Pastarasis savaitgalis bei šios savaitės pradžia Vilniaus viešbučiams buvo labai sėkmingi ir rekordiniai. Didžiausią įtaką tam darė sostinėje pirmadienį vykęs „Rammstein“ koncertas, sutraukęs apie 40 tūkst. grupės gerbėjų, tačiau prie sėkmės prisidėjo ir Kaune vykęs finalinis Eurolygos ketvertas – dalis žmonių nakvynės vieta pasirinkdavo viešbutį, esantį Vilniuje.
Sostinės centre esančio viešbučio „Neringa“ atstovas Tautvydas Šarskus tvirtina, kad pastarasis savaitgalis buvo rekordinis atsižvelgiant į pastaruosius keletą metų – tiek užimtumu, tiek buvusiomis kainomis. Pasak jo, nakvynės kainos buvo 30 proc. didesnės, negu įprasta.
„Mūsų viešbučio kainos buvo maždaug 30 proc. didesnės lyginant su kitomis šio mėnesio dienomis, o to priežastys buvo dvi – Eurolygos finalinis ketvertas, kuris visiškai netilpo Kauno viešbučiuose, bei be abejo „Rammstein“ koncertas“, – Eltai teigė T. Šarskus.
„Pagal šalis svečius galima būtų surikiuoti taip: 1. Latvija 2. Vokietija 3. Lietuva 4. Suomija 5. Švedija. Tikrai žinau, kad nemaža dalis latvių buvo atvykę į Eurolygos rungtynes, didžioji dalis vokiečių bei skandinavų, kaip ir lietuviai – į Rammstein“, – akcentavo jis.
Viešbutis „Congress“ kainas buvo pakėlęs du kartus
Tuo tarpu viešbučio „Congress“ pardavimų vadybininkė Kamilė Goštautaitė tikino, kad „Rammstein“ koncerto buvo užimtumas buvo 100 proc., o kaina už kambarį buvo apie 2 kartus didesnė negu įprasta.
„Jeigu įprastai standartinio kambario kaina apie 80–90 eurų, tai tą dieną buvo apie 200 eurų. Labai daug kambarių buvo nupirkta jau prieš gerą pusmetį, kai tik paskelbė apie koncertą“, – sakė K. Goštautaitė.
„Pas mus gyveno nemažai vokiečių, estų, suomių, žinoma ir lietuvių, tačiau mes visada sulaukiame svečių iš šitų šalių”, – pažymėjo ji.
E. Šiškauskienė: restoranai buvo pilni
Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė taip pat akcentavo, kad „Rammstein“ koncerto metu restoranai buvo pilni. Pasak jos, sostinė buvo pilna užsieniečių.
„Buvo labai daug svečių ir iš Vokietijos labai daug ir šiaip užsieniečių pilnas miestas. Buvo visi atvykę anksčiau, tai restoranai buvo pilni. Bent jau tą dieną ir dieną prieš tai, tai tikrai labai jautėsi pagyvėjimas mieste“, – Eltai sakė E. Šiškauskienė.
Pirmadienį Vilniuje, Vingio parke, vyko grandiozinis vokiečių grupės„Rammstein” koncertas. Manoma, kad jame dalyvavo apie 40 tūkst. žmonių.
Taip patgegužės 19–21 dienomis Kaune vyko Eurolygos finalinis ketvertas. Keturios stipriausios Europos krepšinio komandos grūmėsi dėl čempionų titulo – „Monaco“, „Barcelona“, „Real“ ir „Olympiacos“. Čempionų titulą iškovojo Madrido „Real” klubas.
Paskutinį besibaigiančių metų vakarą, 23.30 val., į Naujuosius klaipėdiečius ir miesto svečius palydės kariljonininko Stanislovo Žilevičiaus atliekama varpų muzika. Koncerto bus galima klausytis Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelyje arba Liepų gatvėje.
Pasak S. Žilevičiaus, tai dangiškai skambantis mušamasis klavišinis instrumentas. (…) Šis instrumentas pergyvens mus visus, jeigu nesugrius pašto bokštas.
Varpai, pakabinti aukštuose bokštuose, nuo seno kviesdavo žmones susirinkti tiek drauge džiaugtis, švęsti, melstis, tiek gintis nuo priešų. Įvairiose šalyse kiekvienas miestas ir miestelis stengdavosi turėti savo varpą.
Plėtojantis varpų kultūrai atsirado pats didžiausias, sunkiausias, brangiausias muzikos instrumentas – kariljonas. Šis specifinis, atviroje erdvėje skambantis mušamasis klavišinis instrumentas sudarytas iš chromatiškai suderintų įvairaus dydžio varpų. Grojama kariljono klaviatūra ir pedalais.
Klaipėdos koncertų salės pranešime primenama, kad naujojo Klaipėdos kariljono varpai buvo nulieti Olandijos „Royal Eijsbauts“ varpų liejykloje. 2006 m. instrumentas buvo įkeltas į Klaipėdos centrinio pašto bokštą, o per šv. Kalėdas, gruodžio 25 dieną, inauguruotas Klaipėdos koncertų salės rengiamo festivalio „Salve Musica“ koncerto metu. Tai vyko prieš 15 metų. Nuo to laiko kasmet, šv. Kalėdų dieną ir sutinkant Naujuosius, virš miesto sklinda Klaipėdos kariljono muzika.
Las Vegasas, spalio 20 d. (dpa-ELTA). 53-ejų atlikėja Céline Dion dėl sveikatos problemų atšaukė savo pasirodymus Las Vegase. „Sunkūs ir besitęsiantys raumenų spazmai“ neleidžia dainininkei stovėti ant scenos, sakoma jos tinklapyje. S. Dion taikomas gydymas, ji esą šiuo metu negali dalyvauti planuotų pasirodymų repeticijose.
Pasiruošimas šou vyko aštuonis mėnesius. Anot atlikėjos, jai labai liūdna, kad tenka nuvilti gerbėjus, tačiau dabar ji esą visą savo dėmesį turi sutelkti į savo sveikatą.
Lapkričio 5 dieną kazino mieste Las Vegase turėjo startuoti naujasis S. Dion šou. Iki vasario pradžios atšaukta per 20 planuotų pasirodymų. Tačiau, kaip teigiama tinklapyje, atlikėja kovo 9-ąją ketina tęsti savo pasaulines gastroles.
Kanados žvaigždė nuo 2003 iki 2019 metų su pertraukomis reguliariai koncertavo Las Vegase. 2007-aisiais po penkerius metus trukusio šou „A New Day“ ji baigė pasirodymus, tačiau 2011-ųjų pavasarį sugrįžo. 2014-2015 metais dainininkė padarė pertrauką dėl savo vyro René Angélilio ligos, kad galėtų juo rūpintis. Kai sutuoktinis 2016 metų pradžioje mirė, S. Sion atnaujino koncertus.
2019 metų lapkritį trijų vaikų motina išleido albumą „Courage“. Iš viso S. Dion visame pasaulyje yra pardavusi daugiau kaip 250 mln. įrašų. Ji laikoma vienas sėkmingiausių savo kartos dainininkių.
Plojimais sutiktas profesorius Saulius Sondeckis pasidžiaugė, kad meno ir muzikos mokyklų likimu susirūpinę konferencijos dalyviai pasakė daug svarbių argumentų už mokyklų išsaugojimą. Kai kuriuos aptartus klausimus jis dar sykį akcentavo, remdamasis savo kūrybine ir gyvenimo patirtimi. Per dešimtmečius trukusią kūrybinę veiklą jis įsitikino, jog be muzikinio lavinimo vaikystėje ir paauglystėje neįmanoma išauginti tikro visuomenės dalyvio, tikro inteligento, aukštos kultūros asmens. Pavyzdžiui, jam teko tris kartus rengti koncertus Šveicarijoje, nuostabaus grožio nedideliame prabangiame Villars – sur – Ollono kalnų kurorte, į kurį atvažiuoja labai turtingų kalnų slidininkų. Ten yra trys privačios vidurinės mokyklos. Vienoje mokėsi 300 mokinių, prieš 10 metų ten mokslas kainavo 80 000 dolerių metams (į tą sumą neįeina mokestis už išlaikymą, vadovėlius ir pan.). Kitoje mokėsi 80 mokinių, trečioje – keliasdešimt mokinių, o mokytojų dirba daugiau negu mokosi mokinių. Tose mokyklose mokosi karalių, šeichų vaikai, Kazachstano ir Rusijos milijonierių vaikai, kurie turi pasirengti studijoms elitiniuose universitetuose ir vėliau perimti didžiuosius savo tėvų turtus.