Svarstyklės. Slaptai.lt foto

Didelis kūno svoris ne tik estetinė problema. Priešingai – su išvaizda tai susiję mažai, kadangi būtent nutukimas sukelia labai daug įvairių sveikatos problemų. Ne tik fizinių, tačiau ir psichologinių, kadangi žmonės su dideliu svoriu, deja, jaučiasi kur kas vangesni, dažnai net mažiau socializuojasi, kadangi jiems gėda.

Ilgus metus kova su dideliu svoriu atrodė labai sudėtinga, kadangi visi žino, kad dietos – tik trumpalaikis efektas. Džiugu, kad atsirado skrandžio mažinimo operacija, kuri kardinaliai pakeitė požiūrį į svorį ir tuo pačiu metodus, kurie tinka kovoje su juo. Svarbiausia yra pasiryžti ir surinkti svarbiausius faktus, kurie padės suprasti – ar Jums to reikia.

Trumpai drūtai – šis straipsnis, kuriame aptarsime dažniausiai minimus mitus apie skrandžio mažinimą,

MITAS – po operacijos nebegalėsite nieko skanaus valgyti

Bene pats dažniausias mitas yra tai, kad po operacijos žmogaus mityba keisis taip kardinaliai, kad jis turės pamiršti ir mėsą, ir saldumynus. Geriausiai šį mitą gali paneigti tie, kurie jau ne vienerius metus yra po operacijos ir valgo ne tik sočiai, tačiau ir skaniai. Svarbiausia, kad svoris – krenta.

MITAS – žmogui nereikės dėti pastangų, o svoris kris

Vėlgi – ne. Žmogui bus išoperuotas skrandis, kuris padeda kur kas greičiau pajusti sotumo jausmą. Taigi, dažniausiai norėsis valgyti kuo mažiau ir natūraliai svoris kris. Tačiau reikia suprasti, kad operacija padės sumažinti persivalgymo priepuolius, tačiau ne emocinį santykį su savimi bei savo kūnu. Operuojamas skrandis, o ne galva. Štai todėl žmogus ir po operacijos turės dėti pastangas, kad svoris tikrai kristų.

MITAS – po operacijos bus labai sunku

Kiekviena operacija yra iššūkis žmogaus organizmui ir tai yra visiškai normalu. Tačiau tai nėra operacija, kuri kažkuo sudėtingesnė nei daugelis kitų, kurias chirurgai daro kasdien. Taigi, nereikia tikėtis kažkokios labai ypatingo sunkumo, kadangi jo – nebus.

MITAS – operacija turės ateityje būti kartojama

Šiuolaikinė medicina labai dideliais žingsniais juda į priekį, kad žmonės galėtų kartą ir visam gyvenimui susitvarkyti sveikatos problemas. Šiuo metu skrandžio mažinimas tikrai padeda pasiekti ilgalaikį efektą, kurio pakartotinai daryti ateityje nėra būtina.

MITAS – operacija turi daug komplikacijų

Po operacijos tikrai nereikia tikėtis kokių nors ypatingų komplikacijų, kurios apsunkintų gydymą arba gyvenimą. Tikrai ne. Pati operacija yra gana paprasta ir dažniausiai labai sėkminga.

MITAS – po operacijos moteris nebegalės pastoti

Mitas, kad po operacijos moteris nebegali pastoti. Priešingai, džiugu, kad numetusios svorio moterys dažniausiai ne tik kur kas paprasčiau pastoja, tačiau ir sėkmingai išnešioja vaiką, jį žindo.

Skrandžio mažinimo operacijos jau nebėra inovacija, tad džiugu, kad vis daugiau žmonių jas renkasi kaip gyvenimą keičiančią alternatyvą.

Platesnė informacija – Ficlinica.

2022.01.20; 06:07

Įvadas trumpas: žmonės turėtų suvartoti kuo mažiau saldintų gaiviųjų gėrimų. Tarkim, Europos mokslininkai tęsia tyrimus, nors jau yra tarsi ir nustatyta, kad gaivieji gėrimai sukelia 2-ojo tipo diabetą.

Geriant  vieną ar daugiau skardinių saldžiųjų gaiviųjų gėrimų per dieną yra rizika susirgti 2-ojo tipo diabetu. Tai tarsi uždelsto veikimo bomba. Taip rodo pirminiai tyrimai.

Kasdien išgeriantys tik po vieną skardinę gaiviojo gėrimo maždaug penktadaliu sulaukia didesnės tikimybės susirgti diabetu.

Continue reading „Apie gaiviuosius gėrimus, nutukimą ir diabetą”

kaveckas_111

„Ne tavo daržas, ne tavo pupos”… Arba paklausiu šitaip: kodėl atsakingos institucijos formuoja sveikatos tausojimo, fizinio aktyvumo mobilizavimo beraščius ir dirba senoviškai, tik su naujoviškais “lozungais”?

Tokiu pamąstymu pradedu straipsnį, susijusį su realybe. Juk niekam ne paslaptis, kad yra išankstinės suplanuotos vietos “specialistams”, kurie dirba visuomenės sveikatos biuruose, veda kūno kultūros pamokas ir pan., nes konkursai arba darbo skelbimai pozicijoms užimti tik tam, kad išlaikytų įstatymų nustytą tvarką, bet ne daugiau.

Continue reading „Ne tavo daržas, ne tavo pupos”

antsvoris_antsvoris

Nesuklysiu pasakęs, kad žmonijos rykšte šiandien tapo tokios bėdos kaip antsvoris ir nutikimas.

Pastarasis laikmetis, teisingiau tariant, ketvirtadalis amžiaus, per kurį sparčiai padaugėjo storulių, matyt, įtakotas būtent sėslaus gyvenimo būdo. Be abejo, įtakos turi ir gyvenimo gerbūvis. Juk visi matom, kaip mus išpaikino technika. Technikos atradimai padarė “meškos” paslaugą. O juk nutukimas ir antsvoris sukelia daugybę ligų bei sveikatos sutrikimų. Kai žmogus priauga papildomų kilogramų, padidėja rizika susirgti diabetu.

Continue reading „Kaip išvengti antsvorio ir nutukimo?”