Spalio 20 d. pasirodys naujas „The Rolling Stones“ albumas. EPA-ELTA nuotr.

Londonas, rugsėjo 6 d. (AFP-ELTA). Kitą mėnesį „The Rolling Stones“ išleis pirmąjį per 18 metų savo naujos muzikos albumą, trečiadienį pranešė grupės lyderis dainininkas Mickas Jaggeris.
 
„Esame čia norėdami pristatyti savo naują singlą, kuris vadinasi „Angry“, ir vaizdo įrašą“, – sakė jis per pristatymo renginį „Hackney Empire“ teatre rytų Londone.
 
„Angry“ yra pirmasis singlas iš mūsų naujojo albumo „Hackney Diamonds“, pasirodysiančio spalio 20 d.“, – pranešė M. Jaggeris.
 
„The Rolling Stones“ atskleidė, kad naujojoje plokštelėje yra įrašų su buvusiu grupės tikruoju nariu Billu Wymanu, dainuojančia superžvaigžde Lady Gaga bei grupės velioniu būgnininku Charlie Wattsu. Šis studijinis albumas yra pirmasis „The Rolling Stones“ dainų rinkinys po Ch. Wattso mirties 2021 m. rugpjūčio mėnesį.
 
Per itin lauktą atidarymo renginį, kurį vedė JAV pokalbių laidų vedėjas Jimmy Fallonas, gitaristas Keithas Richardsas sakė: „Nuo tada, kai nebėra Charlie, viskas kitaip. Jis yra ketvirtasis grupės narys, žinoma, jo labai trūksta, bet Charlie dėka turime (būgnininką) Steve’ą Jordaną, jo rekomenduotą, jei kas nors atsitiktų (…) be Charlie palaiminimo būtų daug sunkiau“.
 
Pasak M. Jaggerio, albumą sudaro 12 kūrinių, daugumoje būgnus muša S. Jordanas, bet yra du kūriniai, įrašyti 2019 m. su Ch. Wattsu.
Įrašant albumą buvo pakviesta ir Lady Gaga, ji, kaip sakė Ronnie Woodas, „tikrai saldžiai dainuoja „Sweet Sound Of Heaven“.
 
Viename kūrinių groja B. Wymanas, grupės bosistas 1962–1993 metais. Jis įėjo į pirmąją stabilią grupės sudėtį ir grojo pirmuosiuose 19 albumų.
 
Seras Mickas sakė: „Mes paprašėme Billo ateiti ir atlikti vieną kūrinį, kad vienoje dainoje turėtume originalią sudėtį“.
Spalio 20 d. pasirodys naujas „The Rolling Stones“ albumas. EPA-ELTA nuotrauka
 
Į renginio vietą susirinko daugybė žmonių, taip pat ir neturėjusių bilietų, atvykusių iš smalsumo pamatyti legendinės grupės narius, kai kurie gerbėjai vilkėjo „The Rolling Stones“ marškinėlius.
 
Pastarasis grupės naujos medžiagos albumas buvo 2005 m. „A Bigger Bang“. 2016 m. grupė išleido bliuzo perdirbinių albumą „Blue & Lonesome“.
 
Kritikai jau pavadino naująją plokštelę geriausiu per daugelį dešimtmečių grupės darbu. Didžiosios Britanijos laikraščio „The Times“ roko ir popmuzikos kritikas Willas Hodgkinsonas sakė, kad tai „neabejotinai geriausias „The Rolling Stones“ albumas nuo 1978 m. „Some Girls“. Jis jį apibūdino kaip „aštrų, nepagarbų, anarchišką“, tačiau vienoje gospelo stiliaus dainoje „gana dvasingą“, „paliečiantį visus mums patinkančius grupės aspektus, sujungtą neišsenkamos energijos, kuria jie pasižymi nuo septintojo dešimtmečio pradžios“.
 
„The Daily Telegraph“ muzikos apžvalgininkas Neilas McCormickas parašė, kad „Angry“ yra „geriausias per keturis dešimtmečius jų singlas“.
 
Viljama Sudikienė (ELTA)
 
2023.09.07; 06:00

 

Ernesto Assante‘o knyga „Rokas. Roko muzikos istorija“

Ar galima roko istoriją ar bent jau atskirus jos epizodus papasakoti skaičiais ir datomis? Tikrai galima pabandyti. Šioje knygoje muzikos istorija pasakojama visiškai naujai – per infografikus, iliustruojančius įvairių žanrų, tokių kaip bliuzas, popsas, pankrokas, progresyvusis ir sunkusis metalas, raidą, įtaką ir ryšius, braižant įvairių muzikos žanrų genealoginius medžius, pristatant roko žvaigždžių portretus ir atskleidžiant keletą smalsumą žadinančių ar net stulbinančių faktų. Skaičiai padeda atkurti laiko tėkmę, datas ir įvykius.

Nurodant informaciją apie tokių atlikėjų kaip „The Beatles“, Dylanas, Janis Joplin, Springsteenas, Bowie, „The Ramones“, Amy Winehouse ir „Nirvana“ parduotų įrašų skaičių, kiek pinigų uždirbta, kaip ilgai rekordas išliko topuose, kiek dienų prireikė norint įrašyti dainą, kiek sekėjų turi „Twitter“ ir kt., galima suteikti apčiuopiamą pavidalą pasiekimams, kurie kitu atveju gali atrodyti abstraktūs.

Galiausiai ši knyga nėra eilinis pasakojimas – tai išties išskirtinė viską apimanti roko apybraiža, lyg atlikėjo ar grupės karjeros laiko juosta.

Knygą iš anglų kalbos vertė Mantas Tamulevičius.

2022.07.17; 00:30

Kapitolijaus bokštas. EPA – ELTA nuotr.

Sulaikytas JAV sunkiojo metalo grupės „Iced Earth“ lyderis Jonas Schafferis, dalyvavęs sausio 6 d. riaušėse Vašingtono centre.
 
„J. Schafferis iš Kolambuso (Indiana) sulaikytas dėl sausio 6 d. incidento Kapitolijuje. Jam pateikti kaltinimai pagal šešis punktus, tarp kurių – dalyvavimas fizinio smurto akte Kapitolijaus pastate“, – sakoma FTB skyriaus Indianapolyje pranešime. Įtariama, kad J. Schafferis kartu su kitais protestuotojais purškė dujas iš balionelių į Kapitolijaus policininkus.
 
Kaip patikslina laikraštis „The Indianapolis Star“, remdamasis FTB atstove Chris Bavender, muzikantas pasidavė valdžiai sekmadienį, kai buvo paskelbta riaušių dalyvių nuotrauka, kurioje buvo matyti ir J. Schafferis.
 
Sausio 6 d. JAV prezidento Donaldo Trumpo šalininkai įsiveržė į Kongreso pastatą, kad sutrukdytų patvirtinti lapkričio 3 d. įvykusių prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo demokratas Joe Bidenas, rezultatus. Minia patraukė prie Kapitolijaus po D. Trumpo kreipimosi į savo šalininkus, susirinkusius prie Baltųjų rūmų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.01.18; 12:00

Maskvos teismas nuteisė garsų Rusijos kino ir teatro režisierių Kirilą Serebrenikovą dėl sukčiavimo ir valstybės lėšų pasisavinimo ir taip užbaigė ilgai trukusį teismo procesą, kuris sukėlė įtampą šalies kultūros bendruomenėje.
 
50-ies K. Serebrenikovas buvo suimtas prieš 3 metus. Penktadienį teismas nuteisė režisierių ir dar du jo bendrininkus pasisavinus apie 129 mln. rublių (apie 1,66 mln. eurų) meninei veiklai skirtų valstybės lėšų. Pats K. Serebrenikovas kaltinimus neigia ir tikina esąs nekaltas. Kol kas teismas nepaskelbė K. Serebrenikovui skiriamos bausmės.
 
Kai kurie apžvalgininkai bylą sieja su režisieriaus išsakyta kritika Rusijos ortodoksų bažnyčiai, kuri yra glaudžiai susijusi su aukšto rango Rusijos vyriausybės pareigūnais. Rusijos kultūros ministerija palaikė kaltinimus režisieriui.
 
Pernai, kai K. Serebrenikovui buvo taikomas namų areštas, jis tapo vieno prestižiškiausių Rusijos kino apdovanojimų – „Nika“ premijos – laureatu už filmą „Vasara“ apie SSRS roko žvaigždę Viktorą Cojų. Premija įteikta jam nedalyvaujant ceremonijoje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.06.27; 07:18

Princas Harry`is įrašė dainą su Jonu Bon Joviu. EPA-ELTA nuotr.

Didžiosios Britanijos princas Harry`is dalyvavo įrašant amerikiečių muzikanto Jono Bon Jovio, nepakeičiamo roko grupės „Bon Jovi“ lyderio, kompoziciją. Jų atliekamos dainos fragmentas penktadienį buvo paskelbtas princo ir jo žmonos Meghan Markle instagrame.
 
Kompozicija „Unbroken“ („Nepalaužiamas“) buvo įrašyta Londone, studijoje „Abbey Road“, kur savo hitus kūrė tokios legendinės britų grupės kaip „The Beatles“, „Pink Floyd“, „Oasis“. Pasak laikraščio „The Daily Mirror“, įrašyti dainą padėjo ir Jungtinės Karalystės karo veteranų choras.
 
Tikimasi, kad „Unbroken“ taps savotišku Nenugalėtųjų žaidynių (Invictus Games) himnu. Šiame sporto renginyje dalyvauja neįgaliais tapę buvę kariškiai. Šįmet žaidynės vyks Nyderlanduose, Hagoje.
 
Nenugalėtųjų žaidynės nuo 2014 metų rengiamos įvairiose šalyse princo Harry`io iniciatyva. Jų dalyviai turi atstovauti šalims – Didžiosios Britanijos sąjungininkėms.
 
Grupė „Bon Jovi“ buvo įkurta 1983 metais Naujojo Džersio valstijoje. Jos diskografiją sudaro 14 studijinių albumų, iš kurių paskutinis – „This House Is Not for Sale“ – pasirodė 2016 metais. 2018 metais grupė buvo priimta į Rokenrolo šlovės muziejų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.02.29; 03:00

Gegužės mėnesį žurnalas „IQ“ paskelbė Eglės Murauskaitės – Merilendo universiteto vyr. mokslininkės, dirbančios prie ICONS projekto (atsakinga už krizių simuliacijas Europoje) – straipsnį „Sprintą pakeisti maratonu“.

Ji rašo: „Norint išlaikyti visuomenės dėmesį krašto apsaugai, laikas pakreipti diskusiją saugumo linkme, ne vien akcentuoti išorės grėsmes“. Vertas dėmesio straipsnis, nors ko nors labai naujo ir netikėto jame neradau. Mes jau puikiai suprantame, kad vien karinėmis priemonėmis nuo Rusijos neapsiginsime, ši valstybė hibridiniame kare vartoja įvairiausius „ginklus“. Autorė ragina daugiau dėmesio skirti vidaus problemoms. Skurdas, socialinė atskirtis, tautinių mažumų nepasitenkinimas silpnina valstybę, visuomenę daro mažiau atsparią poveikiui iš išorės. Pastebimai gerėjanti gyvenimo kokybė „yra rimta paskata kovoti už jos tęstinumą“ .

Atkreipiau dėmesį į ilgo sakinio pradžią: „Jei vengiame atvirų diskusijų apie vietos lenkus ar totorius…“ Būtų įdomu sužinoti autorės nuomonę apie pastaruoju metu kaip tik paaštrėjusias diskusijas, susijusias su vietos lenkais; totoriai čia, žinoma, ne prie ko, su jais mes neturime jokių problemų. Ar autorė mato, kad problema – ne vietos lenkai, o Lenkija, kuri niekaip nesusitaiko su Vilniaus krašto netekimu ir puoselėja vėl jį iš mūsų ilgainiui atimti bent jau autonomijos pavidalu? Vargu.

Didžioji Lietuvos visuomenės dalis būtent taip mato šią dirbtinai sukeltą trijų raidžių problemą. Tačiau politikai gali nepaisyti ilgalaikių mūsų valstybės interesų. Bėda ta, kad Lenkija visokiais būdai siekia Lietuvos lenkus paversti lenkais Lietuvoje.

XXX

Daug žmonių žūsta keliuose. Daug daroma, kad eismo nelaimių būtų kuo mažiau. Platinami keliai, statomos dviejų lygių sankryžos… Greičio ribojimai. Pabandyk gyvenvietėje lėkti greičiau nei leidžia kelių eismo taisyklės ir ženklai! Didelės baudos, atimamos vairuotojo teisės. Ką jau kalbėti apie vairavimą išgėrus. Žodžiu – žiauri prievarta, įvairiausi draudimai. Dažnai jų nepaisoma, labai dažnai, tačiau niekas viešai nesipiktina tokiais mano laisvės ribojimais, neina prie Seimo ir nešaukia: draudimai tik padidins nelaimių, žūčių keliuose statistiką!

Visai kitaip reaguojama į ketinimus riboti alkoholio vartojimą. Pripažįstama, kad 16 litrų šimtaprocentinio alkoholio kiekvienam Lietuvos gyventojui daugoka, bet  draudimai – ne išeitis. Už laisvę rinktis, prisiimti atsakomybę ir spręsti patiems! Skęstančiųjų reikalas – pačių skęstančiųjų reikalas, ir jokių draudimų gaminti alkoholį, jį pardavinėti ir reklamuoti mes neleisime! Jie – festivalių, koncertų organizatoriai – nieko nesiūlo, tik neleidžia riboti, drausti, o juk alkoholizmas nepalyginamai skaudesnis už nelaimes, žūtis keliuose, kur ir ribojama, ir draudžiama, ir baudžiama. Įsivaizduokime, kad gatvėse ir keliuose vairuotojai elgiai kaip kas išmano!

Bijau, kad jie laimės. Gėrė vyrai ir dar gers, kol žemelė apsivers, kai žemelė apsivers, ant griuvėsių vyrai gers. Jie – jėga, ir žaliesiems valstiečiams blogai baigsis, nes vien draudimais išties problemos neišspręsime.

Vis dėlto koncertas prie Seimo – gėdingas faktas mūsų kultūros istorijoje. Laisvės sąvoka buvo suprimityvinta iki žemės graibymo.

XXX

Nesu Eurovizijos gerbėjas ir žiūrovas. Vieną kitą pasirodymą esu matęs. Nepatinka dainos, klyksmai, šviesų triukai. Visko perdaug. Žiūrėjau mūsų dainininkų atrankos į Euroviziją koncertą. Norėjau pamatyti, kokie vėjai pučia mūsų padangėje. Tiesiog nesusipratimas, kad laimėjo dainininkė, kuri triuškinamai pralaimėjo Ukrainoje. Kitaip ir būti negalėjo. Mes niekada nelaimėsime Eurovizijoje, nebent mūsų dainininkas (dar geriau – dainininkė) scenoje nusimautų kelnes, kaip jau beveik atsitiko, kai dainavo Mamontovas ir Mikutavičius. Man iki šiol gėda dėl to trečiojo jų partnerio, nors būtent jis atkreipė sergančios Europos dėmesį.

Jeigu būtų mano valia, Eurovizijoje privalomai būtų dainuojama tos ar kitos šalies valstybine kalba. Bloga darosi nuo visuotinio suanglėjimo. Save gerbianti tauta, ypač maža, be jokios prievartos turėtų pasauliui demonstruoti savitumą ir nesigėdyti nei savo kalbos, nei savo kultūros. Mums reikėtų mažiau kliedėti apie pergales, tada gal jos mus ir aplankytų. Tačiau šiuo atveju svarbiau ne pergalė, o tautinė savigarba, kurios mums trūksta kaip oro.

Kas gali būti gražiau už lietuvių liaudies dainas? Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

2017-05-18

Vakarų spauda komentuoja Suomijos sudarytą numanomų nusikaltėlių sąrašą, kuriame neva tai atsidūręs Vladimiras Putinas. „Jeigu jis save laiko kontrkultūros atstovu, tegul pasiskaito straipsnį apie save Vikipedijoje“, – ironizuoja žiniasklaida.

V.Putino atsiradimas Suomijos sudarytame slaptame „juodajame nusikaltėlių sąraše“ tinklaraštyje "Foreign Policy" pavadintas „labiau nei keistu“. Matyt, V.Putinas atsirado sąraše dėl ryšių su baikerių klubu "Nakties vilkai" – „Nočnyje volki“, rašo žurnalistė Elizabet Ralf.

Autorė įžiūri šiuose ryšiuose likimo ironiją: „Klubas buvo įsteigtas devintajame dešimtmetyje, kad gintų roko muzikantų teisę į necenzūruojamus „antitarybinius“ koncertus. "Nakties vilkai" tvirtina, kad kovoja už laisvę ir atmeta įstatymą.

Continue reading „Suomijos „juodasis sąrašas“: Rusijos prezidentas ir „Nakties vilkai””