Gdanskas, kovo 27 d. (ELTA). Lenkijoje sulaikytas užsienietis, įtariamas šnipinėjimu Rusijos naudai. Tai pirmadienį pranešė šiaurinio Gdansko miesto prokurorai.
 
Agentūra „Reuters“ cituoja prokurorų pranešimą, kuriame teigiama, kad įtariamasis buvo sulaikytas kovo 21 d.
 
„Byloje padarytos išvados rodo, kad įtariamasis veikė Rusijos žvalgybos naudai, gaudamas ir rinkdamas informaciją… apie kritinę infrastruktūrą Pamario ir Kujavijos Pamario vaivadijose, taip pat apie saugumu besirūpinančių tarnybų ir organų veiklą, – sakoma pranešime. – Gauta informacija buvo perduota Rusijos žvalgybos tarnybai.“
 
Jei įtariamasis bus nuteistas, jam grės iki 10 metų nelaisvės.
 
Lina Linkevičiūtė (ELTA)
 
2023.03.27; 00:30

Lenkijos saugumo tarnybos ABW emblema

Varšuva, kovo 20 d. (PAP-ELTA). Devyni Lenkijos vidaus saugumo agentūros (ABW) sulaikyti asmenys, įtariami šnipinėjimu Rusijai, šalyje veikė neilgai, pirmadienį naujienų agentūrai PAP sakė už informacijos saugumą atsakingas vyriausybės komisaras.
 
Stanislawas Zarynas pridūrė esąs tikras, kad jie nebuvo įsitraukę į ilgalaikę operaciją.
 
Praėjusią savaitę vidaus reikalų ministras Mariuszas Kaminskis paskelbė, kad ABW išardė Rusijai dirbančią šnipų grupę. Jo teigimu, „įtariamieji vykdė žvalgybos veiklą prieš Lenkiją ir rengė sabotažo veiksmus Rusijos žvalgybos užsakymu“.
 
Pirmadienį S. Zarynas PAP sakė, kad įtariamieji, kaip manoma, rinkę informaciją apie ginklų siuntas į Ukrainą, veikė neilgai, nes Lenkijos saugumo tarnybos „pakankamai anksti aptiko jų pėdsakus ir neutralizavo didžiausią grėsmę“. Pasak S. Zaryno, tai tikrai nebuvo operacija, trukusi nuo karo pradžios, „ji prasidėjo neseniai“.
 
S. Zarynas pridūrė, kad ABW dirbo „labai dinamiškai“, padedama kitų žvalgybos tarnybų.
 
„Neatmetame, kad teks areštuoti daugiau asmenų, nes žinome, kad įrodymų šioje byloje yra labai daug, mes dar juos analizuojame ir žiūrėsime, kur tai nuves bylą tiriančias tarnybas, – sakė jis. – Tikrai nelaikome šio tyrimo baigtu“.
 
Pasak S. Zaryno, svarbiausias Rusijos tikslas yra nutraukti Lenkijos ir Ukrainos bendradarbiavimą ir Vakarų karinę paramą Ukrainai, šnipų tinklas to ir siekė.
 
S. Zarynas taip pat sakė, kad sekant ir suimant įtariamuosius užsienio saugumo tarnybos nedalyvavo. Jis teigė, kad dėl ABW veiksmų buvo konfiskuota elektroninė įranga geležinkelio maršrutams stebėti, įskaitant vaizdo kameras, GPS siųstuvus ir atminties korteles.
 
Viljama Sudikienė (ELTA)

Lenkijos savaitraštis „Vprost“ atsisakė atskleisti aplinkybes, kaip gavo neteisėtai (slapta) užrašytą Lenkijos Vidaus reikalų ministerijos vadovo ir Lenkijos nacionalinio banko direktoriaus pokalbio įrašą.

Vyriausiasis „Vprost“ redaktorius Silvestras Latkovskis pareiškė, jog redakciją aplankė Vidaus saugumo agentūros darbuotojai. Saugumo institucijos darbuotojai paprašė, jog redakcija jiems perduotų slapta padaryto konfidencialaus pokalbio įrašą bei nurodytų, kas jį redakcijai perdavė. Bet „Vprost“ vadovybė atsisakė: neperdavė nei įrašo, nei nurodė aplinkybes, kaip tas įrašas jiems pateko į rankas.

Continue reading „„Vprost” redakcija nepanoro bendradarbiauti su Lenkijos kontržvalgyba”

Varšuvoje – vienas iš didžiausių skandalų per pastaruosius keletą ar net keliolika metų. Skandalas buvo neišvengiamas, kadangi viešojoje erdvėje atsidūrė privatus Lenkijos Centrinio banko vadovo ir Lenkijos vidaus reikalų ministro pokalbis, įvykęs 2013-ųjų metų birželį.

Apie šį nežinia kaip ir kodėl viešumoje atsidūrusį pokalbį išsamiai leidinyje Corriere della Sera rašo žurnalistė Marija Serena Natale.

Continue reading „Vakarienės, bankininkai ir šnipai – pagal Lenkijos scenarijų”

kgb_01

Džeimsas Harperis (James Harper, 1934)elektronikos inžinierius.

Jis savo noru pardavinėjęs informaciją apie Amerikos raketas Lenkijos saugumo tarnybai – SB (Slużba bespeczenstwa), kurios darbui, susijusiam su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, tiesiogiai vadovavo KGB.

Džeimsas Harperis įgijo inžinieriaus specialybę elektronikos srityje Amerikos jūrų pėstininkų tarnyboje. 1955 metais jis pasitraukė iš ginkluotųjų pajėgų ir pradėjo dirbti įvairioms privačioms kompanijoms. 1975 metais jis jau turėjo savo firmą, gaminančią skaitmeninius sekundmačius.

Continue reading „“Džeimsas Harperis savo noru bendradarbiavo su Lenkijos saugumo tarnyba””