mladic

Gegužės 26 dieną policija Serbijoje suėmė Tarptautinio Hagos tribunolo dėl nusikaltimų žmogiškumui ieškomą generolą Ratko Mladičių. Ratko Mladičius kaltinamas sunkiais nusikaltimais – organizavęs masines žudynes Bosnijos ir Hercegovinos teritorijoje 1992-1995 metais.

Pranešama, kad 69 metų R.Mladičius suėmimo metu nebuvo ginkluotas ir nesipriešino. Generolas gyveno už 70 kilometrų nuo šalies Belgrado esančiame kaime, tolimų giminaičių namuose. Namas, kuriame gyveno R.Mladičius, priklauso jo trečios eilės pusbroliui Branislavui Mladičiui. Čia jis kurį laiką dirbo statybose, dirbo ir įvairius žemės ūkio darbus. Per kratą pas jį rasta nedidelė pinigų suma ir asmeniniai daiktai – 15 eurų, 10 dolerių, žiedas, keli laikrodžiai. Jokių ginklų ar šaudmenų nerasta.

Continue reading „Įtarimai, kad generolas R.Mladičius slapstosi Juodkalnijos kalnų urvuose, nepasitvirtino”

Paris-Eiffel-Tower

Majoras Pjeras-Anri Biunelis pirmą sykį areštuotas 1998 metų spalio mėnesį. Jis apkaltintas tuo, kad serbams perduodavo slaptus duomenis prieš pat NATO bombardavimus (šios išdavystės padėjo serbams ir toliau smaugti Kosovo albanus, o amerikiečius, sumaniusius jėga sutramdyti karinguosius serbus, pastatė į keblią padėtį).

Pasaulis ėmė rėkti, kad amerikiečiai nemoka kariauti ir bombarduoja ne tiek karinius, kiek civilius serbų objektus). Mjr. Pjeras-Anri suėmimo išvakarėse priklausė Prancūzijos delegacijai, dirbusiai karinėje NATO komisijoje. Manoma, kad slaptus duomenis apie numatytus karinius amerikiečių veiksmus prieš Serbiją prancūzas perduodavo Briuselyje veikusiam serbų agentui majorui Jovanui Milanovičiui.

Continue reading „Majoras Pjeras-Anri Biunelis: “Išduoti NATO paslaptis mane vertė Prancūzijos vadovybė””

Balkans

Balkanų regionas sulaukia didelio įvairių pasaulio kraštų apžvalgininkų, ekonomistų ir finansų analitikų dėmesio. Šiame regione – net keliolika valstybių. Čia – Graikija, Albanija, Bulgarija, Kroatija, Rumunija, Serbija, Juodkalnija, Bosnija, Makedonija, Slovėnija, Turkija ir Kosovo respublika. Septynios iš šių valstybių – buvusios Jugoslavijos respublikos. Per paskutinįjį dešimtmetį šiame regione įvyko daug permainų. Po 1990-1995 metų buvusios Jugoslavijos respublikose vykusių karinių konfliktų atrodė, kad šios valstybės gali ilgam nugrimzti į susiskaldymo ir ekonominio nuosmukio periodą. Tuomet, ypač per šių karinių konfliktų įkarštį 1993 – 1995 metais, dalis apžvalgininkų prognozavo visai liūdną buvusių Jugoslavijos respublikų ateitį. Tačiau šios šalys sugebėjo atsitiesti ir žengti politinių ir ekonominių reformų keliu.

Continue reading „Balkanų raidos specifika: korupcija, politinės žmogžudystės, milijonierių diktatas”