Maskva, birželio 4 d. (AFP-ELTA). Kalinamas Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas sekmadienį sakė, kad per trečiąjį savo gimtadienį už grotų yra geros nuotaikos, nepaisant sugriežtintų kalėjimo sąlygų ir dar vieno perkėlimo į ankštą vienutę.
Būtent šią dieną Rusijos miestuose, įskaitant Maskvą ir Sankt Peterburgą, policija suėmė mažiausiai 45 žmones, dalyvavusius demonstracijose už A. Navalną, praneša nevyriausybinė organizacija „OVD-Info“.
A.Navalno komanda teigia, kad kalėjime jis yra persekiojamas ir laikomas „karceryje“ už nedidelius nusižengimus. Pasak jo šalininkų, valdžia bando „palaužti jį dvasiškai“.
Rusijos prezidento Vladimiro Putino nesutaikinamas priešininkas sakė per savo 47-ąjį gimtadienį pabudęs karceryje, o socialinėje žiniasklaidoje paskelbtoje žinutėje pridūrė, kad tai jau 16-as kartas, kai jis yra įkišamas į tokią vienutę.
„Gimtadienio rytą reikia būti sąžiningam su savimi, todėl užduodu sau klausimą: ar tikrai esu geros nuotaikos, ar tik verčiu save taip jaustis?“
„Mano atsakymas toks: tikrai esu geros nuotaikos. Pripažinkime, žinoma, norėčiau, kad užuot pabudęs šioje pragaro skylėje, galėčiau pusryčiauti su savo šeima, sulaukti vaikų bučinukų į skruostą, išpakuoti dovanas… Bet gyvenimas veikia taip, kad socialinė pažanga ir šviesesnė ateitis gali būti pasiekta tik tuo atveju, jei tam tikras skaičius žmonių yra pasirengę mokėti kainą už savo teisę turėti įsitikinimus.“
Po Maskvos karinės kampanijos Ukrainoje valdžios institucijos Rusijoje ėmėsi griežtai riboti laisves: nepriklausoma žiniasklaida uždaryta, o dauguma pagrindinių opozicijos veikėjų atsidūrė už grotų arba tremtyje.
Savo žinutėje A. Navalnas teigė tikįs, kad „ateis diena, kai kalbėti tiesą ir ginti teisingumą Rusijoje taps įprasta ir visiškai nepavojinga“.
A.Navalnas, anksčiau organizavęs masinius protestus prieš Kremlių, atlieka devynerių metų laisvės atėmimo bausmę dėl svetimo turto pasisavinimo ir kitų kaltinimų.
Jis tapo žinomas visame pasaulyje po to, kai vos išgyveno apnuodytas sovietų sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“, – dėl šio incidento opozicijos politikas kaltina Kremlių.
Jis buvo sulaikytas 2021 metų sausį, kai grįžo iš Vokietijos, kur gydėsi po apnuodijimo.
A. Navalnas jau daugiau kaip dvejus metus kali griežtomis sąlygomis pagarsėjusioje kolonijoje netoli Vladimiro miesto, esančio maždaug už 200 km nuo Maskvos ir bendrauja su visuomene bei siunčia žinutes per savo advokatų komandą. Užsienyje Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikas laikomas politiniu kaliniu.
A.Navalno laukia naujas teismo procesas dėl kaltinimų ekstremizmu, ir jam gresia dar 35-eri laisvės atėmimo metai. Anot paties A. Navalno, valdžia siekia, kad jis liktų kalėjime iki gyvos galvos.
Maskva, gegužės 11 d. (dpa-ELTA). Kalinamas Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas, jo pačio duomenimis, jau 15-ą kartą yra įkištas į ankštą vienutę. „Vakar aštuntą valandą vakaro buvau paleistas iš baudžiamojo izoliatoriaus. Šiandien 9.30 val. ryto aš vėl čia“, – ketvirtadienį per savo komandą tviteryje pareiškė A. Navalnas.
Jis esą 2×3 m dydžio patalpoje, kur sąlygos itin sunkios, jau praleido 165 dienas. Čia sėdintys kaliniai negali papildomai nusipirkti maisto ar būti lankomi artimųjų.
46-erių A. Navalno bendražygiai jau kurį laiką praneša apie smarkiai pablogėjusią jo sveikatos būklę. Jie, be to, yra įsitikinę, kad priežastys, kodėl opozicionierius nuo praėjusios vasaros vis yra perkeliamas į vienutę, tėra pretekstas psichologiškai jį kankinti ir palaužti jo valią.
Ir Jungtinių Tautų specialioji pranešėja kankinimo ir kitokio žiauraus, nežmoniško ar žeminančio elgesio klausimais Alice Jill Edwards nuolatinę izoliaciją pavadino savotišku kankinimu. „Esu sunerimusi dėl blogėjančios pono Navalno sveikatos būklės ir akivaizdaus patenkinamos diagnozės ir medicininio gydymo trūkumo“, – sakė ji.
A. Navalnas jau daugiau kaip dvejus metus kali griežtomis sąlygomis pagarsėjusioje kolonijoje maždaug už 260 km į šiaurės rytus nuo Maskvos. Jis nuteistas dėl tariamo sukčiavimo. Užsienyje Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikas laikomas politiniu kaliniu.
Maskva, gruodžio 28 d. (AFP-ELTA). Rusijos valdžios institucijos antradienį surengė kratas dviejų buvusių kalinamo Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno išardyto biurų tinklo regioninių koordinatorių namuose, pranešė jų bendražygiai.
Apie tai pranešta tą pačią dieną, kai Rusijos Aukščiausiasis teismas nurodė uždaryti didžiausią šalies teisių gynimo organizaciją „Memorial“.
Rusijos pareigūnai birželį pripažino A. Navalno politines organizacijas „ekstremistinėmis“ ir dėl to jos buvo priverstos nutraukti veiklą.
Beveik visi pagrindiniai Kremliaus kritiko bendražygiai paliko šalį.
Buvęs šio biurų tinklo vadovas Leonidas Volkovas antradienį pranešė, kad tyrėjai surengė kratas buvusių biurų Irkutsko ir Tomsko regionuose koordinatorių Zacharo Sarapulovo ir Ksenijos Fadejevos namuose. Lietuvoje šiuo metu gyvenantis L. Volkovas savo „Telegram“ paskyroje nurodė, kad abu jie vėliau buvo apklausti, ir pridūrė, jog A. Navalno bendražygiai taip pat prarado ryšį su dar vienu koordinatoriumi Altajaus regione.
Kitas A. Navalno bendražygis Ivanas Ždanovas, kuris anksčiau šiemet taip pat pasitraukė iš Rusijos, savo tviterio paskyroje parašė, kad K. Fadejevai prieš tai buvo pareikšti kaltinimai dalyvavus ekstremistinės organizacijos veikloje ir, jei ji būtų nuteista, jai grėstų nuo septynerių iki dvylikos metų kalėjimo.
Pagrindinis prezidento Vladimiro Putino priešininkas A. Navalnas praėjusių metų rugpjūtį per plauką išgyveno apnuodijimą kovine medžiaga „Novičiok“. Jis tuo metu buvo ture po Sibirą, skirtame palaikyti opozicijos kandidatus į vietos valdžios institucijas. Kitą mėnesį 29-erių K. Fadejeva laimėjo savo rinkimus.
Praėjusį mėnesį šalies pareigūnai sulaikė dabar jau nebeveikiančio A. Navalno biuro Baškirijoje koordinatorę Liliją Čanyševą. Jai dėl kaltinimų sukūrus ekstremistinę organizaciją gresia nuo šešerių iki dešimties metų kalėjimo.
Kritikų teigimu, A. Navalno sprendimas sausį grįžti į Rusiją iš Vokietijos, kur gydėsi po apnuodijimo, davė pradžią precedento neturinčiam susidorojimui su opozicija, nepriklausoma žiniasklaida ir teisių gynimo organizacijomis.
A. Navalnas vasarį buvo įkalintas dėl senų kaltinimų lėšų grobstymu.
Rusijos žiniasklaidos reguliuotojas „Roskomnadzor“ užblokavo 49 tinklalapius, siejamus su kalinamu Kremliaus kritiku Aleksejumi Navalnu, pirmadienį pranešė jo sąjungininkas Leonidas Volkovas, prieš rudenį vyksiančius rinkimus Rusijos vyriausybei darant spaudimą opozicijos lyderio judėjimui.
Rusijos prezidento Vladimiro Putino pagrindinis kritikas A. Navalnas sausį buvo suimtas ir kalinamas po to, kai iš Vokietijos po apnuodijimo nervus paralyžiuojančia „Novičiok“ medžiaga sugrįžo į Rusiją.
Po to A. Navalnui paskelbta dvejų su puse metų laisvės atėmimo bausmė, kaltinant neatlikus anksčiau paskirtos bausmės, o jo organizacijos uždraustos kaip „ekstremistinės“, nariams bei rėmėjams neleista dalyvauti rugsėjį vyksiančiuose parlamento rinkimuose.
„Remiantis Generaline prokuratūra, 49 tinklalapiai buvo užblokuoti vienu metu“, – teigė L. Volkovas savo „Telegram“ kanale.
Tarp užblokuotų tinklalapių yra pagrindinė A. Navalno interneto svetainė, jo Antikorupcinio fondo (FBK) interneto svetainė, pagrindinių sąjungininkų ir A. Navalno regioninių biurų, kurie buvo išformuoti anksčiau šiais metais, interneto svetainės.
Kalinamas Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas trečiadienį paskelbė pradėjęs bado streiką, kol gaus tinkamą medicininį gydymą dėl stipraus nugaros skausmo ir kojų tirpimo.
„Paskelbiau bado streiką reikalaudamas, kad būtų laikomasi įstatymų ir kad būtų leista mane aplankyti mano pasirinktam gydytojui“, – instagrame rašė A. Navalnas bei pridūrė, kad, užuot gavęs medicininį gydymą, jis yra „kankinamas nemiga“.
A. Navalnas jau praėjusią savaitę sakė, kad trukdoma ir neleidžiama jam pakankamai miegoti.
Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikas A. Navalnas šiuo metu atlieka dvejų su puse metų laisvės atėmimo bausmę pataisos kolonijoje, esančioje už 100 km į rytus nuo Maskvos. Jis buvo sulaikytas netrukus po sugrįžimo į Rusiją iš Vokietijos, kur buvo gydomas po apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga.
Opozicionierius įkalintas vasarį už tai, kad neva pažeidė lygtinio paleidimo sąlygas, kol gydėsi Vokietijoje. Jis pats teigia, kad šiais kaltinimais siekiama nutildyti jo kritiką Kremliaus atžvilgiu.
Maskvos teismas šeštadienį pripažino Kremliaus kritiką Aleksejų Navalną kaltu veterano apšmeižimo byloje.
Teisėja Vera Akimova sakė, kad A. Navalnas yra kaltas apšmeižus Antrojo pasaulinio karo veteraną, kurį Kremliaus kritikas pavadino išdaviku, nes šis pernai agitavo už konstitucijos reformas, kurios leistų prezidentui Vladimirui Putinui po 2024 metų siekti dar dviejų kadencijų.
Teisėja nurodė A. Navalnui sumokėti 850 tūkst. rublių (9,5 tūkst. eurų) baudą.
Anksčiau šeštadienį A. Navalnas išgirdo dar vieną teismo nuosprendį. Maskvos apeliacinis teismas netenkino opozicionieriaus apeliacinio skundo dėl vasario 2 d. nuosprendžio realia pakeisti 2014 m. jam paskelbtą lygtinę laisvės atėmimo bausmę.
Teismas nusprendė į bausmės laiką įskaičiuoti šešias savaites, kurias A. Navalnas praleido namų arešte, tad opozicionierius turės praleisti kolonijoje kiek daugiau nei du su puse metų.
A. Navalnas jam mestus kaltinimus vadina politiškai motyvuotais.
Rusijos žmogaus teisių aktyvistė ginčytiname procese nuteista ketverių metų lygtine bausme. 41-erių Anastasija Ševčenko buvo pripažinta kalta dėl savo veiklos „nepageidaujamoje organizacijoje“, ketvirtadienį iš Rostovo prie Dono pranešė žiniasklaida.
Tai yra pirmas kartas, kai asmuo Rusijoje nuteisiamas pagal šį žmogaus teisių aktyvistų represiniu vadinamą straipsnį. A. Ševčenko, kuri dalyvavo organizacijos „Atviroji Rusija“ veikloje, buvo sulaikyta prieš dvejus metus ir nuo tada gyveno namų arešto sąlygomis.
Savo solidarumą A. Ševčenko yra pareiškęs ir šiuo metu kalinamas Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas.
Be kita ko, pasipiktinimą sukėlė tai, kad A. Ševčenkai būnant namų arešte mirė didelę negalią turėjusi jos 17-metė duktė, o aktyvistei nebuvo leista aplankyti jos ligoninėje.
Po Kremliaus kritiko Alekesejaus Navalno įkalinimo Rusijos tarnybos smarkiai sugriežtino savo veiksmus prieš opozicionieriaus bendražygius ir rėmėjus.
A. Navalno spaudos atstovė Kira Jarmyš po raginimų rinktis į protestus visą naktį buvo sulaikyta policijos ir penktadienį stojo prieš teismą. Apie tai ji pranešė tviteryje. Jai skirta devynių dienų arešto bausmė.
Sulaikyti ir keli A. Navalno atstovybių regionuose koordinatoriai, be kita ko, Vladivostoke, Krasnodare ir Kalinigrade.
70 Rusijos miestų šį šeštadienį planuojami protestai prieš A. Navalno įkalinimą ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino vykdomas represijas.
V. Putino atstovas Dmitrijus Peskovas įspėjo dėl dalyvavimo nesankcionuotuose protestuose. Rusijos saugumo tarnybos paskelbė, jog darys viską, kad demonstracijos neįvyktų. Leidimai demonstracijoms Rusijoje neišduodami jau kelis mėnesius – argumentuojant pandemija.
A. Navalnas po grįžimo iš Vokietijos į Rusiją pirmadienį ginčytame procese buvo nuteistas 30 dienų arešto bausme. Kremliaus kritikas Vokietijoje gydėsi po apnuodijimo „Novičiok“ grupės kovine medžiaga. Kremlius neigia kėsinęsis į opozicijos lyderį.
Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas sulaikytas Šeremetjevo oro uoste šalia Maskvos.
Kremliaus kritikas A. Navalnas sulaikytas netrukus po nusileidimo, kai praėjo pasų kontrolę. Jis atskrido iš Vokietijos, kur nuo rugpjūčio buvo gydomas dėl apnuodijimo.
A. Navalno atstovė Kira Jarmiš patvirtino, kad jis buvo sulaikytas.
Rusijos kalėjimų tarnyba FSIN taip pat patvirtino sulaikiusi A. Navalną.
Iš pradžių lėktuvas su opozicionieriumi turėjo leistis Vnukovo oro uoste, kur susirinko jo šalininkai ir žiniasklaida, bet paskutinę minutę buvo nukreiptas į didesnį tarptautinį Rusijos sostinės oro uostą.
Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas sulaikytas Šeremetjevo oro uoste šalia Maskvos.
Kremliaus kritikas A. Navalnas sulaikytas netrukus po nusileidimo, kai praėjo pasų kontrolę. Jis atskrido iš Vokietijos, kur nuo rugpjūčio buvo gydomas dėl apnuodijimo.
A. Navalno atstovė Kira Jarmiš patvirtino, kad jis buvo sulaikytas.
Rusijos kalėjimų tarnyba FSIN taip pat patvirtino sulaikiusi A. Navalną.
Iš pradžių lėktuvas su opozicionieriumi turėjo leistis Vnukovo oro uoste, kur susirinko jo šalininkai ir žiniasklaida, bet paskutinę minutę buvo nukreiptas į didesnį tarptautinį Rusijos sostinės oro uostą.
Per užpuolimą Rusijos sostinėje Maskvoje sunkiai sužalotas žurnalistas, Kremliaus kritikas Jegoras Žukovas. Kaip pranešama, du nežinomi vyrai užpuolė ir sumušė J. Žukovą prie jo namų.
22 metų amžiaus vyras atvežtas į ligoninę su sužalotu veidu ir, įtariama, smegenų trauma.
„Liudininkų teigimu, jį užpuolė du banditai, kurie paspruko paspirtukais. Nepaisant sužalojimų, Jegoras išlieka ramus ir net juokauja apie tai, kas nutiko“, – teigė jo atstovas Stasas Toporkovas.
Rusijoje gerai žinomas tinklaraštininkas J. Žukovas nuo tada, kai valstybė uždraudė jam turėti savo vaizdo įrašų kanalą internete, dirba radijo stotyje „Echo Moskvy“.
J. Žukovas – nuožmus prezidento Vladimiro Putino kritikas – tapo žinomas dėl dalyvavimo opozicijos protestuose. Kadaise jis teigė, kad pats nori būti prezidentu.
2019 metų rugpjūtį jis buvo areštuotas dėl dalyvavimo masiniuose protestuose Maskvoje.
Rusijos opozicijos aktyvistai skundžiasi, kad po referendumo dėl Konstitucijos pakeitimų padaugėjo išpuolių prieš juos ir baudžiamųjų teisinių bylų prieš Kremliaus kritikus.
Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas ir pats neatmeta kalėjime buvęs apnuodytas. Kad tai padarytų, kažkas įslinko į kamerą jam nesant, rašė A. Navalnas pirmadienį savo interneto dienoraštyje.
Prieš tai jau A. Navalno advokatė pareiškė, kad jos klientas turėjo kontaktą su „nežinoma chemine medžiaga“. 43-erių aktyvistas iš ligoninės vėl grąžintas į kalėjimą.
A. Navalnas paneigė institucijų pareiškimą, kad jam sekmadienį taikytas gydymas dėl „sunkios alerginės reakcijos“. „Aš niekuomet neturėjau alergijos“, – pabrėžė jis. A. Navalnas teigė, kad pradžioje į paraudusį jo kaklą dėmesį atkreipė kiti kaliniai. Po valandos jis pajuto deginimą veide.
Naktį jis pabudo nuo skausmo ir pirmą kartą pagalvojo buvęs apnuodytas, rašė A. Navalnas. Ligoninėje medikai esą elgėsi taip, „lyg kažką slėptų“.
Tačiau Kremliaus kritikas nemano, kad su incidentu būtų susiję kalėjimo prižiūrėtojai, nes šie buvo „dar didesniame šoke“ dėl to, kaip jis atrodo.
A. Navalnas iš kalėjimo į ligoninę buvo nuvežtas sekmadienį.
Praėjusį trečiadienį jis nuteistas 30 dienų laisvės atėmimo bausme, nes kvietė žmones į nesankcionuotus protestus savaitgalį.
A. Navalnas yra vienas žinomiausių Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikų. Jis pastaraisiais metais surengė daug demonstracijų, dėl kurių jam teko atlikti trumpas kalėjimo bausmes.
Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) ketvirtadienį paskelbė nuosprendį, kad Rusijos vykdyti pakartotiniai opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno areštai buvo politiškai motyvuoti. Todėl Rusija opozicionieriui turės sumokėti 63 678 eurų kompensaciją. A. Navalnas laikomas vienu griežčiausių prezidento Vladimiro Putino kritikų.
A. Navalnas buvo pateikęs Strasbūrui kelis skundus dėl septynių savo sulaikymų 2012-2014 metais ir po to skirtų pinginių baudų bei kalinimo bausmių.
Sutelkdamas dėmesį į du Kremliaus kritiko sulaikymo atvejus, Strasbūro teismas konstatavo, kad be to, jog buvo pažeistos A. Navalno teisės į laisvę, susirinkimų laisvę ir teisingą teismą, „jais siekta užgniaužti politinį pliuralizmą“.
Rudenį 42-erių metų amžiaus Kremliaus kritikas atliko dvi vieną po kitos skirtas laisvės atėmimo bausmes dėl raginimo dalyvauti protestuose. Savo areštus ir bausmes A. Navalnas vertina kaip politiškai motyvuotus mėginimus jį įbauginti.
„Tai teisingas nuosprendis“, – po jo paskelbimo Strasbūre sakė A. Navalnas. Jis teigė esąs patenkintas, kad teisėjai Rusijos žinybų veiksmus prieš jį pagaliau traktavo kaip politiškai motyvuotus. Tai svarbu ne tik jam, bet ir kitiems žmonėms Rusijoje, kurie sulaikomi kiekvieną dieną.
A. Navalnas per dvi demonstracijas buvo sulaikytas tikslingai, nors jose nevaidino vadovaujančio vaidmens, konstatavo teisėjai. Tikrasis tikslas esą neabejotinai buvo užgniaužti „politinį pliuralizmą“ Rusijoje.
Prieš dieną iš kalėjimo paleisto Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno, pasak jo paties, laukia naujas tyrimas dėl šmeižto. Rusijos vidaus reikalų ministerija per advokatą nurodė jam pirmadienį duoti parodymus vykstančiame tyrime dėl šmeižto, pranešė A. Navalnas savo portale. Šaukimas susijęs su buvusio Vidaus reikalų ministerijos tyrėjo Pavelo Karpovo 2016 metų ieškiniu.
A. Navalnas tada prikaišiojo P. Karpovui dėl brangaus būsto ir kelių prabangių automobilių. Tyrėjas visa tai gavo kaip „dovanas“, tikino opozicionierius. Be to, jis siejo P. Karpovą su advokato Sergejaus Magnickio mirtimi – šis atskleidė valstybinių institucijų korupcijos skandalą ir 2009-aisiais mirė viename Rusijos kalėjimų.
2016 metais teisėsauga pradėjo tyrimą prieš A. Navalną dėl šmeižto ir nurodė atlikti kratą jo bute. Tačiau nuo tada jis nieko apie šią bylą negirdėjo, pareiškė Kremliaus kritikas. Jis teigė manąs, kad naujame procese jam daugiausiai gali būti skirta piniginė bauda. „Bet tik Dievas žino, kaip funkcionuoja sudėtinga ir rafinuota V. Putino išgalvota teisėsaugos mašina“, – teigė A. Navalnas.
A. Navalnas sekmadienį po 50 kalėjime praleistų dienų išėjo į laisvę. 42-ejų Kremliaus kritikas atliko dvi vieną po kitos skirtas laisvės atėmimo bausmes dėl raginimo dalyvauti protestuose. A. Navalnas dėl savo politinės veiklos jau ne kartą sėdėjo kalėjime. Savo areštus ir bausmes jis vertina kaip politiškai motyvuotus mėginimus jį įbauginti.
Ukrainos teismas skyrė kardomąjį kalinimą verslininkui, įtariamam planavus nužudyti žurnalistą ir Kremliaus kritiką Arkadijų Babčenką, informuoja BBC.
Teigiama, kad Borysas Hermanas sumokėjo 15 tūkst. JAV dolerių smogikui, turėjusiam likviduoti A. Babčenką Kijeve.
Pats verslininkas tvirtina neketinęs žudyti reporterio ir bendradarbiavęs su Ukrainos saugumo tarnyba (SBU).
SBU antradienį inscenizavo A. Babčenkos žmogžudystę, tvirtindama, kad tai padėjo užkirsti kelią realiam Rusijos planui pasikėsinti į aktyvisto gyvybę.
Ketvirtadienį žurnalistas atskleidė daugiau surežisuoto nusikaltimo detalių. Pavyzdžiui, A. Babčenkos teigimu, inscenizacijai buvo panaudotas kiaulės kraujas, be to, į pagalbą buvo pasitelktas makiažo meistras.
A. Babčenka anksčiau sakė, kad vos viešai pasirodžius žiniai apie tariamą jo nužudymą, B. Hermanas, dirbantis Ukrainos ir Vokietijos ginklų gamybos bendrovėje, už ją iš karto sumokėjo.
Verslininkui skirtas dviejų mėnesių trukmės kardomasis kalinimas.
Tariamai Kijeve nušautas rusų žurnalistas Arkadijus Babčenka paaiškėjo esąs gyvas. Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) vadovo teigimu, Rusijos saugumo tarnybos sumokėjo Ukrainos piliečiui 40 tūkst. dolerių, kad šis suorganizuotų ir įvykdytų žurnalisto nužudymą, skelbia AP.
Kaip praneša vadovas Vasilijus Grizakas, tyrėjams pavyko nustatyti nužudymo organizavimu įtariamo Ukrainos piliečio tapatybę, ir jis buvo sulaikytas.
Per spaudos konferenciją trečiadienį V. Grizakas pranešė, kad žurnalistas iš tiesų nebuvo nužudytas, o tai buvo speciali slapta operacija, kuria buvo siekiama sučiupti A. Babčenką nužudyti ketinantį asmenį.
Žurnalistas pasirodė per spaudos konferenciją Kijeve ir atsiprašė savo draugų ir šeimos, kurie gedėjo dėl jo mirties ir nieko nežinojo apie slaptą operaciją. Vyras taip pat padėkojo Ukrainos saugumo tarnyboms už išgelbėtą gyvybę.
„Aš daugelį kartų laidojau daug draugų ir kolegų ir žinau tą pasibaisėtiną jausmą. Atsiprašau, kad jūs turėjote tai patirti, tačiau nebuvo kito būdo“, – sakė A. Babčenka.
Žurnalistas atskleidė, kad prieš mėnesį buvo informuotas apie sąmokslą jį nužudyti.
Tuo tarpu Rusijos užsienio reikalų ministerija paskelbė, kad džiaugiasi, jog ponas A. Babčenka yra gyvas. Atstovės Marijos Zacharovos teigimu, surežisuota žmogžudyste buvo pasinaudota propagandiniais tikslais.
Antradienį vakare pasirodė pranešimai, neva A. Babčenka buvo nužudytas savo namuose Kijeve trimis šūviais į nugarą.
Sulaukęs grasinimų sau ir savo šeimai Kremliaus kritikas A. Babčenka 2017-ųjų pradžioje išvyko iš Rusijos ir apsigyveno Kijeve.
Per Rusijoje opozicijos vykdomus protestus, kuriuos sušaukė Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas, pirmadienį sulaikyta daugiau kaip 200 žmonių, sakė sulaikymus stebinti nevyriausybinė Rusijos organizacija, informuoja naujienų agentūra AFP.
„Iki šiol Maskvoje buvo sulaikytas apie 121 žmogus. Sankt Peterburge – 137“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė grupė „OVD-Info“.
Naujienų agentūros AFP korespondentai centrinėje Maskvoje matė, kaip riaušių policija išsirikiavo netoli Kremliaus esančioje pagrindinėje Tverskajos gatvėje, kur A. Navalno šalininkai šaukė „Gėda“ ir mosavo Rusijos vėliavomis.
Kiti rėkė „Laisvė A. Navalnui“. Remiantis pranešimais, opozicijos lyderis A. Navalnas sulaikytas prieš protestą Maskvoje prie įėjimo į savo daugiabutį namą.
Vietos žiniasklaida Sočio kurorte teigė, kad sulaikyti 25 protestuoti bandę žmonės. Anot, „OVD-Info“, po 10 sulaikymų užfiksuota Vladivastoke ir Norilske.