Iki šiol apie 30 pasaulio valstybių ir vyriausybių vadovų pareiškė atvyksiantys pagerbti mirusio buvusio Prancūzijos prezidento Jacques’o Chiraco.
 
Tarp politikų, turinčių dalyvauti pirmadienį Paryžiuje numatytose didžiulėse pamaldose už mirusį J. Chiracą, yra Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, Italijos prezidentas Sergio Mattarella ir Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas. Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude’as Junckeris ir Vokietijos prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris taip pat planuoja atvykti į pamaldas už mirusįjį.
 
J. Chiraco pagerbti atvyks ir buvę užsienio valstybių lyderiai, kurie glaudžiai bendradarbiavo su J. Chiracu. Tai buvęs Vokietijos kancleris Gerhardas Schroederis ir buvęs JAV prezidentas Billas Clintonas.
 
J. Chiracas mirė praėjusį ketvirtadienį, būdamas 86 metų amžiaus. Jo politinė karjera truko ne vieną dešimtmetį, jis 12 metų ėjo Prancūzijos prezidento pareigas. Prieš tai J. Chiracas ėjo Paryžiaus mero ir premjero pareigas.
 
Pasklidus žiniai apie J. Chiraco mirtį, į Prancūziją iš viso pasaulio plūdo užuojautos. Vis dėlto kai kuriems vėl iškilo klausimų ir abejonių, kiek iš tiesų jis pasiekė per ilgą savo vadovavimą, ir vėl buvo atkreiptas dėmesys į buvusiam prezidentui pareikštus kaltinimus dėl korupcijos.
 
Nepaisant to, laikraščio „Le Journal du Dimanche“ paskelbtos apklausos rezultatai rodo, kad prancūzai laiko J. Chiracą geriausiu šiuolaikinės epochos Prancūzijos prezidentu, kartu su Charles’iu de Gaulle’iu.
 
Sekmadienį tūkstančiai prancūzų atėjo į Invalidų rūmus Paryžiuje atsisveikinti su buvusiu prezidentu.
 
Pirmadienį, kuris paskelbtas nacionaline gedulo diena, J. Chiracas bus pagerbtas tylos minute Prancūzijos mokyklose ir visuomeniniuose pastatuose. 9.00 val. Grinvičo vidutiniu laiku (12.00 val. Lietuvos laiku) karstas su buvusio šalies prezidento palaikais bus išvežtas iš Invalidų rūmų.
 
Paryžiaus gatvėmis jį lydės kareiviai. Karstas bus atvežtas į Šv. Sulpicijaus bažnyčią, kur ir bus surengtos mišios už mirusįjį.
 
Privačios šeimos laidotuvės vyks tą pačią dieną. J. Chiracas bus palaidotas Montparnaso kapinėse šalia savo dukters Laurence. Vyriausioji J. Chiraco duktė mirė 2016 metais, būdama 58 metų amžiaus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.30; 10:32
Matulevicius_2

Buvęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Algimantas Matulevičius praėjusią savaitę netikėtai surengė spaudos konferenciją, kurią derėtų įvardinti skandalinga.

Tema – verta dėmesio. Pasirodo, visuomeniniam judėjimui “Tautos Ateities Forumas” vadovaujantis dr. A.Matulevičius sulaukė gasinimų. Praėjusią savaitę į jo mobilųjį telefoną viena po kitos atkeliavo dvi suglumti privertusios žinutės. Pirmasis pranešimas skambėjo šitaip: “Algi, užteks kabinėtis prie padorių žmonių, jei nebaigsi – sutraiškysime”. Antroji žinutė mažai kuo skyrėsi nuo pirmosios: “Mulki, jei tau dar neaišku, tai sakome, neliesk Viktoro ir Valdo, nes jie ne tavo nosiai, purkštausi, gali likti ir be nosies”.

Continue reading „Tautos Ateities Forumo pirmininkui Algimantui Matulevičiui ir vėl grasinta”

Paris-Eiffel-Tower

Majoras Pjeras-Anri Biunelis pirmą sykį areštuotas 1998 metų spalio mėnesį. Jis apkaltintas tuo, kad serbams perduodavo slaptus duomenis prieš pat NATO bombardavimus (šios išdavystės padėjo serbams ir toliau smaugti Kosovo albanus, o amerikiečius, sumaniusius jėga sutramdyti karinguosius serbus, pastatė į keblią padėtį).

Pasaulis ėmė rėkti, kad amerikiečiai nemoka kariauti ir bombarduoja ne tiek karinius, kiek civilius serbų objektus). Mjr. Pjeras-Anri suėmimo išvakarėse priklausė Prancūzijos delegacijai, dirbusiai karinėje NATO komisijoje. Manoma, kad slaptus duomenis apie numatytus karinius amerikiečių veiksmus prieš Serbiją prancūzas perduodavo Briuselyje veikusiam serbų agentui majorui Jovanui Milanovičiui.

Continue reading „Majoras Pjeras-Anri Biunelis: “Išduoti NATO paslaptis mane vertė Prancūzijos vadovybė””

senderovicius

Praėjusią savaitę būta daug svarbių tarptautinių įvykių, apie kuriuos originaliai diskutavo RTVi laidos “Osoboje mnenije” svečiai.

Šį sykį pats įdomiausias man pasirodė žymaus Rusijos žurnalisto ir rašytojo Viktoro Šenderovičiaus komentaras. Viktorui Šenderovičiui teko pasakoti, kaip jis vertina paskutinįjį Ukrainos prezidento Viktoro Janukovičiaus kreipimąsi į tautą, ką byloja Libijos diktatoriaus Muamaro Kadafio reikalavimas, jog oficialusis Vašingtonas laikytųsi demokratijos principų, kodėl Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas staiga pareiškė, jog neseniai numiręs Vasilijus Kononovas, kurį latviai teisė kaip karo nusikaltėlį, Antrojo pasaulinio karo metais žudžiusį civilius gyventojus, iš tiesų yra “pasididžiavimo vertas raudonasis partizanas”. RTVi laidos pašnekovas V.Šenderovičius šį sykį buvo priverstas atsakyti net į klausimą, ar galima grupę žmonių negrįžtamai nuskraidinti į Marsą ir ten palikti visiems laikams, mat kelionė atgal į Žemę būtų per daug brangi.

Continue reading „Viktoras Šenderovičius: “Labiausiai bijokime didelius reitingus turinčių prezidentų””

mlecin_leonid

Kiekvieną savaitę, dažniausiai pirmadieniais, į RTVi laidą “Osoboje mnenije” kviečiamas žymus rusų žurnalistas Leonidas Mlečinas.

Beje, nemažai analitinių knygų parašęs apie Sovietų Sąjungos ir Rusijos slaptųjų tarnybų intrigas. Šį kartą į laidą atvykusį L.Mlečiną kalbino žurnalistė Olga Žuravliova. Svečiui teko atsakyti į dešimtis sudėtingų klausimų: kaip jis vertina prancūzų nusiteikimą už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi teisti savo senuką prezidentą Žaką Širaką, kaip derėtų vertinti ministrus, kurie turi laiko rašyti mokslines disertacijas, kodėl vis dar Rusijoje garbinamas Stalinas, o Michailas Gorbačiovas – keikiamas pačiais negražiausiais žodžiais…

Continue reading „Kodėl rusai myli Staliną, o Gorbačiovo – nekenčia?”