Ketvirtadienį Seimo plenariniame posėdyje svarstyta Laisvės frakcijos iniciatyva dėl mažo kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimo susilaukė parlamentarų paramos.
 
Už projektą balsavo 65, prieš 40, susilaikė 4 Seimo nariai. Dabar dėl projekto bus galima balsuoti ir priėmimo stadijoje.
 
Palaikyti Laisvės frakcijos pateiktą mažo kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimo projektą ragino Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Linas Slušnys. 
 
„Pasitikėkime savo teismų ir prokuratūros sistema, kuri aiškiai sako, kad dabartinės nuostatos neduoda jokios naudos nei piliečiams, nei mūsų šaliai. Pasitikėkite ir tikėkite žmogumi, kad jis po 10 atkryčių norės keistis ir padėkos už tai, kad liko laisvas ir be išdegintos žymės, baustas pagal Baudžiamąjį kodeksą“, – iš Seimo tribūnos ragino L. Slušnys.
 
„Toks baudžiamosios galios demostravimas, tai tikras nepasitikėjimas savimi ir savo pačių išvystytomis pagalbos žmogui sistemomis. Susiimkime pagaliau, susitelkime ir parodykime, kiek mes turime pasitikėjimo savimi ir savo šalies pagalbos sistema. Todėl nuimkite šią naštą nuo tų žmonių“, – taip pat akcentavo jis.
 
Tuo tarpu projekto iniciatorė Laisvės frakcijos narė Morgana Danielė akcentavo, kad projektui pritaria visos šalies svarbiausios institucijos.
 
„Projektą palaiko Aukščiausiasis Teismas, Lietuvos apeliacinis teismas, Lietuvos advokatūra, Lietuvos teisės institutas, tai mūsų akademikai. Palaiko Narkotikų, tabako kontrolės departamentas, o Vyriausybė su atsakingomis ministerijomis išnagrinėjo klausimą ir pateikė teigiamą išvadą“, – atkreipė dėmesį M. Danielė.
 
Savo ruožtu Liberalų sąjūdžio seniūnas Eugenijus Gentvilas taip pat išsakė palaikymą Laisvės frakcijos iniciatyvai. Politikas akcentavo, kad už psichotropinių medžiagų vartojimą asmuo neturėtų būti baudžiamas pagal Baudžiamąjį kodeksą.
 
„Sutinku, kad turi būti bausmė už psichotropinių medžiagų vartojimą, bet niekaip nesutinku, kad ta bausmė būtų baudžiamoji atsakomybė pagal Baudžiamąjį kodeksą. Todėl šis siūlymas man yra priimtinas“, – sakė E. Gentvilas.
 
Vis tik šią Laisvės frakcijos iniciatyvą posėdžio metu aštriai sukritikavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos atstovas Aurelijus Veryga.
 
„Jeigu vis tik tokį sprendimą priimsime, tai pirmiausia pasakysime, kad narkotikai yra žaislas, o nedidelis kiekis yra viso labo pramoga. Tie, kurie teikia tokius pasiūlymus, visiškai neslepia, kad ateityje būtų visai smagu kalbėti apie narkotinių medžiagų legalizavimą“, – pabrėžė A. Veryga.
 
Parlamentaras akcentavo, kad mažo kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimas yra žingsnelis ir link narkotinių medžiagų dekriminalizavimo.
 
„Šis žingsnis yra nuoseklus ėjimas iki to. Taip, šios pataisos nenumato legalizavimo ir nebandau aš kažkaip manipuliuoti tuo, bet dekriminalizavimas yra vienas žingsniukas link to ir jaunimui būtų paleista labai aiški žinia, kad tai yra nepavojinga, kad tai yra tiesiog pramoginiai, smagūs dalykai“, – savo nuomonę išsakė jis.
 
Kritikos parengtam įstatymo projektui negailėjo ir frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovas Algirdas Stončaitis.
 
„Dekriminalizavus neteisėtą disponavimą be išimties visų rūšių narkotinių ir psichotropinių medžiagų nedideliu kiekiu gali gerokai išplisti sąlygiškai pavojingesnių medžiagų tokių kaip heroinas, amfetaminas ir kitų sintetinių medžiagų disponavimas ir jų vartojimas. Tokia padėtis neigiamai įtakotų visuomenės sveikatą, sąlygotų papildomų problemų atsiradimą“, – sakė A. Stončaitis.
 
Ketvirtadienį Seimo plenariniame posėdyje svarstytas projektas, kuriuo siekiama perkelti bausmes už mažą narkotinių medžiagų kiekį be tikslo platinti iš Baudžiamojo kodekso (BK) į Administracinių nusižengimų kodeksą (ANK), jau yra įveikusios pateikimo stadiją ir po diskusijų su ekspertais buvo apsvarstytos visuose šio klausimo svarstymui paskirtuose komitetuose.
 
Leonardas Marcinkevičius (ELTA)

Policijos automobiliai. Slaptai.lt fotografija

Trečiadienį įtarimai dėl galimo riaušių organizavimo prie Seimo pareikšti dar 3 asmenims. Įtariamieji yra sulaikyti, dėl kardomųjų priemonių jiems taikymo bus sprendžiama.
 
Ikiteisminis tyrimas dėl galimo riaušių organizavimo buvo pradėtas rugpjūčio 10 d., kai po mitingo prie Seimo kilo riaušės, kurių metu buvo sužeista 18 policijos Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų. Buvo sulaikyti 26 asmenys, jiems pareikšti įtarimai dėl galimo riaušių organizavimo, vienam iš jų – ir dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.
 
Ikiteisminis tyrimas atliekamas ir dėl nusikalstamos veikos, numatytos Baudžiamojo kodekso 167 straipsnyje (Neteisėtas informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimas). Jis pradėtas reaguojant į socialiniuose tinkluose pasirodžiusius siūlymus už atlygį atskleisti riaušes malšinusių pareigūnų asmens duomenis.
 
Tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai, jį atlieka Vilniaus AVPK policijos pareigūnai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.08.19; 07:00

Pradėję tyrimą po rudenį parodytoje televizijos laidoje paviešintos informacijos apie per prievartą laikomus Radviliškio rajono Beinoriškio kaime asmenis, policijos pareigūnai pradėjo tyrimą ir sodyboje aptiko nemažą kiekį galimai psichotropinių vaistų.
 
Iš sodybos, anot Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pranešimo, dar spalį buvo paimtas labai didelis psichotropinių, receptinių vaistų kiekis – iš viso apie 3000 tablečių.
 
Kadangi pirminė informacija pasitvirtino, toliau ikiteisminį tyrimą atliko Kauno apskrities kriminalistai, tiriantys organizuotus nusikaltimus, o tyrimo organizavimą perėmė Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius prokurorai.
 
Tyrimo metu nustatyta, kad nuo 2016 metų keli asmenys prieš jų valią buvo laikomi įvairiuose Lietuvos miestuose. Jie galimai buvo verčiami dirbti darbus, marinami badu, iš jų buvo atimti asmens dokumentai, galiausiai naudotasi jų gaunamomis pašalpomis.
 
„Tęsiant ikiteisminį tyrimą bei atliekant įvairius slaptus šio tyrimo veiksmus, taip pat buvo nustatyti ir kiti galimai nukentėję asmenys, kurie neteisėtai ir prieš jų valią, galimai apsvaiginti psichotropiniais preparatais, buvo laikomi įvairiose Lietuvos vietovėse, verčiami dirbti įvairius darbus. Negana to, pasinaudojant tų asmenų bejėgiškumu ir socialinių įgūdžių stoka, buvo naudojamasi gaunamomis pašalpomis. Galimai jų vardu buvo atidarinėjamos banko sąskaitos, disponuojama elektroniniais duomenimis, imamos paskolos“, – teigiama pranešime.
 
Ikiteisminio tyrimo metu iš viso nustatyti 7 asmenys (nuo 40 iki 70 metų vyrai ir moterys), galimai nukentėję nuo nusikalstamų veikų. Pareigūnai neatmeta, kad nukentėjusiųjų skaičius gali didėti.
 
Kaip šį penktadienį pranešė Kauno apskrities VPK, surinkus pakankamai duomenų apie vykdomą nusikalstamą veiką, praėjusią savaitę, gruodžio 3 d., buvo surengta sulaikymo operacija. Vienu metu Vilniuje, Kaune ir Radviliškio rajone buvo daromos kratos, sulaikyti du įtariamieji – moteris (g. 1959 m.) ir jaunas vyras (g. 1996 m.). Atlikus 7 kratas, rasta ir paimta didelis kiekis psichotropinių vaistų, taip pat tyrimui reikšmingi dokumentai bei kiti daiktiniai įrodymai.
 
Sulaikytieji Kauno miesto gyventojai policijos pareigūnams yra žinomi, anksčiau teisti už įvairius turtinius bei smurtinius nusikaltimus.
Jiems pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu. Už tai gresia laisvės atėmimas iki 15 metų.
 
Kauno miesto apylinkės teismas abiem įtariamiesiems skyrė griežčiausias kardomąsias priemones – suėmimą 3 mėnesiams.
Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius prokurorai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.12; 00:01

 
Š. m. gegužės mėn. viduryje po kruopštaus tyrimo Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai atliko sėkmingą operaciją – paėmė labai didelį psichotropinių medžiagų kiekį bei sulaikė asmenis, gabenusius kontrabandinį krovinį, ir šio krovinio organizatorių.
 
Pareigūnams nustačius nusikalstamos veikos požymius, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu ir jų kontrabandos (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 199 str. 4 d., 260 str. 3 d.). Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.
 
Gegužės 18 d. kriminalistai surengė sulaikymo operaciją ‒ sostinėje sulaikė vyrą, kaip įtariama, psichotropinių medžiagų kontrabandos organizatorių.
 
Kratos jo slepiamame automobilyje metu pareigūnai aptiko specialiai įrengtas slėptuves, iš kurių išėmė apie 15,5 kg (apie 50 000 vnt.) „ekstazio“ tablečių ir 1,5 kg metamfetamino miltelių. Nelegalaus krovinio vertė mažmeninėje rinkoje apie 0,5 mln. eurų. Vėliau buvo sulaikyti du asmenys, už piniginį atlygį tiesiogiai vykdę psichotropinių medžiagų kontrabandą iš Latvijos Respublikos į Lietuvą.
 
Visų sulaikytų asmenų gyvenamosiose vietose bei jų naudojamose transporto priemonėse buvo atliktos kratos. Sulaikytiems asmenims įteikti pranešimai apie įtarimus dėl neteisėto disponavimo labai dideliu psichotropinės medžiagos kiekiu bei jų kontrabandos (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 199 str. 4d., 260 str. 3d.) ir teismo paskirta kardomoji priemonė – suėmimas 3 mėnesiams.
 
Nusikalstamos veikos, kurių padarymu yra įtariami sulaikytieji, priskiriamos prie sunkių ir labai sunkių nusikaltimų, už kurias numatyta ilgalaikė laisvės atėmimo bausmė iki 15 metų.
 
Informaciją pateikė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyris.
 
2019.05.22; 07:00
 

Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė V. Bartušienė teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje psichotropinių medžiagų kontrabanda, neteisėtu jų disponavimu turint tikslą jas platinti ir kitomis nusikalstomis veikomis kaltinamas 35-erių metų telšiškis R. L. 

Lietuvos policijos pareigūnų surasta narkotikų siunta

Kaltinamasis buvo sučiuptas pareigūnų, kai praėjusių metų gegužės mėnesį asmeniui, vykusiam į Vokietiją, perdavė siuntinį, kuriame „slėpėsi“ psichotropinės medžiagos.

Telšių apskrities VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnams atlikus ikiteisminį tyrimą, nustatyta, kad viename Telšių daugiabučių namų kieme buvo suplanuota perduoti ne tik kelioninį krepšį, bet ir jame tarp darbo pirštinių ir kitų daiktų paslėptas psichotropines medžiagas. Tačiau į Vokietiją uždarbiauti vykstančiam asmeniui nepavyko nuvežti krepšio pažįstamiems į užsienį – tik perdavus krepšį, R. L. buvo sulaikytas policijos pareigūnų.

Krepšyje buvo rastas pusės litro talpos daržovių mišrainės stiklainis, kuriame sandariai plastikiniuose maišeliuose ir folijoje buvo supakuotos kontrabanda gabenti paruoštos psichotropinės medžiagos.

Be to, atlikus kratą kaltinamojo R. L. bute, Telšiuose, rasta psichotropinių medžiagų, kurias, kaip vėliau nustatyta, praėjusių metų pradžioje iš Olandijos parsivežė pats įtariamasis. Pasak jo, dalį už 350 eurų pirktų psichotropinių medžiagų jis jau buvo suvartojęs pats, dalį perdavęs pažįstamiems.

Be kontrabandinių medžiagų, bute rasta narkotinės medžiagos – kanapių, kurios buvo įsigytos Telšiuose.

Telšiškis savo kaltę pripažino.

Pagal Baudžiamąjį kodeksą kaltinamajam gresia laisvės atėmimas iki 10 metų.

Informacijos šaltinis – Lietuvos generalinė prokuratūra (www.prokuraturos.lt).

2017.03.22; 02:02

Liepos 17 d., vakare į Jonavos ligoninę buvo atvežtas mažametis berniukas. Medikams kilo įtarimas, kad vaikas gali būti apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų, todėl apie šį atvejį nedelsiant informavo policiją.vaiko žaislai

Šiuo metu vaiko būklė yra stabili, jo gyvybei negresia pavojus, todėl jis išleistas į namus.

Atsižvelgiant į gautą pradinę informaciją buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti. Jo metu bus siekiama išsiaiškinti, kokiomis aplinkybėmis vaiko organizme atsirado narkotinės medžiagos.

Šiam ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Penktojo skyriaus prokurorė Ramunė Brazdeikytė.

Tiriant įvykio aplinkybes buvo sulaikytas vaiko tėvas. Šiandien po pietų planuojama jį apklausti ir paskirti kardomąsias priemones.

Apie įvykį taip pat buvo informuotos vaikų teisių apsaugos tarnybos. Bus tikrinama šeimos socialinė aplinka bei sąlygos, sprendžiama, ar šiam vaikui saugu likti namų aplinkoje.

Siekiant užtikrinti mažamečio vaiko interesų apsaugą, detalesnė informacija, susijusi su įvykiu, neskelbtina.

Informacijos šaltinis – Lietuvos Respublikos prokuratūra.

2016.07.19; 06:07

Šiandien Kauno apygardos teisme pradedama nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje tėvo ir dar dviejų žmonių nužudymais kaltinamas jau ne kartą teistas marijampolietis T. V. 

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, kaltinamasis, siekdamas užvaldyti tėvui priklausančio buto Marijampolėje dalį, 2011 m. pabaigoje sukurpė žudikišką planą. Jis į degtinės butelį įbėrė psichotropinės medžiagos ir atnešė šio gėrimo išgerti savo tėvui. Manoma, jog alkoholis, sustiprintas psichotropine medžiaga, sukėlė tėvo mirtį. 

Continue reading „Kaltinamųjų suole – trijų žmonių nužudymu kaltinamas marijampolietis”

narkotikai_1

Informatikos ir ryšių departamento prie Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, per devynis 2010 – ųjų mėnesius šalyje iš viso registruota 1725 nusikalstamos veikos, susijusios su psichotropinėmis ir narkotinėmis medžiagomis. Palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, jų padaugėjo 168 atvejais, arba 10,8 proc. (pernai registruotos 1557 minėtos nusikalstamos veikos). Šiemet šių veikų ištirta 20,7 proc. daugiau nei pernai.

Situaciją, susijusią su narkotikų gabenimu ir prekyba, kriminogeniniu požiūriu toli gražu negalėtume įvardyti kaip vieną geriausių šalyje, bet minėti skaičiai rodo, kad policija nesėdi sudėjusi rankų. 

Continue reading „Narkotikai: jachtose, automobiliuose ir skrandžiuose”