Mindaugas Bastys. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Socialdemokratų gretose nesant vieningos pozicijos dėl bendradarbiavimo su valdančiąja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Seimo narys Mindaugas Bastys nutarė pasitraukti iš frakcijų koalicijos.

Feisbuke jis pareiškė, kad prašo jo parašą po koaliciniu susitarimu laikyti negaliojančiu.

Praėjusį šeštadienį posėdžiavusi Socialdemokratų partijos Etikos ir procedūrų komisija pasiūlė šalinti iš partijos Seimo socialdemokratus, kurie pasisakė už frakcijų koalicijos sudarymą su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), tačiau galutinį sprendimą dėl sankcijos priims taryba.

Ateinantį šeštadienį susirinksianti Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) taryba ketina apsispręsti dėl jos sprendimui nepaklususių Seimo socialdemokratų.

Kaip ELTA jau skelbė, rugsėjo 25 d. Seimo socialdemokratų frakcija balsavo už sprendimą sudaryti frakcijų koaliciją su LVŽS frakcija pagal Seimo statutą.

Už koaliciją su „valstiečiais“ pasisakė 10 frakcijos narių: Juozas Bernatonis, Andrius Palionis, Antanas Vinkus, Artūras Skardžius, Rimantė Šalaševičiūtė, Gediminas Kirkilas, Rimantas Sinkevičius, Irena Šiaulienė, Algirdas Butkevičius ir Darbo partijos atstovas Valentinas Bukauskas, kuriam LSDP statutas negalioja. Prieš buvo 4: Rasa Budbergytė, Algirdas Sysas, Juozas Olekas, Raminta Popovienė. Susilaikė vienas – Julius Sabatauskas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.10.12; 00:02

laimute_stankunaite

Seimo narių grupė, atstovaujanti įvairias frakcijas, vadovaudamasi Seimo statutu surinko reikiamą Seimo narių parašų skaičių, kad kovo 29-ąją Seime būtų surengta diskusija „Dėl kovo 23d. įvykių Garliavoje ir dėl gilios krizės teisėsaugoje“.

Kaip žinia, vykdant neįsiteisėjusį Kėdainių rajono apylinkės teismo nutarimą ir neskundžiamą nutartį taikyti prievartą, antstolė vykdymo procesą organizavo taip, kad valstybės vardu prieš vaiką buvo neteisėtai panaudota traumuojanti prievarta, buvo nepaisoma vaikų teisių apsaugos tarnybos atstovės reikalavimų ir buvo galimai nesilaikoma kitų įstatymo, o taip pat Vaiko teisių apsaugos konvencijos nuostatų. 

Continue reading „Parlamentinių diskusijų dėl įvykių Garliavoje nebuvo”

degutiene

Kodėl visuomenės nemalonę užsitraukusios valdančiosios „Tėvynės sąjungos“ partijos atstovė Seimo Pirmininkė Irena Degutienė yra tarp populiariausių šalies politikų? Kodėl ją vertina ne tik rinkėjai, bet ir paprastai užgaulūs bei pikti politiniai oponentai?

LTV laidoje „Įžvalgos“ Seimo Pirmininkė atvirai kalbėjo apie žmogiškąsias politikų savybes, prarastą privatumą, moterų atsvarą politikoje, kolegų pavydą dėl populiarumo, o ateinantiems jauniems politikams siūlė neskubėti ir skaityti gyvenimo knygą. Su Seimo pirmininke Irena Degutiene kalbasi “Įžvalgų” vedėjas žurnalistas Virginijus Savukynas.

Continue reading „Irena Degutienė: „Politiniuose vyrų pokalbiuose labai daug sąmokslo teorijų””

vesaite1[1]

Seimo Socialdemokratų frakcijos narė Birutė Vėsaitė informavo, kad socialdemokratai ketina kreiptis į Valstybės kontrolę su prašymu ištirti situaciją ir atlikti valstybinį auditą Lietuvos elektrinėje dėl „galimai nusikalstamos Lietuvos elektrinės veiklos perpardavinėjant elektros energiją”.

Tačiau visiškai neaišku, kodėl šiuo klausimu politikė nusprendė kreiptis į būtent į Valstybės kontrolę. Žinia, Valstybės kontrolės išvados visada dažniausiai būna skandalingos, tačiau jokių menkiausių pasekmių tai nesukelia. Visais atvejais, praktiškai be jokių išimčių, tokioms Valstybės kontrolės išvadoms patekus į Prokuratūrą viskas tuo ir baigiasi.

Continue reading „Beprasmiškas socialdemokratės Birutės Vėsaitės ketinimas”