje buvusi vienos antstolio kontoros buhalterė kaltinama suklastojusi 207 elektroninės bankininkystės mokėjimo ruošinius ir pasisavinusi daugiau kaip 71 tūkstantį eurų.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad nuo 2007 m. pradžios net septynerius su puse metų V. L. iš savo darbdavio sąskaitos sau pervesdavo įvairių dydžių sumas. 

Continue reading „Į teismą atvedė 71 tūkstantis eurų”

Klaipėdos apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas bei perduotas Klaipėdos miesto apylinkės teismui dėl šių metų vasaros pradžioje gauto melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų.

Skambintojai tąsyk pranešė apie sprogmenį, esantį viename Klaipėdos miesto pietinio rajono prekybos centre. Atliekant ikiteisminį tyrimą paaiškėjo, kad meluodami apie sprogmenį bendrajam pagalbos centrui paskambino du jaunuoliai, tuo metu dar buvę nepilnamečiai.

Continue reading „Dar vieni melagingo skambučio autoriai – teisme”

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 23-iųjų metinių proga, Klaipėdos apygardos prokuratūroje daugiau nei trisdešimt moksleivių iš Neringos gimnazijos, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos, Laivų statybos ir remonto mokyklos bei aštuonių Klaipėdos gimnazijų dalyvavo konkurse “Pažink LR Konstituciją”.

Jo nugalėtojams buvo surengta išskirtinė, kupina staigmenų išvyka į Generalinę prokuratūrą.

Continue reading „Klaipėdos gimnazistai: “Generalinė prokuratūra pranoko visus lūkesčius””

Klaipėdos apygardos prokuratūroje kaltinamojo akto surašymu baigtas tirti didelį rezonansą Vakarų Lietuvoje sukėlęs brutalus žinomo Gargždų fotožurnalisto nužudymas.  Nusikaltimą įtariami įvykdę du nepilnamečiai bei kartu su jais buvęs mažametis, kurio dėl amžiaus negalima patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Kaltinamajame akte teigiama, jog du penkiolikmečiai  ir vienas trylikametis, veikdami bendrininkų grupe, šių metų vasario 28 d. apie 18 val. Kulių k. Klaipėdos r. prie Minijos upės užpuolė 60 m. vyrą dėl to, kad jis neturėjo su savimi cigarečių.

Continue reading „Baigta tirti gargždiškio fotografo nužudymo byla”

Klaipėdos apygrados prokuratūra pareiškia, jog nesutinka su pastaruoju metu viešojoje erdvėje eskaluojamomis mintimis, kad tiriant ekonominio – finansinio pobūdžio bylas taikomos galimai neadekvačios baudžiamojo proceso priemonės ir būdai.

Pritardami tam, kad baudžiamoji atsakomybė yra paskutinė priemonė užtikrinant įstatymų laikymąsi, bei tam, kad labiausiai skatintina yra teisės aiškinimo ir švietimo, teisės pažeidimų užkardymo veikla, kartu pažymime, kad gavus duomenų apie padarytą nusikalstamą veiką ikiteisminis tyrimas privalo būti pradėtas.

Atkreiptinas dėmesys, kad šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimai apgaulingos buhalterijos tvarkymo ir didelės vertės sukčiavimo vienoje iš Klaipėdos įmonių nėra pirmasis.

2008 m. FNTT Tauragės apskrities pareigūnai tos pačios bendrovės atžvilgiu nutraukė ikiteisminį tyrimą, vienam iš jos vadovų susitaikius su Valstybine mokesčių inspekcija. Tyrimo metu buvo nustatyti apgaulingos buhalterijos tvarkymo ir sukčiavimo faktai, įmonės vadovas pripažino neskaidrios buhalterijos bendrovėje egzistavimą ir atlygino valstybei padarytą žalą. Tačiau šių metų pradžioje ir Valstybinės mokesčių inspekcijos, ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai minėtoje bendrovėje vėl nustatė mokestinius neatitikimus, kurių vienas kvalifikuojamas kaip sunkus nusikaltimas.

Continue reading „Klaipėdos apygardos prokuratūros pozicija”

stancik

Klaipėdos apygardos prokuratūra pareiškė kaltinimą asmeniškai Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vedėjui Nagliui Puteikiui dėl teismo sprendimo nevykdymo, atsisakius suderinti sklypo Klaipėdoje, H. Manto g. 11, detalųjį planą.

Seimo narė Aurelija Stancikienė, susipažinusi su Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Klaipėdos teritorinio padalinio vedėjui N.Puteikiui Klaipėdos apygardos prokuratūros pateiktu kaltinimu dėl neva teismo sprendimo nevykdymo, teigia, jog kaltinimų formuluotės skamba absurdiškai, o teismo sprendimas N. Puteikį nubausti atvertų kelią verslininkų savivalei.

Continue reading „Ar Klaipėdos istorinėje dalyje irgi iškils „stiklainiai“?”