Lenkijos kontržvalgyba
Lenkijos saugumo vadovas: rusų šnipai nepridarė daug bėdos
Varšuva, kovo 20 d. (PAP-ELTA). Devyni Lenkijos vidaus saugumo agentūros (ABW) sulaikyti asmenys, įtariami šnipinėjimu Rusijai, šalyje veikė neilgai, pirmadienį naujienų agentūrai PAP sakė už informacijos saugumą atsakingas vyriausybės komisaras.
„Vprost” redakcija nepanoro bendradarbiauti su Lenkijos kontržvalgyba
Lenkijos savaitraštis „Vprost“ atsisakė atskleisti aplinkybes, kaip gavo neteisėtai (slapta) užrašytą Lenkijos Vidaus reikalų ministerijos vadovo ir Lenkijos nacionalinio banko direktoriaus pokalbio įrašą.
Vyriausiasis „Vprost“ redaktorius Silvestras Latkovskis pareiškė, jog redakciją aplankė Vidaus saugumo agentūros darbuotojai. Saugumo institucijos darbuotojai paprašė, jog redakcija jiems perduotų slapta padaryto konfidencialaus pokalbio įrašą bei nurodytų, kas jį redakcijai perdavė. Bet „Vprost“ vadovybė atsisakė: neperdavė nei įrašo, nei nurodė aplinkybes, kaip tas įrašas jiems pateko į rankas.
Continue reading „„Vprost” redakcija nepanoro bendradarbiauti su Lenkijos kontržvalgyba”
Vakarienės, bankininkai ir šnipai – pagal Lenkijos scenarijų
Varšuvoje – vienas iš didžiausių skandalų per pastaruosius keletą ar net keliolika metų. Skandalas buvo neišvengiamas, kadangi viešojoje erdvėje atsidūrė privatus Lenkijos Centrinio banko vadovo ir Lenkijos vidaus reikalų ministro pokalbis, įvykęs 2013-ųjų metų birželį.
Apie šį nežinia kaip ir kodėl viešumoje atsidūrusį pokalbį išsamiai leidinyje Corriere della Sera rašo žurnalistė Marija Serena Natale.
Continue reading „Vakarienės, bankininkai ir šnipai – pagal Lenkijos scenarijų”
“Džeimsas Harperis savo noru bendradarbiavo su Lenkijos saugumo tarnyba”
Džeimsas Harperis (James Harper, 1934) – elektronikos inžinierius.
Jis savo noru pardavinėjęs informaciją apie Amerikos raketas Lenkijos saugumo tarnybai – SB (Slużba bespeczenstwa), kurios darbui, susijusiam su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, tiesiogiai vadovavo KGB.
Džeimsas Harperis įgijo inžinieriaus specialybę elektronikos srityje Amerikos jūrų pėstininkų tarnyboje. 1955 metais jis pasitraukė iš ginkluotųjų pajėgų ir pradėjo dirbti įvairioms privačioms kompanijoms. 1975 metais jis jau turėjo savo firmą, gaminančią skaitmeninius sekundmačius.
Continue reading „“Džeimsas Harperis savo noru bendradarbiavo su Lenkijos saugumo tarnyba””